Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ir aizdomas par govs nomērdēšanu badā

Piektdien Trapenes pagastā policija pārbaudīja informāciju par kādā kūtī no bada nobeigušos govi.

Piektdien Trapenes pagastā policija pārbaudīja informāciju par kādā kūtī no bada nobeigušos govi.
Alūksnes rajona policijas pārvaldes priekšnieks Ansis Gailītis informē, ka vietējā veterinārārste bija ziņojusi policijai par to, ka no kūts nākot nelaba smaka. Tas liecina, ka iekšā ir kritis lops, taču saimniece nelaižot kūtī. Šo informāciju apstiprina arī Pārtikas un veterinārā dienesta Alūksnes pārvaldes epizootoloģe Ausma Kamerāde.
"Uz notikuma vietu aizbrauca veterinārārste, policija, pagasta padomes pārstāvji. Kūts bija ciet, bet saimniece aizbēgusi. Kritusī govs būtu jāaprok," saka A.Kamerāde.
A.Gailītis pauž, ka policijas pārstāvis notikuma vietā konstatējis, ka kūts ir aizslēgta. Pa logu varējis redzēt, ka govs ir nobeigusies, turklāt no kūts nākusi "briesmīga smaka". Nekas neliecinājis, ka tuvumā būtu barības krājumi govij. Apmēram 50 gadus veco saimnieci nav izdevies sastapt.
"Tuvākajās dienās mēģināsim satikt lopu saimnieci, tikt kūtī un noskaidrot, kas īsti ir noticis," saka A.Gailītis. Viņš piebilst, ka saimnieci saukt pie atbildības par lopiņa nomērdēšanu badā ir sarežģīti. "Ir jāpierāda, ka govs nobeigusies no bada. Ir vajadzīga ekspertīze," saka A.Gailītis.
Trapenes pagasta padomes priekšsēdētājs Jānis Liberts informē, ka arī vakar neizdevās iekļūt kūtī. Pret saimnieka gribu to privātīpašumā nedrīkst darīt .
"Cilvēki stāsta, ka saimniece mūk, līdzko tuvumā ierauga kādu no pagasta padomes vai policistu," saka J.Liberts. Viņš piebilst, ka sieviete tikai aprūpējusi govi, bet lopa īstais saimnieks dzīvo Smiltenē. Pašvaldība ir sazinājusies ar viņu, tas nozīmē, ka policists tomēr kūtī iekļūs.
"Mēs nezinām, vai govs ir nobeigusies no bada. Ka lops ir miris, tam arī vēl jāsaņem apstiprinājums," saka Trapenes pagasta padomes priekšsēdētājs.
Krimināllikums par cietsirdību pret dzīvniekiem, kā rezultātā tie gājuši bojā, paredz reālu brīvības atņemšanu uz laiku līdz četriem gadiem vai naudas sodu līdz 80 minimālajām mēnešalgām.

Citu datumu laikraksti

 • Zupas dēļ galu nedarīs

  Kādā rītā radio Ufo un Fredis jokojās, kāpēc mēdz būt tā, ka cilvēki izdara pašnāvību nelaimīgas mīlestības dēļ, bet to nedara, ja zupa ir negaršīga...

 • Laimīga nejaušība ved uz Itālijas Alpiem

  Edgars Riekstiņš, kuram pēc trīs nedēļām paliks 18 gadi, ir aktīva dzīvesveida atbalstītājs, kam netīk stundas un dienas vadīt dīkdienībā.Edgars...

 • Gājputni atgriežas sargātā zemē

  Kopš neatminamiem laikiem dabas atmoda pavasarī ir neiedomājama bez gājputnu atgriešanās.Kopš neatminamiem laikiem dabas atmoda pavasarī ir...

 • Jādzied, kad ir priecīgi, skumji vai bailes

  Pēc vairāk nekā pusotru stundu ilguša koncerta mazpilsētas kultūras centrā Marija joprojām ir moža.Pēc vairāk nekā pusotru stundu ilguša koncerta...

 • Gudrs kā Podnieka suns

  Alūksnes un Gulbenes fotocentra īpašnieks Jānis Podnieks apgalvo, ka sešdesmito gadu vidū Liepnas pusē šis teiciens bija daudzu mutēs, "pielipa"...

 • Pāreja uz D vitamīnu un... ozonu

  Vasaras laiku, pabīdot pulksteņa rādītājus stundu uz priekšu, pirmoreiz – Pirmā pasaules kara sākumā – noteica Vācija, Lielbritānija, Īrija un...