Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ir dažādi viedokļi par 33 novadu modeli

Pēc partijas "Jaunais laiks" valdes trešdienas vakarā negaidīti izplatītā paziņojuma par ieceri Latvijā izveidot 33 novadus Latvijas Ziemeļaustrumu pašvaldību vadītāji laikrakstam aptaujā pauduši dažādus viedokļus.

Pēc partijas "Jaunais laiks" (JL) valdes trešdienas vakarā negaidīti izplatītā paziņojuma par ieceri Latvijā izveidot 33 novadus, tagadējo rajonu robežās nosakot vienu novadu un veidojot vēlētas pašvaldības arī septiņās lielajās pilsētās, bet pagastos ieceļot izpilddirektorus, Latvijas Ziemeļaustrumu pašvaldību vadītāji laikrakstam aptaujā pauduši dažādus viedokļus.
Vairums uzsvēra, ka viņiem šāda nostādne nav nekas jauns, jo tāds bijis viens no apspriestajiem variantiem. Taču daudziem ir bažas, ka tad pašvaldībās neko paši nevarēs lemt, cik naudas rajons iedos, tik būs, var rasties lobēšana. Izskan pat doma, ka kāds valdībā jāsauc pie atbildības par organizēto pašvaldību sadarbības (apvienošanās) izpēti, kam ir iztērēti miljoni latu", jo "nauda ir iztērēta, bet rezultāta nav".
Alūksnes rajona padomes un Virešu pagasta padomes priekšsēdētājs Jānis Ceļmillers pauž, ka viņam valdības aktivitātes novadu veidošanā "ir pilnīgi un galīgi apnikušas".
"Skaitliski patiesība ir pa vidu," saka viņš, nepaužot atbalstu ne 33, ne 102 novadu variantam. J.Ceļmillers uzsver, ka viņam nepatīk, kā valdība "virza lietas", jo "problēma nav skaitlī, bet citur", taču par to, ko patiešām vajadzētu darīt, valdība nemaz nerunājot.
"Kāpēc tad pašvaldībām vajadzēja aizpildīja anketas? Nav interesanti tās analizēt? Tāpēc, ka lielu naudu vajadzēs, lai izpildītu mūsu prasīto," saka Alūksnes rajona padomes priekšsēdētājs. Viņš uzsakta, ka valdības nostāja pret pašvaldībām ir kā pret niķīgu mazu bērnu, kuram vajag novērst uzmanību, lai aizmirstos, par ko ir niķojies.
Smiltenes domes priekšsēdētājs Ainārs Mežulis saka, ka kopā sasauks potenciālā Smiltenes novada pašvaldības. Tādas pavisam ir 12 Valkas un divas Alūksnes rajonā (Vireši un Gaujiena), kas arī pieņēmušas lēmumu par iekļaušanos Smiltenes novadā. "Mēs esam kategoriski pret 33 novadu modeli, tāpēc nāksim kopā - Smiltenes apkārtējās pašvaldības -, lai izteiktu savu viedokli," saka A.Mežulis.
Viņš pauž, ka ir konsultējies ar vairāku citu pilsētu vadītājiem Siguldā, Salacgrīvā. Visi atzīstot, ka piedāvātais 33 novadu modelis nozīmē varas centralizāciju. "Te vairs nav runa par demokrātiju. Varētu piekrist, ka viss paliek tāpat, kā līdz šim - rajona padome un pašvaldības. Tad vajag atteikties no reformām vispār. Lai paliek, kā ir," saka Smiltenes domes priekšsēdētājs.

Citu datumu laikraksti

 • Upe

  Kāds, kura balsi viņa labi atmin! Ansis! Dārtai pār augumu pārskrien vieglas tirpas, viņa nespēj spert vairs ne soli, nejusts reibonis apņem viņas...

 • Būs pieejami līdzekļi no Eiropas Sociālā fonda

  Eiropas Sociālais fonds ir Eiropas Savienības finanšu instruments cilvēkresursu attīstībai un darba tirgus apstākļu uzlabošanai, kas ilgtermiņā...

 • Kāpēc nenotika "t.A.T.u." koncerts

  Tikai žurnālā "Privātā Dzīve" šonedēļ lasiet: Laimas Vaikules uzdzīve Maskavā.Tikai žurnālā "Privātā Dzīve" šonedēļ lasiet: Laimas Vaikules uzdzīve...

 • Starp mums, sievietēm, runājot

  Kādu dienu Paradīzes dārzā Ieva sauca: "Dievs, man ir problēma!".Kādu dienu Paradīzes dārzā Ieva sauca: "Dievs, man ir problēma!" "Kas noticis,...

 • Ziedu ballē būs vērojama augu dažādība

  Rīgas Latviešu biedrības namā no 10. līdz 13. jūlijam notiks Otrā apvienotā puķu un krāšņumaugu izstāde Ziedu balle.Rīgas Latviešu biedrības namā no...

 • Piedāvā pasākumus dažādām gaumēm

  Dziesmu svētki. 23. Vispārējo latviešu dziesmu svētku programma: 5. jūlijā Doma laukumā pulksten 12.00 - pūtēju orķestru diena (ieeja brīva).Dziesmu...