Ieteiktie pretendenti sabiedrības balvai “Gada alūksnietis 2018” un jūsu labie vārdi viņiem

Šogad bija vērojama tendence, ka par vienu un to pašu cilvēku saņēmām vairākus jaukus pieteikumus. Par to ir prieks!
Evita Aploka - savu balsi atdodu par Evitu Aploku, jo man patīk viņas darbība Alūksnes sabiedriskajā dzīvē.
Sarmīte Smirnova – viņa ir Alūksnes Sarkanā Krusta komitejas brīvprātīgā. Sarmīte vienmēr atradīs laiku, lai palīdzētu jebkuram, jebkurā laika stundā, visneparedzētākajās situācijās viņa ir gatava ierasties darbā, pat vēlā vakara stundā. Atradīs risinājumu, lai sniegtu palīdzību. Dos padomus labākam sarežģītas situācijas risinājumam. Viņa spēj atrast laiku, lai palīdzētu apkārtējiem cilvēkiem. Uzskatu, ka Sarmīte ir pelnījusi šo titulu!
Ilona Riekstiņa – manuprāt, viņa lieliski prezentē Alūksni ik reizi tūristiem, ir kā Alūksnes dzīvesprieka paraugs! Ilonas optimisms, dzīvesprieks un smaids ne tikai atbruņo vēsu tūristu sirdis - viņa iedvesmo ar savu stāstījumu par Alūksni! Ilona ir īstens Alūksnes patriots, brīnišķīga skolotāja un īstena alūksniete!
Ilona Riekstiņa - skolotāja, gide, vienmēr atsaucīgs palīgs, kas iesaistīsies dažādās idejās, lai popularizētu mūsu mazo Alūksnīti. Ar savu entuziasmu viņa spēj ikvienā iedzīvotājā ienest smaidu sejā, miesā un garā.
Signe Gorbāne - Alūksnes veterinārārste un lietpratēja savā jomā, kura glābusi ne vienu vien dzīvnieciņu. Apčubinājusi un visādi citādi veikusi savu darbu mūsu mīluļiem. Signe ir to pelnījusi!
Jana Rāga - fotogrāfe, kura izteiksmīgi nes Alūksnes vārdu tautās ar saviem ekselentajiem fotoattēliem. Viņas darbi ir brīnišķīgi! Un to ievērojuši ne tikai alūksnieši, bet arī citi Latvijas, ārzemju cilvēki. Šajā gadā viņa drosmīgi izslavinājusi Alūksni tautiņās.
Uldis Jauniņš - basketbola treneris, kurš velta ļoti daudz laika bērniem. Trenē viņus, apmāca, un bērni viņam uzticas kā draugam. Viņš savu visu brīvo laiku pavada ar saviem jaunajiem sportistiem, un tā ir nesavtīga lieta. Bērni ir gandarīti un vecāki arī. Lai vairāk tādu cilvēku Alūksnē!
Vilnis Sliņķis - viņu pazīstu daudzus gadus. Cienu kā cilvēku, kurš vienmēr ir atsaucīgs, izpalīdzīgs vajadzīgajā brīdī! Patīk, ka ar savu uzvedību arī ikdienā ir džentlmenis! Tikai nesen sācis strādāt jaunā amatā - par mācītāju, bet pamanāms, cik daudz dažādu jaunu aktivitāšu notiek Alūksnes un Apes novadu draudžu dzīvē. Paldies viņam, ka ilgus gadus ar savu mūziku un dziesmu iepriecinājis klausītājus dažādos kultūras pasākumos!
Vilnis Sliņķis - viņš ir viens no laipnākajiem, atsaucīgākajiem un labsirdīgākajiem cilvēkiem, ko pazīstu. Viņš nekad neatsaka, ja kāds lūdz palīdzību, daudzus darbus darījis bez atlīdzības, atbalstījis neskaitāmus pasākumus. Lekcijas, ko V.Sliņķis vada kopā ar sievu Daigu, daudziem cilvēkiem palīdzējušas un padarījušas dzīvi labāku. V.Sliņķis ir džentlmenis - tāda izturēšanās pret savu sievu nav novērojama citu vīriešu uzvedībā.
Raitis Ramanis - Smiltenes tehnikuma Alsviķu teritoriālās struktūrvienības skolotājs. Pateicoties skolotājam un tam, ka viņš mūs apmācīja, varējām daudz uzzināt par kokiem, koksnes apstrādi. Viņš no sirds priecājas par katru puisi vai vīru, kuram izdevies iemācīt vienu no skaistākajiem arodiem. Viņš māk iedrošināt, mēģināt vēl un vēl, līdz sanāk. Tas nekas, ka kādam tas varbūt ir sestais vai septītais mēģinājums. Galdnieka darbā ļoti būtiska ir neatlaidība un pacietība. Tāpēc šo specialitāti nevar apgūt gluži katrs, kas to vēlas. Tāpat – audzēkņus ar īpašām vajadzībām nevar kā robotus salikt rindā un dot rīkojumus. Ja nāk virsū dusmas, labāk sakost zobus un iziet no situācijas ar humoru. Skolotājam jāprot atrast īsto pieeju katram audzēknim – viņš to prot. Strādājot šajā skolā, reizēm nākas sadzīvot ar domu, ka kādam, neraugoties uz milzīgu viņa izaugsmē ieguldīto darbu, tā arī neizdodas iemācīt tikpat kā neko. Šādus brīžus jāspēj pārlaist ar mīlestību, nešaustot sevi un nevainojot arī audzēkni – arī to prot mūsu skolotājs!
Dzidra Mazika - Alūksnes novada politiski represēto kluba “Sarma” vadītāja. Viņa ir seniore, kura joprojām organizē un iesaistās dažādās aktivitātēs, lai veicinātu patriotismu cilvēkos.
Ilze un Sandors Līviņi - viņi ir cilvēki, kuri Alūksnes vārdu popularizē gan Latvijā, gan arī ārpus tās robežām. Tas, kā viņi strādā ar jauniešiem, ir apbrīnojami! Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas pūtēju orķestra un defilē meiteņu sniegums vienmēr ir izcils, pateicoties tādiem vadītājiem kā Līviņu pāris!
Sandors un Ilze Līviņi - būtu labākie šim titulam! Viņi ne tikai strādā sev, bet dara to bērniem, jauniešiem, mūsu pilsētas Alūksnes un valsts Latvijas labā, tādējādi Alūksni popularizējot visā pasaulē!
Sandors un Ilze Līviņi – iesaku viņus abus kā vienu veselu pretendentu. Šie abi cilvēki ir savas valsts, savas pilsētas patrioti uz visiem 100 procentiem! Viņi ir īstie cilvēki īstajās vietās! Pajautājiet vienalga kuram alūksnietim: kas viņi ir? Un noteikti dzirdēsiet atbildi: tie ir īsti alūksnieši, kuri savas pilsētas vārdu ir nesuši ne vien Latvijas Republikas robežās, bet arī ārvalstīs (Krievijā, Francijā utt.). Jau ilgus gadus kopā viņi vada AVĢ pūtēju orķestri, kurā ir pulcējušies tik daudz mazo un lielo alūksniešu. Sandors un Ilze ir tik daudzas reizes kopā ar savu orķestri braukuši un piedalījušies Vispārējos latviešu Dziesmu un Deju svētkos un jaunatnes dziesmu svētkos; pūtēju orķestru salidojumos; koncertos un festivālos gan Latvijā, gan ārzemēs! Katru gadu Alūksnes orķestris 4.maijā piedalās pūtēju orķestru defilē programmu skatēs, kur viņi ir tik izcili izslīpējuši savu meistarību, ka daudzus gadus pēc kārtas ir ieguvuši augstākās pakāpes diplomus, nesot godam Alūksnes vārdu!
Sandors un Ilze ir brīnišķīgi, mērķtiecīgi, gudri, saprotoši cilvēki! Viņi divi ir viens vesels! Viņi ir īsti alūksnieši! Viņi kopā ir pelnījuši saņemt sabiedrības balvu “Gada alūksnietis 2018”.
Ilze un Sandors Līviņi - Ilzi pazīstu jau ilgus gadus - kopš skolas laikiem, kad es vēl mācījos skolā. Viņa ir ļoti mērķtiecīga, pašaizliedzīga, gudra. Viņa devusi ļoti lielu ieguldījumu darbā ar bērniem gan dejošanā, gan pūtēju orķestrī. Jau ilgus gadus kopā ar Sandoru viņi vada Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas pūtēju orķestri, kas ir viens no labākajiem Latvijā, kā arī guvuši sasniegumus ārpus valsts robežām. Arī mani bērni iesaistījušies orķestrī. Zinu, ka arī daudzi citi orķestranti ļoti atzinīgi novērtē Ilzes un Sandora darbu. Šogad 4.maijā mūsu orķestris Sandora un Ilzes vadībā ieguva I pakāpi ar izcilību Latvijas izglītības iestāžu pūtēju orķestru defilē finālkonkursā! Ilze un Sandors ir vienas monētas divas pusītes – nedalāmi, un uzskatu, ka balvu var piešķirt viņiem abiem kopā! Liels paldies par viņu ieguldīto darbu un devumu Alūksnei, Latvijai! (Jūlija Semjonova Alūksnē)
Kristaps Marķitāns - ļoti aktīvs jaunietis sabiedriskajā un sporta dzīvē, īsts pilsētas patriots! Piemīt izcils organizatora talants un komunikācijas spējas. Ar tādiem alūksniešiem mēs tālu tiksim!
Kristaps Marķitāns - jaunietis, kurš sirdi un dvēseli liek iekšā, lai atjaunotu un stiprinātu vecās basketbola tradīcijas. Alūksnes novada basketbola čempionāts pavērsts ar jaunu “asumu”, ar lielām ambīcijām un savu mērķtiecīgo darbu viņš, Kristaps Marķitāns, atjaunos šo turnīru.
Kā arī nevar nepieminēt darbu ar basketbola klubu “Alsviķi”, kurš godam pārstāv Alūksnes novadu Rīgas spēcīgākajā amatieru turnīrā. Kristaps ir cilvēks ar izcilu harismu, un paldies viņam, ka cenšas atjaunot basketbolu Alūksnē!
Andis Ribaks – sniedz transporta pakalpojumus maršrutā Alūksne – Rīga - Alūksne. Kuram ir bijusi saskare, tie sapratīs (paņems no nekurienes, izlaidīs, kur vajag!). 
Maiga Skrina – viņa ir pelnījusi ne tikai gada balvu, bet gan mūža balvu! M.Skrina audzina divus bērnus. Jā, mēs visi audzinām bērnus, bet Maiga audzina divus ļoti īpašus bērniņus! Mēs, veseli cilvēki, veidojam ap sevi savu dzīvi, sev labu, sev tīkamu, bet, ja tu vari vēl veidot kāda dzīvi labāku, tad tas ir nenovērtējams! Es esmu lepna, ka man ir blakus tāds cilvēks kā Maiga, no kura es mācos daudz, daudz kā! Mīlēt, cienīt, saprast un būt vienkārši blakus! Maiguci, tu esi piemērs mums daudziem!
* Šogad ar sarkasma pieskaņu saņēmām vairākus ieteikumus un nominācijas arī par Alūksnes novada domes amatpersonām. Vārdos, uzvārdos neminēsim, bet trāpīgās nominācijas bija šādas:
Krūšu nozīmīte “Gada zelta roka” – roka vienmēr pacelta par skolu likvidēšanu un gatava rokasspiedienam vēl atlikušajos novada pasākumos.
Krūšu nozīmīte “Skolu zārka nagla” un “Pelēkais kardināls” – par neko nedarīšanu, bet sava viedokļa klusu uzspiešanu skolu jautājumos.
Krūšu nozīmīte “Zelta lakstīgala” – par cilvēku pazemojošu balss izlocīšanu nevietā un tukšiem solījumiem, un nepateicību.
Krūšu nozīmīte “Gada Minhauzens” – pats nezinu, kas esmu, ko runāju un solu, kur lieku līdzekļus.
Krūšu nozīmīte “Zelta likvidators” – par visvairāk likvidētajām kultūras un izglītības iestādēm savā teritorijā un teritorijas sagatavošanu tuksneša zonai.
Visiem - diplomi par veiksmīgi radītiem apstākļiem straujai Alūksnes novada teritorijas atbrīvošanai no darbīgiem cilvēkiem, kā arī bonusā - melnas brilles acu slēpšanai no tautas publiskos pasākumos.

Citu datumu laikraksti

 • Ērmaņu muižā būs Etnonakts

  Svinot Latvijas simtgadi un laikā, kad palikušas simts dienas līdz valsts dzimšanas dienai,  11.augustā daudzviet Latvijā notiks Latvijas simtgades...

 • Lustēs sešās Latvijas simtgades zaļumballēs

  Svinot Latvijas simtgadi un laikā, kad palikušas simts dienas līdz valsts dzimšanas dienai,  11.augustā daudzviet Latvijā notiks Latvijas simtgades...

 • Stiprie Ilzenē izaicina paši sevi 6

  Stiprie Ilzenē izaicina paši sevi

  Apvidus šķēršļu pārvarēšanas sacensības “Stipro skrējiens Ilzenē. Melnupes kauss” jau ir kļuvušas par tradīciju, kas noris astoto gadu un piesaista...