Iešana pirtī izvēršas par dziedāšanas vakariem

Senioru kora “Brūklenājs” dziedātāja Astra Pinclere atzīst, ka dziedāšana viņai ir kā dzīves dopings. Viņa uz kora mēģinājumiem no Strautiņiem regulāri dodas jau četrus gadus.

Senioru kora "Brūklenājs" dziedātāja Astra Pinclere atzīst, ka dziedāšana viņai ir kā dzīves dopings. Viņa uz kora mēģinājumiem no Strautiņiem regulāri dodas jau četrus gadus.
A.Pinclere 65 gadu jubileju svinēs 25.decembrī - Ziemassvētku laikā. Tad tiks nodziedāta ne viena vien dziesma. Jubileju atzīmēs ne tikai mājās, bet arī kora kolektīvā.
Dziedāt A.Pinclerei patīk jau kopš bērnības. Savulaik dziedājusi gan skolā, gan augstskolā, dziedājusi arī darba gados. Kopš 1956.gada piedalās latviešu dziesmu svētkos. Trīspadsmit ar pusi gadus viņa dziedājusi Alūksnes skolotāju korī "Atzele". "No "Atzeles" laikiem man ir saglabājušās vissirsnīgākās atmiņas. Agrāk "Atzeles" diriģents bija Roberts Liepiņš. Viņš mums iemācīja darīt arī grūto jeb "melno" kora darbu. Savukārt "Brūklenājā" varu satikties ar ļoti jaukiem, sirsnīgiem līdzgaitniekiem. Korim ir brīnišķīga diriģente Sarmīte Brīdaka un kultorgs Ženija Žagata," stāsta A.Pinclere.
Viņa ir dzimusi Ilzenē. Savulaik ieguvusi pedagoga izglītību un strādājusi Liepnā, Liepājas un Valmieras rajonā, Alsviķos. Jaunībā A.Pincleres aizraušanās bija basketbols. "Ļoti jaukas atmiņas par dziedāšanu man ir saglabājušās kopš bērnības. Dzīvojām lauku mājā un mums bija sava pirtiņa. Ne visiem tolaik bija pirts, tādēļ apkārtējo māju kaimiņi katru otro sestdienu nāca pie mums uz pirti. Tie mums parasti izvērtās par skaistiem dziedāšanas vakariem pie siltas tējas tases," atminas A.Pinclere.
Viņai labāk patīk dziedāt dziesmas, kurām ir lēna melodija, kā arī Raimonda Paula dziesmas. "Pēc "Brūklenāja" mēģinājumiem vienmēr jūtos pacilātā noskaņojumā. Mājās nepatīk vienai pašai skaļi dziedāt, bet klusībā pie sevis bieži dungoju kādu melodiju," saka A.Pinclere.
Alsviķu pagastā nesen izveidoja pensionāru kopu "Noskaņa", kurā iesaistījusies arī A.Pinclere. Tajā izveidots neliels ansamblis, kurā arī viņa ir iesaistījusies. Otrs A.Pincleres vaļasprieks ir rokdarbi - adīšana un tamborēšana.

Citu datumu laikraksti