Ir daudz paveikts pilsētas labiekārtošanā

Pērn Alūksnē paveikti daudzi darbi pilsētas labiekārtošanā. Infrastruktūras veidošanā ieguldīts gandrīz miljons latu.

Pērn Alūksnē paveikti daudzi darbi pilsētas labiekārtošanā. Infrastruktūras veidošanā ieguldīts gandrīz miljons latu.
Alūksnes pilsētas domes izpilddirektors Uldis Ozols uzskata, ka pagājušais gads paveikto darbu apjoma ziņā bija līdzīgs 2002.gadam. "Jāsaka paldies arī lielākajiem investoriem – "Lattelekom", VAS "Latvenergo" un SIA "Lukoil Baltija R", ar kuru palīdzību veikti apjomīgi darbi," saka U.Ozols. Viņš paskaidro, ka "Lattelekom" pilnībā pabeidza pilsētas piekļuves tīkla otrās kārtas rekonstrukciju, ar to simtprocentīgi panākot ciparizāciju pilsētā. VAS "Latvenergo" veica liela apjoma projektu Torņa ielas rajonā. "Šajā rajonā elektroinstalācija bija sliktā stāvoklī. Daudzos dzīvokļos šodien ir automātiskās veļas mazgājamās mašīnas un elektriskās plītis. Tās nevarēja darbināt nepietiekamas jaudas dēļ. VAS "Latvenergo" pilnībā to rekonstruēja," paskaidro pilsētas domes izpilddirektors.
U.Ozols stāsta, ka pilsētas dome veica ielu apgaismojuma rekonstrukciju Torņa ielā, Mežinieku ielā, Ezermalas ielā, Robežu ielā, Tempļakalna ielā, Jāņkalna ielas posmā, Ezera un Latgales ielas posmā. "Jaunie gaismekļi ir daudz ekonomiskāki, tie pakļaujas regulēšanai nakts režīmā. Vecajās līnijās tas nebija iespējams. Pilsēta kļuvusi krietni gaišāka, tomēr tas palielina arī domes izdevumus ekspluatācijā, sevišķi šogad, kad ir palielinājušies elektroenerģijas tarifi," secina U.Ozols. Viņš piebilst, ka pilsētas apgaismojuma rekonstrukciju, kā arī jaunu apgaismojuma līniju būvniecību palīdzēja realizēt gan "Lattelekom", gan "Lukoil Baltija R".
Pilsētas domes izpilddirektors priecājas par iespēju izbūvēt divus jaunus autostāvvietu laukumus O.Vācieša ielā pie baptistu draudzes nama un pie pirmsskolas izglītības iestādes "Pienenīte".
"Pilsētā tapa jauni veikali. Gada nogalē uzsāka remontdarbus Jaunajā pilī. Šogad tie ir jāturpina," atzīst izpilddirektors. Viņš norāda, ka pilsētā pagājušajā gadā veco norādes zīmju konstrukcijas nomainīja pret jaunām. Iebraucot Alūksnē no Tālavas ielas puses, tagad ir redzama Alūksnes karte. Šogad plānots tādu uzstādīt pie ceļa, iebraucot no Liepnas puses. Pilsētā pagājušajā gadā nomainītas ceļa zīmes, kas neatbilda standartiem. U.Ozols uzsver, ka pastāvīgi jāveic soliņu remonti, autobusu pieturu remonts, ko daudz posta. "Pilsētas domei jānodrošina ar līdzekļiem izglītības un pašvaldības iestādes, kurās nepieciešami remonti. Darbu ir daudz, bet trūkst finansējuma," apliecina pilsētas domes izpilddirektors.
Lai piesaistītu līdzfinansējumu, pilsētas dome raksta projektus. "Paredzēta ūdens saimniecības projekta realizācija, kas šobrīd pamazām rit uz priekšu, kā arī pēc pāris gadiem Malienas reģiona sadzīves atkritumu apsaimniekošanas projekta realizācija. Domājam arī par citiem projektiem. Ceram, ka vismaz daļu no tiem izdosies realizēt," saka U.Ozols. Viņš informē, ka pilsētas dome apsver nepieciešamību izvest sniegu no pilsētas ielām, pirms tam rīkojot cenu aptauju un izvērtējot izdevīgākos piedāvājumus, kā tas ir darīts arī iepriekšējos gados.

Citu datumu laikraksti

  • Rīkos filozofisku diskusiju

    Bejas interešu klubiņa “Pīlādzis” dalībnieces 22.janvārī pulksten 12.00 filozofiskā diskusijā dalīsies pārdomās par tēmu “Logs”.Bejas interešu...

  • Rosinās pārcelt darbdienas

    Lai efektīvāk izmantotu darba laiku, šodien valdība lems par vairāku 2004.gada darbdienu pārcelšanu.Lai efektīvāk izmantotu darba laiku, šodien...

  • Vēlas zināt iedzīvotāju viedokli

    Ministru kabineta komitejas sēdē apstiprināts Ekonomikas ministrijas projekts “Latvijas rūpniecības attīstības pamatnostādnes”.Ministru kabineta...