Invalīdi var uzdot jautājumus

Labklājības ministrija informē, ka ir pieejams jauns bezmaksas tālrunis - 8002080, uz kuru zvanot cilvēki var saņemt atbildes uz jautājumiem par invalīdu tiesībām un iespējām.

Labklājības ministrija informē, ka ir pieejams jauns bezmaksas tālrunis - 8002080, uz kuru zvanot cilvēki var saņemt atbildes uz jautājumiem par invalīdu tiesībām un iespējām.
Bezmaksas tālruņa līnijas ieviešanas mērķis ir veicināt informētības līmeņa paaugstināšanu par invalīdu jautājumiem ne tikai pašiem invalīdiem, bet arī viņu ģimenes locekļiem un visai sabiedrībai.
Piezvanot uz bezmaksas tālruni, speciālisti sniegs informāciju par invalīdu izglītības, nodarbinātības, rehabilitācijas un citām iespējām. Bezmaksas tālrunis ir pieejams darbdienās no pulksten 10.00 līdz 17.00.
Bezmaksas tālruņa līnija ir ierīkota Eiropas Komisijas projektā "Ceļā uz neatkarīgu dzīvi".
Eiropas Komisijas šajā projektā jau pērnā gada nogalē notika starptautiska konference "Neatkarīgas dzīves iespējas invalīdiem Latvijā un Eiropā", kurā piedalījās speciālisti no daudzām Eiropas Savienības valstīm, lai dalītos pieredzē un iepazītu citu valstu pieredzi invalīdu iesaistīšanā sabiedriskajā dzīvē. Tāpat Labklājības ministrijas interneta mājas lapā tika organizētas "online" diskusijas par invalīdu izglītības, nodarbinātības, sociālās rehabilitācijas, vides pieejamības un neatkarīgas dzīves iespējām, kurās vēl joprojām var iesaistīties jebkurš interesents.
Projekts tiek finansēts no Eiropas Komisijas nodarbinātības un sociālo lietu ģenerāldirektorāta. To realizē Labklājības ministrija sadarbībā ar invalīdu un viņu draugu apvienību "Apeirons".
Projektā vēl iecerēti reģionālie semināri, informatīvu bukletu, plakātu izstrāde un izplatīšana, paaugstinot sabiedrības informētības un izpratnes līmeni par iespējām veicināt invalīdu integrāciju sabiedrībā.

Citu datumu laikraksti

  • Plāno atcelt ienākumu nodokļa maksāšanu

    Paredzams, ka meža īpašniekiem vairs nebūs jāmaksā iedzīvotāju ienākuma nodoklis par to īpašumā esošā meža pārdošanu izciršanai un darījumiem ar tajā...

  • Mācības pielāgos reālās dzīves prasībām

    Nākamajā mācību gadā būs izmaiņas pamatizglītības mācību saturā.Nākamajā mācību gadā būs izmaiņas pamatizglītības mācību saturā. Notiks pārmaiņas...

  • Nedēļas nogalē kļūs aukstāks

    Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas aģentūra sola, ka nedēļas nogalē kļūs aukstāks. Gaisa temperatūra sestdienas un svētdienas naktī būs no...