Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ikdienā meklē humora dzirksti

Viņš ir atraktīvs, jautrs, ar humora izjūtu apveltīts vīrietis. Viņam patīk ogot, sēņot, makšķerēt, viņš zina daudz anekdošu.

Viņš ir atraktīvs, jautrs, ar humora izjūtu apveltīts vīrietis. Viņam patīk ogot, sēņot, makšķerēt, viņš zina daudz anekdošu. Tā var raksturot Alūksnes pilsētas pašvaldības akciju sabiedrības “Simone” valdes priekšsēdētāju Gunti Zālīti.
Viņa dzimtā puse ir Pededzes pagasta Kuldupe. Pēc kara viņa tēvu apcietināja, jo bija dienējis vācu armijā, bet mātei nebija darba, tādēļ piepelnoties Guntim nācās ganīt govis, ogot un sēņot, ziemā taisīt zirņiem žuburus un plēst kārklu mizas. Lai nokļūtu skolā, zēns katru dienu veica vairākus kilometrus - vasarā kājām, bet ziemā ar slēpēm. Pēc otrā pasaules kara Zālīšu ģimene pārcēlās dzīvot uz Punceni, bet 1956.gadā atnāca uz Alūksni. G.Zālīša tēvs sāka strādāt mežrūpniecībā, bet pēc gada tur darba gaitas uzsāka arī Guntis. Viņš bija gan kalēja palīgs, gan vulkanizators, pēc tam arī šoferis, vēlāk strādāja arī gāzes avārijas dienestā. G.Zālītis Lauksaimniecības tehnikumā ieguva ekonomista izglītību, tā viņam lieti noder uzņēmuma vadīšanā.
Aizbiedē vilku
Guntis ir kaislīgs ogotājs un sēņotājs. Dzērvenes lasīt viņš brauc uz Varņu, kur Peipusa ezera krastā ir liels purvs.
“Man nav neviena kompanjona, neviens nevar izturēt tik ilgi staigāt pa purvu ar smagām mugursomām plecos,” stāsta ogotājs. Guntis sešas stundas lasa ogas, bet tad vēl jāizkļūst ārā no purva. Tas prasa vēl trīs stundas. Pa dienu vīrs salasa apmēram 42 litrus dzērveņu.
G.Zālītis ir apmierināts, ka šī vasara un rudens ir ar bagātīgu sēņu ražu. “Sēņošana ir vesels rituāls. Karvā man ir savs sešus kilometrus garš maršruts. Sēņoju piecas sešas stundas. Es lasu tikai “bērniņus”. Lai cik skaista ir bērzlape - ja tā ir atvērusies, es to neņemu,” atklāj Guntis.
Mežā G.Zālītis jūtas labi. Viņam nav bail no meža zvēriem, lai arī reiz sēņojot saticies ar vilku. To Guntis apžilbinājis ar naža asmeni un aizbiedējis ar saucieniem. “Alūksnes mežos apmaldīties nav iespējams. Braucot uz Peipusu, gan vienmēr līdzi ņemu kompasu,” stāsta Guntis.
Zivis negaršo
Kādu reizi, makšķerējot Peipusa ezerā, vīrietis apmaldījies, jo igauņi, kam nepatīk, ka latvieši brauc pie viņiem makšķerēt, pateikuši nepareizo ceļu. Guntis makšķerē tikai lielās zivis.
“Man nepatīk piņķerēties ar mazajām zivtiņām, salst rokas un vēlāk grūti apstrādāt lomu,” paskaidro makšķernieks. Spiningojot Alūksnes ezerā, lielākais G.Zālīša loms bija 13,5 kilogramus smaga līdaka. Sezonā Guntis varēja izmakšķerēt apmēram 150 kilogramus. Guntis apstrādā lomu pats, sievai iedod gatavu fileju, lai viņa var pagatavot garšīgu maltīti. Lai cik lielu prieku viņam sagādātu makšķerēšana, pašam zivis negaršo. “Reizēm apēdu kādu mazu gabaliņu zandarta. Ar zivīm cienāju draugus un kaimiņus,” stāsta vīrietis.
Viņu saista tikai makšķerēšanas prieks. “Interesants un saistošs ir pats process - jānogaida mirklis, līdz zivs paķer ēsmu, un īstajā mirklī jāvelk ārā,” precizē makšķernieks.
Var piemērot anekdoti
G.Zālīša lielākā aizraušanās ir anekdošu vākšana. Guntim ir piezīmju bloknots, kurā viņš fiksē tikai galveno anekdotes tēmu - vienu vai divus (ja anekdote ir garāka) teikumus, lai, pārlasot tos, varētu atsvaidzināt anekdošu zināšanas.
“Ir jābūt labai atmiņai - man tā ir redzes atmiņa. Kādreiz, mācoties eksāmeniem, saņēmu augstākās atzīmes, jo acu priekšā redzēju eksāmenu biļešu tekstu. Kad Alūksnes rajonā vēl bija piecciparu telefona numuri, vajadzīgos zināju no galvas. Arī tagad atmiņā ir daudzu mobilo telefonu numuri,” atklāj vīrietis. Lai būtu vieglāk iegaumēt ciparus, Guntis meklē sakarības.
Jebkurai situācijai G.Zālītis var piemērot anekdoti, pat vairākas. “Ja kāds izstāsta anekdoti, man gribas papildināt ar vēl interesantāku,” atzīst anekdošu vācējs. Viss ir atkarīgs no kompānijas un tēmas. Kad radusies ideja, pārējais ir stāstītāja ziņā. “Vienmēr jāseko līdzi. Nevar stāstīt anekdotes, kad tevī neviens neklausās,” zina G.Zālītis.
Viņš anekdotes vairāk stāsta neformālos apstākļos, draugu kompānijās. Dažkārt arī saviesīgā pasākumā var izstāstīt kādu atbilstošu anekdoti, lai atsvaidzinātu pasākumu un ieviestu jautrību.
Ir kompānijas cilvēks
Jokdaris atzīst, ka anekdotes patīk gan vīriešiem, gan sievietēm, tikai reizēm daži neizprot anekdotes būtību, tad stāstītājam tā ir jāpaskaidro. “Es meklēju un vācu tikai tās anekdotes, kurās ir humora dzirksts,” precizē anekdošu vācējs.
G.Zālītis stāsta, ka reizēm cilvēkiem kompānijās labāk patīk dziedāt dziesmas. Arī viņš labprāt piebiedrojas dziedātājiem. “Ir patīkami, ja visiem ir jautri. Kad apnīk dziedāt, var izstāstīt kādu joku,” smej Guntis.
Viņam ir daudz draugu un paziņu. Guntis ir kompānijas cilvēks. Savulaik ar sievu viņi bieži bijuši vedēji kāzās. Laulības dzīvē kopīgi ievadījuši septiņus pārus. “Tagad nevaļas pēc atsakām. Arī kāzu izdevumi ir kļuvuši lielāki,” stāsta vīrs. Viņš atzīst, ka vedējiem ir jābūt atraktīviem, jāzina tosti, jāmāk kāzu viesus iekustināt un noteikti jāizpilda visi kāzu rituāli.
Gunta darba stāžs ir 45 gadi, nu jau pāris dienas viņš ir pensionārs. “Ar darbu ir tāpat kā ar sportu - jāaiziet laikus. Līdz Jaungadam vēl strādāšu “Simonē”, noslēgšu gadu un tad došos atpūtā,” spriež vīrietis. Tad viņš varēs vairāk veltīt laiku hobijiem, kā arī palīdzēt dēlam, kurš Alūksnes ezera krastā izbūvē atpūtas kompleksu. “Es neuzticos meistariem, man patīk visus apdares darbus veikt pašam, vienīgi mūrēt man nepatīk,” atzīstas G.Zālītis. Ziemā Guntis slēpo un trenē arī mazmeitas. “Man vienmēr vajag būt kustībā. Pēc horoskopa esmu Svari. Šīs zīmes pārstāvji visi ir kustīgi. Man patīk aktīvs dzīvesveids,” smejas vīrs.
Gunta Zālīša anekdošu tops
Gar vientuļu salu brauc pasažieru kuģis. Oficiante ierauga, ka pa salu, vicinot rokas, skraida vīrietis, kas apaudzis ar bārdu līdz ceļgaliem. Oficiante kapteini aicina apturēt kuģi. Kapteinis atbild: “Es jau 30 gadus braucu šeit garām, un viņš vienmēr uzvedas kā jucis.”
Vīrs grib šķirties no sievas. Tiesnese prasa iemeslu. Vīrs atbild: “Tāpēc, ka pīpē.” Tiesnese mierina, ka tāpēc jau nav jāšķiras, mūsdienās pasaulē pīpē ap 60 procenti sieviešu. Vīrs atbild: “Pīpēšanu es varētu pieciest, bet ne to, ka viņa naktī gultā nodzēš degošu cigareti man ausī.”
Vīrs un sieva gatavojas doties uz viesībām. Ejot ārā no mājas, sieva prasa vīram, kāpēc viņš nav noskuvies. Vīrs taisnojas: “Es noskuvos, kad tu sāki ģērbties viesībām.”
Apkopējai 60 gadu jubileja. Uzņēmuma šefs ierosina sarīkot banketu, bet apkopēja nepiekrīt. Šefs mierina viņu, teikdams, ka visus izdevumus segs firma. Apkopēja saka: “Mani neuztrauc izdevumi, bet tas, ka otrā dienā man tas viss būs jāsakārto.

Citu datumu laikraksti

 • Piedāvā dažādus kultūras un atceres pasākumus

  Atpūtas pasākums.Atpūtas pasākums 11.oktobrī no pulksten 14.00 – 16.00 Gulbenes rajona Staru kultūras namā – rudens ziedu un kompozīciju izstāde,...

 • Es vēlos tavu foto zeltītā ietvarā!

  Fotogrāfija ir sastindzis dzīves mirklis, kas saglabājas gadiem ilgi. To var glabāt lielākā vai mazākā fotoalbumā.Fotogrāfija ir sastindzis dzīves...

 • Baudi rudens smaržu un garšu!

  Vasara jau aizgājusi, sev līdz aiznesdama saules siltumu. Bet tā tāpat kā augļu salduma bijis pavisam maz.Vasara jau aizgājusi, sev līdz aiznesdama...

 • Iedzīvotājus neapmierina dabas lieguma ierobežojumi

  Veclaicenes pagastā Latvijas dabas fonda pārstāvji tikās un diskutēja ar iedzīvotājiem, kuru īpašumi atrodas dabas lieguma Korneti - Peļļi...

 • Policija informē

  Apzog lauku mājas. Alsviķu pagastā naktī uz 7.oktobri uzlauzta māja, nozagtas dažādas mantas un pase.Apzog lauku mājas Alsviķu pagastā naktī uz...

 • Reģistrēti dzimušie septembrī

  Alūksnes pilsētā - Edgars Voroņins, Laura Zitāne, Margita Lancmane, Ričards Tarantenkovs, Daniela Dantiņa, Reinis Liepiņš, Emīls Nils Hamanis, Alise...