Ilzene iesaistās vērienīgā projektā

Ilzenes pagasts ir iesaistījies Latvijas Lauku sieviešu apvienības izstrādātajā, Eiropas Sociālā fonda atbalstītajā projektā “Lauku iedzīvotāju - mājamatnieku - apmācības un konsultācijas komercdarbības veicināšanai”.

Ilzenes pagasts ir iesaistījies Latvijas Lauku sieviešu apvienības (LLSA) izstrādātajā, Eiropas Sociālā fonda atbalstītajā projektā "Lauku iedzīvotāju - mājamatnieku - apmācības un konsultācijas komercdarbības veicināšanai".
Projeta mērķis ir aktivizēt lauku iedzīvotājus un sniegt viņiem nepieciešamās zināšanas, lai to, ko šobrīd darina tikai savam priekam, pārvērstu par preci un labi pārdotu. Lai to panāktu, 16 Latvijas rajonu 32 pagastos ir izveidotas mācību grupas, kas divu gadu garumā apgūs biznesa plānu rakstīšanas mākslu, vienkāršās grāmatvedības zinības, komercdarbības pamatus, biznesa psiholoģiju un mārketingu. Tāpat tiks pilnveidotas un papildinātas jau esošās amatu prasmes un apgūtas jaunas interesantas tehnikas. Projekts arī paredz organizēt vasaras skolas ar vieslektoru piedalīšanos, izveidot četras novadu izstāžu zāles, meklēt kontaktus ar ārzemju partneriem, kā arī izveidot mājas lapu projekta dalībnieku darbu pārdošanai internetā. 80 % no projekta izmaksām sedz Eiropas Savienība, bet 20 % finansē Latvijas valsts. Alūksnes rajonā projekta koordinatore ir Daiga Sliņķe un to atbalsta Alūksnes rajona padome un Alūksnes Lauksaimniecības konsultāciju birojs (ALKB). Ilzenes grupas pirmā tikšanās notika 16.septembrī, un tajā piedalījās pagasta priekšsēdētāja Arita Prižavoite un ALKB vadītāja Viola Kaparšmite. Dalībnieces vienojās, ka nodarbības notiks divas reizes mēnesī un tās vadīs ALKB speciālisti.
Kā informē LLSA prezidente Rasma Freimane, projekta iecere radusies pirms diviem gadiem, kad uzsākta sadarbība ar Tartu uzņēmējdarbības centru un pavērusies iespēja piedalīties Igaunijā populārajās izstādēs "Prasmīgā sieviete". Tad arī sāktas apzināt lauku sieviešu amata prasmes, un šobrīd ir uzkrāta informācija par 120 dažādu amatu pratējām.
Latvijas sievietes ir piedalījušās izstādē "Prasmīgā sieviete" un starptautiskā pasākumā "Uzņēmējdarbības attīstība pierobežā" Igaunijā, Seno amatu dienās Polijā, izstādē "Lauku sēta 2004" Rāmavā un Brīvdabas muzeja rīkotajos pasākumos.

Citu datumu laikraksti

  • Naglu ciemā tagad pārsvarā saimnieko ienācēji

    Malienas pagasta apdzīvotajā vietā Naglas dzīve rit tāpat kā jebkurā pagastā. Naglās māju nav daudz, bet to kādreizējie īpašnieki jau aizgājuši...

  • Monētu savienības - jau pirms 600 gadiem

    Ekonomikai un tirdzniecībai ir kopējas attīstības likumsakarības, viena - aptvert arvien lielāku teritoriju.Ekonomikai un tirdzniecībai ir kopējas...

  • Jauna iespēja skolēniem

    Rudens un jaunā mācību gada sākums skolēniem un skolotājiem rada jaunus pienākumus, bet sniedz arī jaunas iespējas.Rudens un jaunā mācību gada sākums...