Internāta guļamistabās ieplūst lietusūdens

Gaujienas speciālā internātskola ir visvairāk cietusī mācību iestāde Alūksnes rajonā. Jumta seguma, griestu paneļu atjaunošanai un ceturtā stāva kosmētiskajam remontam nepieciešami vismaz 29 000 latu.

Gaujienas speciālā internātskola ir visvairāk cietusī mācību iestāde Alūksnes rajonā. Jumta seguma, griestu paneļu atjaunošanai un ceturtā stāva kosmētiskajam remontam nepieciešami vismaz 29 000 latu.
"Jumts ir norauts internāta korpusam. Svētdien stiprais vējš to izpluinīja, gandrīz nepārtraukti pa gaisu lidoja jumta papes gabali, kas pārklāti ar darvu. Vietās, kur darva bija atlupusi, vējš atrāva papi. Lielākajā jumta daļā ir palicis kails panelis. Jau pirms orkāna segums bija avārijas stāvoklī, lietus laikā telpās tecēja ūdens. Tagad arī palikusī daļa ir izcilāta, tāpēc pat ne pārāk spēcīgs vējš var to aiznest. Caur paneļu spraugām guļamistabās tek ūdens, jo jumta paneļi ir arī griesti," stāsta internātskolas direktore Mudīte Reigase.
Ceturtajā stāvā ir vecāko klašu zēnu guļamistabas. Audzēkņi nakšņo tajās, ja nelīst vai nesnieg, siltums izplūst caur paneli un izkausē sniegu. Kad ir nokrišņi, bērni steidzami jāizvieto trešā stāva guļamistabās un gaitenī. Lai novērstu bojājumus, ir jāatjauno viss jumta segums 80 kvadrātmetru platībā. Klās arī siltumizolācijas segumu. "Ja reiz dara, tad tā, lai vēja brāzmas atkal nevarētu noraut jumtu," akcentē M.Reigase. Alūksnes rajona padomes priekšsēdētājs Jānis Ceļmillers ticies ar ekonomikas ministru Krišjāni Kariņu un informējis par speciālās internātskolas ēkas atjaunošanai nepieciešamo finansējumu. Vairākas būvdarbu firmas iepazinušās ar vēja postījumiem un piedāvājušas tos novērst. Vakar vērtēja, kurai uzticēt darbus.
Skolas pedagogi un darbinieki ir gandarīti, ka spēja mobilizēties un pasargāt bērnus. Neviens nav guvis traumu, turklāt bērnus baroja arī svētdienā. Kopš pirmdienas pusdienas piegādāja Alūksnes Mobilo strēlnieku bataljona virtuve. Otrdien "Latvenergo" atveda ģeneratoru, kas deva iespēju nodrošināt ūdeni un apkuri telpās.
"Mācību stundas notika visas dienas, jo nav jēgas neko nedarīt, ja skolā ir apmēram 150 bērnu. Viņi aktīvi palīdzēja. Zēni nesa no "Anniņu" dīķa ūdeni, lai varētu lietot tualetēm. No Lauvasmutes avota viņi piegādāja dzeramo ūdeni. Savukārt kaimiņos dzīvojošie to sakarsēja uz gāzes plītīm. Pēc tam karsto ūdeni piegādāja karavīri, lai varētu arī traukus mazgāt," skaidro direktore. Tikai trešdienas pēcpusdienā beidzot internātskolai bija elektroenerģijas pieslēgums. Vēl pēc pāris stundām sāka darboties telefoni.

Citu datumu laikraksti