Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Informāciju pārbauda Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs

Pārmetumus Alūksnes domes priekšsēdētājam Guntāram Bērziņam par dāņu Lauvu kluba dāvinājuma - 1500 latu - izlietojumu pārbaudīs Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs.

Pārmetumus Alūksnes domes priekšsēdētājam Guntāram Bērziņam par dāņu Lauvu kluba dāvinājuma - 1500 latu - izlietojumu pārbaudīs Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB).
Ģenerālprokuratūras sabiedrisko attiecību speciāliste Dzintra Šubrovska informē, ka ģenerālprokuratūra no Alūksnes rajona prokuratūras saņemto materiālu par G.Bērziņu KNAB nosūtījusi pirmdien.
"KNAB organizēs pārbaudi un pieņems lēmumu, vai ierosināt krimināllietu vai atteikt," saka Dz.Šubrovska.
Alūksnes rajona prokuratūras virsprokurors Vilnis Sliņķis apstiprina, ka ir saņēmis iesniegumu no Alūksnes domes deputāta Jāņa Cīmiņa ar prasību pārbaudīt informāciju par to, ka Alūksnes domes priekšsēdētājs dāņu Lauvu kluba dāvinājumu - 1500 latus -, kas bija paredzēts rotaļu laukumu izveidei Alūksnes pirmsskolas izglītības iestādēs, ir noguldījis bankā depozītā uz sava vārda. V.Sliņķis lūdzis ģenerālprokuratūru izlemt, kas veiks šīs informācijas pārbaudi.
Alūksnes pirmsskolas izglītības iestādes "Pienenīte" direktore Ārija Driņina saka, ka G.Bērziņš pagājušajā nedēļā iedevis 500 latus. Par šo naudu plānots bērnu rotaļu laukumā nojaukt divas nojumes un uzcelt jaunas. Ā.Driņina pauž, ka arī pārējās divas pilsētas pirmsskolas izglītības iestādes no G.Bērziņa saņēmušas katra pa 500 latiem. "Mēs esam priecīgi, mums nav nekādu pretenziju. Naudu jau liekam lietā," saka Ā.Driņina.
Alūksnes domes priekšsēdētājs G.Bērziņš laikrakstam pauž, ka tā ir viņa "privāta lieta", "cilvēki nav informēti, kā viss notika".
"Citi manā vietā skaidroja. Tā nav lieta, kas saistīta ar domi pašreizējā momentā. Lai lieta iet savu gaitu. Cienījamais deputāts ir savu padarījis, citi piebalsoja. Lai tiesā, kam tiesības to darīt," saka G.Bērziņš.
Alūksnes Lauvu kluba vadītājs Valdis Reinerts informē, ka G.Bērziņš kā Lauvu kluba biedrs naudu pirmsskolas izglītības iestādēm atdevis pēc ārkārtas sēdes Lauvu klubā, kurā nolēma par šādu rīcību.
"Nesaprotu, kāpēc tāda ažiotāža. Mūsu biedrs saņēma naudu un ar godaprātu turēja," saka viņš.
V.Reinerts pauž, ka "Lauvu klubs bija klāt pie naudas - dāņu dāvinājuma - saņemšanas un zināja, ka šāda nauda ir". Tāpat Alūksnes Lauvu klubs zinājis, ka šī nauda nav izlietota. Vienkārši bērnu rotaļu laukuma izveide bija pārcelta uz šo gadu.
V.Reinerts atzīst, ka Alūksnes Lauvu klubam ir savs bankas konts. Taču konkrētā nauda nav ieskaitīta šajā kontā, jo to saņēma nevis klubs, bet gan G.Bērziņš personīgi kā Lauvu kluba biedrs. Nauda nebija pazudusi. Tā gaidīja laiku, kad to varēs izmantot, kā nolemts. Dāvinātāju vēlme ir, lai atspoguļotos naudas izlietojums. Tas ir tāpat kā ar daudziem citiem Lauvu klubu dāvinājumiem Alūksnei. Piemēra, slimnīcā, pirmsskolas izglītības iestādēs, sociālajā centrā. Veikumu iezīmējam ar Lauvu kluba simboliku - ģerbonim līdzīgu zīmi, kurā atveidota Lauvas galva un vārdi angļu valodā "Mēs kalpojam!".
Slimnīcā atsevišķas vietas ir sakārtotas par vairāku - trīs līdz četru - Lauvu klubu dāvinātajiem līdzekļiem. Tā varēja notikt arī ar pirmsskolas izglītības iestāžu rotaļu laukumiem, jo tad var paveikt vairāk," stāsta viņš. V.Reinerts pauž neizpratni par apgalvojumu, ka G.Bērziņš bijis noguldījis dāvināto naudu bankas depozītā uz sava vārda, un sacīja, ka tas ir pārpratums. Taču iepriekš G.Bērziņš domes deputātiem skaidrojis, ka dāvināto naudu noguldījis bankā depozītā uz sava vārda.

Citu datumu laikraksti

 • Upe

  Tirgus diena ataust saulaina, tās gaisma pamazām izdzenā Dārtas bēdas. Viņa gurdiem soļiem iet uz pilsētu, lai nolūkotu un pirktu zirgu.9. Tirgus...

 • Pededzes pagastā nav ārsta un aptiekas

  Pededzes pagasta iedzīvotājiem jau pāris gadus nav sava ģimenes ārsta.Pededzes pagasta iedzīvotājiem jau pāris gadus nav sava ģimenes ārsta. "Kādreiz...

 • Par spīti neveiksmēm turpina audzēt vēžus

  Mārkalnes pagasta "Robežnieki" ir viena no nedaudzām zemnieku saimniecībām Latvijā, kas audzē vēžu mazuļus.Mārkalnes pagasta "Robežnieki" ir viena no...

 • Upe

  Tad ieliek tīrā māla bļodiņā vēl krietni karsto biezputru, iespiezdama tajā kārtīgu sviesta pikuci.7. Tad ieliek tīrā māla bļodiņā vēl krietni karsto...

 • Par ebreju var ne tikai piedzimt, bet arī kļūt

  Ebreju pastāvīgā apmešanās Latvijā sākās 16.gadsimtā Kurzemes hercogistē. Tie bija izglītoti cilvēki - tirgotāji, finansisti, ārsti, advokāti.Ebreju...

 • Nākamgad kalendārā iekļaus 12 jaunus vārdus

  No nākamā gada kalendārā iekļaus 12 jaunus vārdus, kuru īpašnieki varēs svinēt vārdadienas.No nākamā gada kalendārā iekļaus 12 jaunus vārdus, kuru...