Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Informatīvajā dienā aktualizē atkarības problēmu

Nedēļas nogalē Alūksnes administratīvajā ēkā risinājās informācijas diena "Ieklausies un izvēlies dzīvi bez atkarības", ko rīkoja Alūksnes rajona padomes projektā.

Nedēļas nogalē Alūksnes administratīvajā ēkā risinājās informācijas diena "Ieklausies un izvēlies dzīvi bez atkarības", ko rīkoja Alūksnes rajona padomes projektā. Tajā piedalījās Alūksnes, Gulbenes un Balvu rajona jaunieši.
Alūksnes Bērnu un jauniešu centra Debašu kluba un projekta "Vienaudžu izglītība" dalībnieki vadīja jauniešu darba grupas par reproduktīvo veselību, HIV un AIDS, savstarpējām attiecībām un atkarību. Diskutējot viņi analizēja pozitīvās un negatīvās šo problēmu iezīmes.
Darba grupu prezentāciju vērtēja eksperti – Alūksnes tautas nama direktore Anita Raibekaze, Alūksnes rajona Policijas pārvaldes priekšnieks Ansis Gailītis, Alūksnes rajona vakara (maiņu) neklātienes skolas direktore Gunta Grigore un Alūksnes rajona Skolu psiholoģiskās palīdzības centra psihoterapeite Ingrīda Rateniece. Viņi atzina, ka sabiedrībai kopumā ir jādomā par to, kā mazināt jauniešu atkarību no dažādām vielām.
"Uzskatu, ka diskusija starp jauniešiem un ekspertiem varēja būt aktīvāka, jo jautājumus galvenokārt uzdeva darba grupās iesaistītie skolēni. Man patika, ka pārējie bērni uzmanīgi klausījās. Domāju, ka viņi guva daudz informācijas par atkarību, kas ir visas pasaules problēma, un apzinājās, ka šī problēma arvien vairāk aktualizējas arī Alūksnes rajonā," klāsta Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas skolotāja Anna Pušpure.
Balvu rajona interešu izglītības metodiskā centra metodiķe Aija Putniņa domā, ka informācijas diena bija izdevusies.
"Bērniem patika darbs grupās, kur brīvi varēja izteikt viedokli un diskutēt. Žēl, ka katrs varēja iesaistīties tikai vienā grupā. Uzskatu, ka informatīvās dienas var likt jauniešiem domāt par atkarības problēmu, jo pēc tās apmeklēšanas neviens neatmetīs smēķēšanu, narkotiku vai alkohola lietošanu. Tomēr ir skolēni, kas ar gūtajām zināšanām pēc tam mēģina palīdzēt saviem draugiem, kam ir problēmas," viņa stāsta.
Plakātu konkursā "Ieklausies un izvēlies dzīvi bez atkarības", kā mērķis bija pievērst jauniešu uzmanību aktuāliem jautājumiem – smēķēšanai, alkohola un narkotiku lietošanai, apbalvoja 11 uzvarētājus. Viņi saņēma žurnāla "Sīrups" balvas.
"1.vietu izcīnīja Dāvja Ozoliņa Apes vidusskolas skolēni. Labs darbs bija Gaujienas speciālās internātskolas 6.a klases audzēknim Egilam Gurovam, kas ieguva 4.vietu," akcentē Alūksnes Nevalstisko organizāciju atbalsta centra vadītāja Dz. Zvejniece.
Informācijas dienā notika arī seminārs "Skolas politika apreibinošo vielu lietošanas profilaksē". Apes arodvidusskolas direktors Jānis Pops norāda, ka šis bija vērtīgs seminārs.
"To vadīja pedagoģe Solvita Melne no Rīgas, kas mums, skolotājiem, ļāva uzzināt viņas pieredzi. Apes arodvidusskolā nav aktuāla narkotiku lietošana, toties ir daudz smēķētāju. Ar to cīnīties ir bezcerīgi. Žēl, ka vēl neesam tikuši tik tālu kā Amerikā, kur stājās spēkā pretsmēķēšanas likums, kas aizliedz smēķēt sabiedriskās vietās," saka J. Pops.
Liepnas internātpamatskolas veselības mācības skolotāja Vija Šolina akcentē, ka arī viņu skolā aktuāla ir smēķēšanas problēma.
"Internātpamatskolā pārsvarā ir bērni no nelabvēlīgām ģimenēm. Cenšamies šo atkarību mazināt, bet, aizbraucot mājās, vecāki viņiem atļauj smēķēt, tādēļ ir grūti bērnus pārliecināt par smēķēšanas kaitīgumu. Seminārā guvām pieredzi, kā šo problēmu risina citi pedagogi," saka V. Šolina.

Citu datumu laikraksti

 • Jādzied, kad ir priecīgi, skumji vai bailes

  Pēc vairāk nekā pusotru stundu ilguša koncerta mazpilsētas kultūras centrā Marija joprojām ir moža.Pēc vairāk nekā pusotru stundu ilguša koncerta...

 • Gudrs kā Podnieka suns

  Alūksnes un Gulbenes fotocentra īpašnieks Jānis Podnieks apgalvo, ka sešdesmito gadu vidū Liepnas pusē šis teiciens bija daudzu mutēs, "pielipa"...

 • Pāreja uz D vitamīnu un... ozonu

  Vasaras laiku, pabīdot pulksteņa rādītājus stundu uz priekšu, pirmoreiz – Pirmā pasaules kara sākumā – noteica Vācija, Lielbritānija, Īrija un...

 • Atcerēties, atgādināt, pieminēt

  1949.gada 25.marts ir viens no traģiskākajiem datumiem Latvijas valsts un tautas vēsturē, jo tika izpostītas tūkstošiem cilvēku dzīves, sagrautas...

 • 10 iemesli, kāpēc viņš nezvana

  Žurnāla "Sieviete" marta numurā lasiet: Ģirts Ķesteris - atklāti par sevi.Žurnāla "Sieviete" marta numurā lasiet: Ģirts Ķesteris - atklāti par sevi;...

 • Palīdz izvēlēties

  Žurnāls "Deko" martā: stāsta par priekšnamu - kas liecina par saimnieka kārtības un stila izjūtu, kā arī par tā finansiālajām iespējām.Žurnāls "Deko"...