Iesaka grāmatas Lielajai lasītāju balvai

Alūksnes pilsētas bibliotēka apkopojusi lasītāju vērtējumu par 2003.gadā izdotajām grāmatām un nosūtījusi “Lielās lasītāju balvas” piešķiršanai septiņās nominācijās.

Alūksnes pilsētas bibliotēka apkopojusi lasītāju vērtējumu par 2003.gadā izdotajām grāmatām un nosūtījusi "Lielās lasītāju balvas" piešķiršanai septiņās nominācijās.
Rīt Rīgā pasniegs balvas, tad varēs pārliecināties, vai alūksniešu atzinums sakrīt ar grāmatu vērtējumu valstī.
"Oriģinālprozā ar lielu balsu pārsvaru (247) pirmajā vietā likts Skaidrītes Gailītes romāns "Ceļš uz mākoņmāju". Tajā stāstīts, ka neviens neuztraucas, kamēr ģimenē valda mīlestība un saticība, tomēr nekas nav mūžīgs. Kādreiz skaistā sieviete Izolde uzsāk lauku sievietes grūto dzīvi. Viņa nedomā, ka var zust tuvība ar karsti mīlēto vīru. Sekojot viņas dzīves gaitām, var iepazīt pansionāta ikdienu, kur tiekas dažādi likteņi. Droši vien tāpēc romāns ir tuvs daudziem, jo liek domāt par to, kā nepazaudēt vissvarīgāko dzīvē," stāsta bibliotēkas metodiķe Silvija Mūrniece.
Šai grāmatai seko Birutas Eglītes darbs "Rīt vairs nelīs", lasītāju iemīļots reālistisks romāns, un Monikas Zīles "Aizved mani uz Kolku". Savukārt oriģināldzejā visvairāk balsu ieguva Ojāra Vācieša krājums "Tuvums", Kornēlijas Apškrūmas "Mīlestībā teikts vārds" un Amandas Aizpurietes "Viršu debesīs". No tulkotās daiļliteratūras visvairāk lasītais bijis P.Koelju "Pjedro upes krastā es sēdēju un raudāju". Bērnu oriģinālliteratūrā līderis ir Māris Rungulis ar grāmatu "Divdabis un Stulbcepure". Par to Alūksnes rajona Skolu psiholoģiskās palīdzības centrā bija rīkota diskusija. Iespējams, ka arī tā rosināja interesi par šo darbu. Tulkotās bērnu literatūras grāmatas ir lasītas gandrīz trīs reizes mazāk.
Inetas Meimanes grāmata "Nepalikt vienai tumsā" par Noru Bumbieri ir iecienītākā, turklāt ar lielu balsu pārsvaru, no dokumentālās un zinātniski populārās oriģinālliteratūras klāsta. Lasītāji kopā ar autori aizrautīgi cenšas noskaidrot šīs dziedātājas fenomenu un norieta iemeslus. Tulkotās dokumentālās literatūras populārākā grāmata bijusi Marejas Džīlas "Bet es taču viņu mīlu".
Rīt Latviešu biedrības namā būs Pelnrušķītes balle, kurā paziņos lasītākās grāmatas septiņās nominācijās Latvijā. To rīko Lauku bibliotēku atbalsta fonds, ko vada Biruta Eglīte. Uz balli dosies deviņi Alūksnes rajona bibliotekāri, kas aktīvi piedalījās Grāmatu svētkos.

Citu datumu laikraksti

  • Bērnības atmiņas

    “Putenis bija tik pamatīgs, ka ceļu uz skolu nevarēja redzēt, ar varenu spēku sniegs sitās acīs. Ar kājām sataustot iepriekš iemīto taciņu, kas veda...

  • Vecumdienas vēlas piepildīt ar mīlestību

    Trapeniete Mirdza Arkliņa nākamgad janvārī atzīmēs 78 gadu jubileju. Ilgajos mūža gados piedzīvots ne mazums skaistu un grūtu brīžu, iepazīti dažādi...

  • Eglīti var cirst bez speciālas atļaujas

    Ikviens var nocirst vienu eglīti valsts mežos, jo Ziemassvētki nav iedomājami bez zaļā un smaržīgā skuju koka.Ikviens var nocirst vienu eglīti valsts...