Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Internātskolas audzēkņu slimības diagnoze ir dizentērija

Gaujienas internātskolas pieciem audzēkņiem laboratoriski apstiprinājusies saslimšana ar šigenelozi jeb dizentēriju, pašlaik apzināti pavisam seši saslimušie.

Gaujienas internātskolas pieciem audzēkņiem laboratoriski apstiprinājusies saslimšana ar šigenelozi jeb dizentēriju, pašlaik apzināti pavisam seši saslimušie.
Sabiedrības veselības aģentūras Gulbenes filiāles epidemioloģe Alūksnē Zita Skulte informē, ka skolā ir sācies brīvlaiks un gandrīz visi 200 audzēkņi devušies uz mājām, tāpēc par iespējamo saslimšanu ar dizentēriju informētas Sabiedrības veselības aģentūras citas reģionālās filiāles.
Z.Skulte pauž, ka ir noskaidroti visu audzēkņu ģimenes ārsti, kuri palīdz iztaujāt pacientus un noskaidrot viņu veselības stāvokli. Tieši šādā veidā otrdien noskaidrots sestais saslimušais bērns, kas ir Gaujienas internātskolas audzēknis.
Z.Skulte saka, ka vēl turpinās epidemioloģiskā izmeklēšana, lai konstatētu bērnu saslimšanas iemeslu.
No 1.jūnija Gaujienas internātskolā ir izsludināta karantīna. Sākumā precīza slimības diagnoze nebija zināma. Divi saslimušie bērni ārstējas Gulbenes slimnīcas infekciju nodaļā, trīs atrodas izolatorā Gaujienas internātskolā. Attiecībā uz tiem audzēkņiem, pedagogiem, apkalpojošo personālu, kas vēl ir skolā, spēkā ir karantīnas ierobežojumi. Ir pastiprināts dezinfekcijas režīms pārtikas blokā, citās skolas telpās, seko sanitāri higiēnisko normu ievērošanai. Mediķi epidemioloģiski novēro tos skolēnus, kas vēl atrodas skolā.
Visiem saslimušajiem pēkšņi sākās caureja, bija paaugstināta ķermeņa temperatūra un galvassāpes. Ir paņemtas analīzes no virtuves bloka, kontaktpersonām un ēdiena porcijām, lai noskaidrotu slimības izraisītāju.
Iepriekš skolā nav bijis līdzīgu saslimšanas gadījumu. Mediķi skolas pārbaudē nav konstatējuši būtiskus sanitāri higiēnisko normu pārkāpumus. Pārbaudi veic arī Pārtikas un veterinārā dienesta Alūksnes pārvalde.
Iestājoties siltākam laikam, saslimšana ar dizentēriju atkal kļūst aktuāla. Svarīga ir profilakse - regulāri jāmazgā rokas, uzturā jālieto svaigi produkti, par kuru izcelsmi nav šaubu un kuri ir pareizi uzglabāti. Jāpievērš uzmanība ūdens kvalitātei.
Latvijā pērn kopumā ar dizentēriju saslima 773 cilvēki, un speciālisti reģistrēja 27 grupveida inficēšanās gadījumus. Lielākajā daļā - 56 procentos - grupveida saslimšanas gadījumos inficēšanās notikusi kontakta ceļā.
Dizentērija ir akūta zarnu infekcijas slimība, kam raksturīga caureja, paaugstināta ķermeņa temperatūra, nespēks, sāpes vēderā. Slimība vidēji ilgst četras līdz septiņas dienas.

Citu datumu laikraksti

 • Upe

  Tirgus diena ataust saulaina, tās gaisma pamazām izdzenā Dārtas bēdas. Viņa gurdiem soļiem iet uz pilsētu, lai nolūkotu un pirktu zirgu.9. Tirgus...

 • Pededzes pagastā nav ārsta un aptiekas

  Pededzes pagasta iedzīvotājiem jau pāris gadus nav sava ģimenes ārsta.Pededzes pagasta iedzīvotājiem jau pāris gadus nav sava ģimenes ārsta. "Kādreiz...

 • Par spīti neveiksmēm turpina audzēt vēžus

  Mārkalnes pagasta "Robežnieki" ir viena no nedaudzām zemnieku saimniecībām Latvijā, kas audzē vēžu mazuļus.Mārkalnes pagasta "Robežnieki" ir viena no...

 • Upe

  Tad ieliek tīrā māla bļodiņā vēl krietni karsto biezputru, iespiezdama tajā kārtīgu sviesta pikuci.7. Tad ieliek tīrā māla bļodiņā vēl krietni karsto...

 • Par ebreju var ne tikai piedzimt, bet arī kļūt

  Ebreju pastāvīgā apmešanās Latvijā sākās 16.gadsimtā Kurzemes hercogistē. Tie bija izglītoti cilvēki - tirgotāji, finansisti, ārsti, advokāti.Ebreju...

 • Nākamgad kalendārā iekļaus 12 jaunus vārdus

  No nākamā gada kalendārā iekļaus 12 jaunus vārdus, kuru īpašnieki varēs svinēt vārdadienas.No nākamā gada kalendārā iekļaus 12 jaunus vārdus, kuru...