Ilzenieši pie Valsts prezidentes aizdedz svētku egli

Pasākumā: cildina ģimenes nozīmi sabiedrības izaugsmē.

Pasākumā: cildina ģimenes nozīmi sabiedrības izaugsmē
Tradicionāli kā katru gadu Valsts prezidente Vaira Vīķe - Freiberga kopā ar ģimenēm no visas Latvijas Rīgas pils laukumā ceturtdien aizdedza Ziemassvētku egli. No Alūksnes rajona pie prezidentes šogad ciemojās ilzeniešu Gunta un Lailas Boku ģimene, kurā aug septiņus gadus vecā Zane un vienpadsmit gadus vecā Madara.
Laila Boka ir skolotāja Ilzenes pamatskolā, bet tētis Guntis rūpējas par zemnieku saimniecību "Madaras". Tajā saimnieko arī trešā paaudze - Gunta vecāki Līvija un Dzintars, kuri allaž palīdz jaunajiem ar padomu saimniekošanā. Laila Boka dažas dienas pirms viesošanās pie prezidentes laikrakstam teica, ka ir liels satraukums un visai ģimenei būs neaizmirstamas emocijas.
Valsts prezidente bija gandarīta, ka ģimenes ieradušās no dažādiem Latvijas novadiem, un pateicās cilvēkiem, kas tās izvirzījuši. "Bērnu audzināt - tā ir atbildība, tā ir uzupurēšanās. Paldies jums par to valsts vārdā," teica V.Vīķe - Freiberga. Viņa uzsvēra ģimenes nozīmi valsts un sabiedrības izaugsmē, ka ģimenē katrs cilvēks iegūst vērtības, bez kurām tālākajā dzīvē ir grūti iztikt. Valsts vadītāja uzteica ģimenes, kurās aug daudz bērnu.
V.Vīķe - Freiberga stāstīja par Rīgas pils vēsturi. Viņa minēja, ka Rīgas pils savulaik celta ordeņbrāļu vajadzībām, ka cara laikā tajā bijusi gubernatora pārstāvniecība, padomju laikā - Pionieru pils.
Boku ģimenes jaunākajām atvasēm Zanei un Madarai visvairāk paticis, ka Valsts prezidente sasveicinājusies ar katru ģimeni, un ka individuāli uzrunājusi arī pašus jaunākos šo svētku dalībniekus.

Citu datumu laikraksti

  • Sargieties no krāpnieka!

    Vidzemē bijuši vairāki gadījumi, kad kāds vīrietis krāpjas, uzdodoties par pasta vai vēstniecības darbinieku.Vidzemē bijuši vairāki gadījumi, kad...

  • Apspriež tūrisma jaunumus

    Ziemassvētku noskaņās notika šāgada pēdējā rajona tūrisma darbinieku apspriede.Ziemassvētku noskaņās notika šāgada pēdējā rajona tūrisma darbinieku...

  • Pirotehnikas bums vēl nav sācies

    Alūksnes rajonā vēl nav sācies pirotehnikas bums, kad pusaudži spridzina petardes un traucē apkārtējiem iedzīvotājiem, lai gan atsevišķās rajona...