Ilgstoši atstātas automašīnas turpmāk pārvietos piespiedu kārtā

Turpmāk transportlīdzekļus, kas novietoti stāvēšanai neatļautā vietā vai tiks ilgstoši atstāti uz ceļa, pārvietos piespiedu kārtā.

Turpmāk transportlīdzekļus, kas novietoti stāvēšanai neatļautā vietā vai tiks ilgstoši atstāti uz ceļa, pārvietos piespiedu kārtā.
To paredz Ministru kabineta noteikumi "Par transportlīdzekļa piespiedu pārvietošanu un transportlīdzekļa atzīšanu par ilgstoši atstātu uz ceļa", kas stājušies spēkā jau šā gada 7.septembrī. Alūksnes pilsētas dome ir pilnvarojusi Alūksnes pilsētas pašvaldības policistus Ardi Tomsonu, Gintu Teterovski un Mārtiņu Sinātu pieņemt lēmumus par šādiem transportlīdzekļiem pilsētas teritorijā. Pašvaldības policisti būs tiesīgi veikt kontroli par transportlīdzekļu ilgstošu atstāšanu uz ceļa un pieņemt lēmumus par transportlīdzekļu piespiedu pārvietošanu uz speciālu stāvvietu vai citu stāvēšanai atļautu vietu.
"Policistiem būs tiesības pieņemt lēmumu, ka transportlīdzeklis ir ilgstoši atstāts uz ceļa. Ja transportlīdzeklis uz ceļa būs atstāts neatļautā vietā, tad pēc astoņām stundām kopš brīža, kad vadītājam klāt neesot par šo pārkāpumu tiek noformēts administratīvo pārkāpumu protokols, šī automašīna ir atzīstama par ilgstoši atstātu uz ceļa," stāsta pašvaldības policijas inspektors Gints Teterovskis.
Pašvaldībai ir jānosaka laiks, kad transportlīdzekli var atzīt par ilgstoši atstātu, bet ne mazāk kā 45 diennaktis. Ja transportlīdzeklim nav tehniskās apskates, tad jau pēc 15 diennaktīm to var atzīt par ilgstoši atstātu uz ceļa.
"No atļautas vietas stāvēšanai uz citu atļautu vietu stāvēšanai transportlīdzekli var pārvietot piespiedu kārtā, ja tas nepieciešams ceļa uzturēšanai vai sniega notīrīšanai. Pašvaldības policistiem nav tādas tehnikas, lai šos transportlīdzekļus pārvietotu, tādēļ vietējā pašvaldība slēgs līgumu ar kādu uzņēmumu, kam ir atbilstoša tehnika, kas par to gādās un kam ir specializēts stāvlaukums šo transportlīdzekļu glabāšanai," klāsta G.Teterovskis.
Ja transportlīdzekli pārvieto no atļautas vietas uz atļautu, šos izdevumus sedz pašvaldība. Pārējos gadījumos ir jāmaksā transportlīdzekļa īpašniekam vai viņa pilnvarotai personai. "Šie noteikumi neattiecas uz tiem transportlīdzekļu īpašniekiem, kas savas automašīnas novietojuši mājas pagalmos," saka G.Teterovskis.
Viņš atzīst, ka Alūksnē nav aktuāla problēma par transportlīdzekļu ilgstošu novietošanu stāvēšanai uz ceļa, tomēr daži tādi gadījumi ir konstatēti.

Citu datumu laikraksti

  • Norvēģu jaunieši atved dāvanas

    Norvēģu un igauņu jauniešu grupa četras dienas - no 11. līdz 16.decembrim - iesaistījās kopējā projekta pasākumos Alūksnē.Norvēģu un igauņu jauniešu...

  • Palīdz viens otram

    Pededzes pagastā ceturto gadu rīko labdarības akciju “Palīdzēsim viens otram!”. Tās laikā pagasta iedzīvotāji ir aicināti ziedot mantas, apģērbus, ko...

  • Aicina uz tikšanos

    Katru gadu īsi pirms Ziemassvētkiem kādā rajona pirmsskolas izglītības iestādē tiekas pensionētie pirmsskolas iestāžu darbinieki.Katru gadu īsi pirms...