Invalīdu biedrībai - jauna priekšsēdētāja

Alūksnes rajona invalīdu biedrība šogad ir iecerējusi veicināt sadarbību ar rajona pašvaldībām, lai sekmīgāk sniegtu palīdzību invalīdiem, doties pieredzes apmaiņas braucienos un paplašināt biedrības bibliotēku.

Alūksnes rajona invalīdu biedrība šogad ir iecerējusi veicināt sadarbību ar rajona pašvaldībām, lai sekmīgāk sniegtu palīdzību invalīdiem, doties pieredzes apmaiņas braucienos un paplašināt biedrības bibliotēku.
Februāra sākumā biedrībai bija kopsapulce, kurā par jauno valdes priekšsēdētāju ievēlēja alūksnieti Annu Tumševicu, bet par priekšsēdētājas vietnieci - Agnesi Biti. Ievēlēja arī valdi un valdes revīzijas komisiju. Par paveikto 2004.gadā stāstīja revīzijas komisijas locekle Edīte Baltiņa, kasiere Meta Stare un Agnese Bite.
"Kopsapulcē lēmām par biedrības darba plānu 2005.gadā. Ieceru ir daudz, ceram, ka izdosies tās veiksmīgi īstenot. Viena no tām ir sadarbības veicināšana ar rajona pašvaldībām, lai labāk varētu sniegt palīdzību invalīdiem un uzlabot viņu dzīves apstākļus. Vēlamies katrā pašvaldībā rast cilvēku, kas informāciju par biedrības aktivitātēm un citu invalīdiem svarīgu informāciju nogādātu pašvaldības invalīdiem. Uzskatām, ka šādi informācija ātrāk nokļūst pie mērķauditorijas, ja netiek abonēti laikraksti. Esam dzirdējuši, ka kādā pašvaldībā feldšere nebrauc izsaukumā uz mājām pie guloša invalīda, lai arī tiek aicināta, tādēļ nepieciešamības gadījumā vienmēr tiek aicināts ārsts no Alūksnes. Biedrība vēlas novērst šādus starpgadījumus. Esam izveidojuši ierosinājumu grāmatu, kurā invalīdi var izteikt savas domas, lai pēc tam varētu īstenot," stāsta A.Tumševica.
Viņa norāda, ka biedrība iecerējusi doties pieredzes apmaiņas braucienos uz Madonu un Gulbeni, lai izzinātu, kā biedrības strādā šajos rajonos. "Biedrībai vajadzētu nelielu seifu un vienu lietotu datoru. Ja būtu dators, būtu vieglāk strādāt. Mēs būtu ļoti priecīgi, ja kāds varētu palīdzēt atrisināt šos jautājumus. Esam iecerējuši paplašināt biedrības bibliotēku, tādēļ ļoti priecāsimies par grāmatu dāvinājumiem," saka A.Tumševica.
Šogad rajona invalīdu biedrība rīkos vairākus kultūras pasākumus - atzīmēs Invalīdu dienu, Lieldienas, Ziemassvētkus. Ir iecerēta ekskursija uz Rundāles pili Kurzemē, tomēr šī iecere būs atkarīga no biedrības budžeta un atbalstītāju palīdzības.
"Priecājamies, ka jau tagad biedrībai ir palīdzējuši vairāki cilvēki un iestādes. Rajona padome biedrībai ir piešķīrusi divus jaunus grāmatu plauktus un lietotas mēbeles, arī firma "Vidzemes papīrs" ir palīdzējusi ar ziedojumu. Esam pateicīgi Alūksnes Novadpētniecības un mākslas muzejam un Vilim Ludvigam par palīdzību. Bez šiem labajiem cilvēkiem daudz ko būtu grūtāk paveikt," atzīst A.Tumševica.
Apmeklētājus rajona invalīdu biedrība gaidīs katru trešdienu no pulksten 10.00 līdz 12.00 savās telpās Alūksnes administratīvās ēkas pagalmā. Šajās dienās pēc speciāli izstrādāta grafika apmeklētājus pieņems arī valdes locekļi, ne tikai priekšsēdētāja.

Citu datumu laikraksti

  • Kartupeļu audzētājiem bija grūts gads

    Vidzemes zonas zemnieki aizvadījuši 2004.gadu jau kā pilntiesīgi ES dalībnieki, ir saskārušies ar ES prasībām un solītajiem labumiem.Vidzemes zonas...

  • Aukstais laiks neietekmē skolu apmeklējumu

    9.februārī no rīta gaisa temperatūra daudzviet Alūksnes rajonā bija mīnus 20 grādu un zemāka. Tādā laikā skolēniem, kuriem vēl nav 12 gadu, nav...

  • Evakuē no degošas mājas

    Otrdien, 8.februārī, pulksten 18.25 Alūksnē, Pils ielā 50, pašvaldības divstāvu ēkas bēniņos izcēlās ugunsgrēks. Dega cauruļvadu un griestu...