Ilgstoši Alsviķos neizdodas noķert klaiņojošu kaķu bandu

Vairāk nekā pirms gada Alsviķu pagasta iedzīvotājs Kārlis Treimanis netālu no savām mājām ceļa malā atrada izmestu maisu, kas kustējās.

Vairāk nekā pirms gada Alsviķu pagasta iedzīvotājs Kārlis Treimanis netālu no savām mājām ceļa malā atrada izmestu maisu, kas kustējās. Tajā bija kaķene ar trim kaķēniem. Tagad pa pasauli klīst nākamie astoņi pēcteči.
"Gribēju kaķus pieradināt, baroju, taču viņi ir kā mežoņi - gan lielie, gan mazie. Tie nevienam nedodas rokās," laikrakstam stāsta Kārlis Treimanis.
Kārlis apgalvo, ka rudenī centies kādu kaķēnu noķert, taču savainojis rokas. Sirmais vīrs turpina pieklīdušos kaķus barot ar pienā izmērcētu maizi, viņi pieraduši divreiz dienā pie vīra mājām ierasties noteiktās ēdienreizēs. Dažreiz Kārlis sarūpē reņģes. Pa dienu kaķi klīst apkārt, slēpjas šķūnī vai kādreizējā sovhoza klētī.
"Nopirku veikalā visstiprāko indi, taču viņus nevar tik viegli iznīdēt. Aicināju palīgā ķērājus. Žēl skatīties, ka viņi badaini klīst apkārt. Ja kaķi būtu pieradināti un kādam vajadzīgi, tad būtu citādāk. Baroju tāpēc, lai viņi nepaliek pavisam traki. Kad viņiem gribas ēst, kaķi skrāpēdamies lien pie loga. Bailes pat domāt, kas būs pavasarī, kad sāksies kaķu laiks un atkal dzims kaķēni," uzsver K.Treimanis.
Alsviķu pašvaldības vadītāja Sandra Zeltiņa stāsta, ka pašvaldība noslēgusi līgumu ar SIA "Alūksnes nami" klaiņojošu suņu un kaķu izolācijas dienestu par klaiņojošu suņu un kaķu izķeršanu. Šogad tā izveidei un darbībai pašvaldība atvēlējusi 760 latu lielu dalības maksu. "Tā ir liela problēma - klaiņojoši kaķi un suņi. Izolācijas dienestam ir ziņots par ieilgušo gadījumu, panākt pozitīvu rezultātu būs grūti, " uzsver S.Zeltiņa.
Izolācijas dienesta vadītāja, veterinārārste Sarma Ločmele skaidro, ka ķērāji maijā apmeklējuši Aslviķus - dažus kaķus izdevies noķert.
"Interesējos, kādus medikamentus vislabāk iegādāties, lai kaķus varētu iemidzināt. Pēc tam pusstunu vai stundu būs jāgaida, kāda ir dzīvnieku reakcija pēc šādu līdzekļu lietošanas. Kaķi ir bailīgi, cilvēkam par pāris metriem tuvāk nenāk. Suņus ir daudz vieglāk noķert nekā nepieradinātus kaķus," bilst S.Ločmele. Viņa saka, ka labprāt rastu vienošanos ar K.Treimani, lai varētu šo problēmu kopīgiem spēkiem atrisināt.
"Klaiņojošu kaķu un suņu ir daudz. Patlaban izolatorā ir melna piecus vai sešus gadus veca laika, kurai ir tikai pusaste. Viņa meklē saimnieku," saka S.Ločmele.

Citu datumu laikraksti

 • Garā mūža smalkie raksti

  Šīs dzimtas stāsts ir līdzīgs tūkstošiem latviešu un igauņu bezzemnieku, kas cara laikos - 19. gadsimta beigās - pēc Krišjāņa Valdemāra aicinājuma...

 • “Jaunajam laikam” gandarījuma balva

  Jaunā valdība ir izveidota, bet vai tā varēs veiksmīgi funkcionēt? Vai ar budžeta veidošanu pietiks, lai piepildītos jaunā ministru prezidenta Aigara...

 • Izdod grāmatu par sabiedriskajām organizācijām

  Alūksnes Nevalstisko organizāciju centrā ikvienam interesentam ir pieejama grāmata, kurā apkopota informācija par Latvijas sabiedriskajām...

 • Bērnības atmiņas

  “Putenis bija tik pamatīgs, ka ceļu uz skolu nevarēja redzēt, ar varenu spēku sniegs sitās acīs. Ar kājām sataustot iepriekš iemīto taciņu, kas veda...

 • Vecumdienas vēlas piepildīt ar mīlestību

  Trapeniete Mirdza Arkliņa nākamgad janvārī atzīmēs 78 gadu jubileju. Ilgajos mūža gados piedzīvots ne mazums skaistu un grūtu brīžu, iepazīti dažādi...

 • Eglīti var cirst bez speciālas atļaujas

  Ikviens var nocirst vienu eglīti valsts mežos, jo Ziemassvētki nav iedomājami bez zaļā un smaržīgā skuju koka.Ikviens var nocirst vienu eglīti valsts...