Interesējas par dabas taku apkārt ezeram

Ar Alūksnes domes Attīstības nodaļas speciālistu pieredzi projekta izstrādē iepazinās Limbažu kolēģi.

Ar Alūksnes domes Attīstības nodaļas speciālistu pieredzi projekta izstrādē iepazinās Limbažu kolēģi.
Sadarbībā ar Veru (Igaunija) sagatavots projekts "Tūristus piesaistošās pilsētas", tas saņems 75 procentus Eiropas reģionālā attīstības fonda finansējumu INTERREG IIIA Ziemeļu prioritātē un valsts līdzfinansējumu.
"Netālu no Limbažiem ir ezers, tāpēc iecerēts ar projektu piesaistīt investīcijas tūristu takas ierīkošanai. Viņus galvenokārt interesēja informācija par Dabas taku, lai gan tā ir tikai viena projekta aktivitāte. Limbažnieki taku pie Lielezera domā veidot ar cietu segumu. Alūksnē taku ierīkos, saudzējot dabu, lai dotu iespēju to iepazīt. Tā cilvēki varēs atpūsties no pilsētvides, izjust dabas spēku un atjaunoties," stāsta Alūksnes pilsētvides plānotāja Antra Lielmane.
Gar Alūksnes ezeru vasarā ierīkos Dabas taku ar tiltiņiem un trošu ceļa posmiem pāri gravām, bet no laipām ezera purvainajos krastos varēs vērot ūdensputnus. Alūksnes domes projektu vadītāja Santa Stopniece atzīst, ka iepriecina interese un iespēja nodot pieredzi kolēģiem. 17. un 18. februārī viņa piedalīsies sešu projektu uzvarētāju seminārā, kur prezentēs Alūksnes un Veru kopējo projektu tūristu piesaistei.
Dabas taku sāks veidot pavasarī. Tā no ezera krasta Ezermalas ielā vīsies gar Helēnas parku, Mobilo strēlnieku bataljonu, taka iekļaus Muižas veco parku, iekšezera bērzu birzi, izvedīs Tempļa kalnā, apvīs pussalu ar parku un beigsies Melnuma peldvietā. Peldēties būs iespēja arī takas sākumā un "Vējiņā". Dabas taka ne tikai izglītos un ļaus izzināt, bet arī aktīvi atpūsties. Parkos ir reti sastopami koki un krūmi, Tempļakalna pussalā varēs iepazīt augu biotopus. 7,5 kilometrus garās takas ceļā būs izvietotas informatīvas norādes, urnas atkritumiem, laipas putnu vērošanai un izcirstas skatu līnijas uz ezeru. Paredzēts izstrādāt projektus finansējuma piesaistei, lai atjaunotu skatu torni Tempļa kalnā un labiekārtotu peldvietas.

Citu datumu laikraksti