Ir gatavi atbalstīt šoferu streiku

Izsaukumos brauc ar 19 gadus vecu automašīnu.

Izsaukumos brauc ar 19 gadus vecu automašīnu
Astoņi Alūksnes slimnīcas ātrās medicīniskās palīdzības un četri Apes brigādes šoferi ir gatavi pievienoties pārējiem Latvijas šoferiem streikā.
Alūksnes slimnīcas ātrās medicīniskās palīdzības šoferis Māris Bistrovs trešdien kopā ar kolēģiem no visas Latvijas piedalījās sanāksmē Rīgā. Tajā diskutēja par iespējamību rīkot streiku, ja atbildīgās amatpersonas nepalielinās šoferiem algas, tuvākajā laikā nepiešķirs operatīvā dienesta statusu un neizpildīs citas prasības.
Šoferi vēlas, lai operatīvā dienesta statusu piešķir ne tikai transportlīdzeklim, kā tas ir pašlaik, bet arī personālam; palielina darba algu no pašreizējiem 90 latiem uz trim minimālajām mēnešalgām - 240 latiem. Visi ātrās medicīniskās palīdzības darbinieki lai būtu apdrošināti pret nelaimes gadījumiem, potēti pret hepatītu un citām infekcijas slimībām, kā arī lai valsts gādā jaunus transportlīdzekļus pašreizējo vietā.
"Diemžēl situācija ir ļoti bēdīga, jo atbildīgās amatpersonas pat lāgā negrib atzīt, ka tādi šoferi kā mēs pastāv. Neviens negrib uzņemties atbildību par algu maksāšanu, noveļot vainu cits uz citu. Daži izsaka viedokli, ka tas būtu jādara pašvaldībai, bet pašvaldībām jau tā ir daudz izdevumu," stāsta Māris Bistrovs.
Viņš uzskata, ka šoferi ir pārāk ilgi samierinājušies ar sliktajiem darba apstākļiem.
"Labi, ka Rīgas šoferi aktualizēja šo problēmu, mēs viņus noteikti atbalstīsim. Latvijas Veselības aprūpes un sociālo darbinieku arodbiedrība atbildīgajām personām iesniegs izvirzītās prasības. Mēneša laikā gaidīsim atbildi. Ja tās nebūs, organizēsim streiku," saka M.Bistrovs.
Latvijā ir slimnīcas, kur ātrās medicīniskās palīdzības šoferiem nevar piešķirt ikgadējo atvaļinājumu, jo nav, kas viņus aizvieto. Alūksnes slimnīcā šādas problēmas nav.
"Visur Latvijā ir līdzīgi - tiklīdz šoferi sāk protestēt, viņiem piedāvā aiziet no darba, jo strādāt gribētāju netrūkstot," pauž Māris Bistrovs.
Daudzās slimnīcās ātrās palīdzības mašīnas ir novecojušas. Šoferi uz izsaukumiem dodas ar divdesmit gadus vecām "UAZ" markas automašīnām. M.Bistrovs piekrīt, ka šo problēmu nevar atrisināt ātri, tomēr uzskata, ka valstij jau sen vajadzēja gādāt par ātrās medicīniskās palīdzības autoparka atjaunošanu.
"Šīs "UAZ" automašīnas vairs neatbilst nekādiem standartiem. Mēs ar tām nemaz nedrīkstētu braukt, bet ko lai darām, ja cita transporta nav? Alūksnes slimnīcai ir piecas "UAZ" automašīnas, bet ātrās medicīniskās palīdzības Apes brigādei divas. Es uz izsaukumiem dodos ar 19 gadus vecu mašīnu. Padomju varas laikā šādā laika posmā būtu nomainītas jau trīs automašīnas.
Slimnīcas nespēj iegādāties jaunas "Mercedes Benz" ātrās palīdzības automašīnas ar atbilstošu aprīkojumu par 54000 latu. Katrai slimnīcai valsts varēja iegādāties vismaz vienu šādu automašīnu. Ja no ražotājfirmas tās iepirks vairumā, varēs saņemt arī lielāku atlaidi," vērtē M.Bistrovs.
Alūksnes slimnīcai pašlaik ir trīs "Volkswagen" markas ātrās palīdzības automašīnas.
"Ar tām slimniekus varam ātri pārvest uz citām ārstniecības iestādēm, bet braukšanai pa lauku ceļiem tās nav piemērotas. Ir gadījumi, kad ceļā uz izsaukumu automašīna salūzt, bet nodrošinājumu pret šādiem gadījumiem nevar garantēt arī jaunai mašīnai. Pašlaik esam nosūtījuši pieteikumu, ka Alūksnes ātrās palīdzības autoparkam vajag iziet sertifikāciju, lai viss atbilstu Eiropas Savienības standartiem. Vēl nav zināms, kurā mēnesī sertifikācijas komisija pie mums ieradīsies," norāda M.Bistrovs.
M.Bistrovs par ātrās medicīniskās palīdzības šoferi strādā no 1989.gada. Viņam patīk šis darbs. "Vienmēr esmu strādājis arī otrā darbā, varbūt tādēļ vēl neesmu pametis šo amatu. Arī citi Alūksnes ātrās medicīniskās palīdzības šoferi no maiņas brīvajā laikā piestrādā citur. Cilvēks nevar izdzīvot ar tādu naudu, ja saņem mazāk kā simts latus mēnesī," saka M.Bistrovs.

Citu datumu laikraksti

 • Pagasta tautas namam ir jauna vadītāja

  No aprīļa Ilzenes tautas namam ir jauna vadītāja - ilzeniete Linda Vērse. Viņa ir arī līnijdeju pasniedzēja.No aprīļa Ilzenes tautas namam ir jauna...

 • Apzinās piesārņotas vietas mežos

  Tradicionālajās Meža dienās šogad īpaša uzmanība veltīta mežu atjaunošanai un jaunaudžu kopšanai.Tradicionālajās Meža dienās šogad īpaša uzmanība...

 • Organizē profilaktisko reidu

  Alūksnes policija 7.aprīlī profilaktiskajā reidā pārbaudīja 30 automašīnas, informē Alūksnes kārtības policijas priekšnieks Zigurds...

 • Būs vieglāk pārvietoties

  Arodapmācības un rehabilitācijas centrā “Alsviķi” ir ierīkots pacēlājs. Tas dod iespēju pieciem skolas audzēkņiem patstāvīgi bez citu palīdzības...

 • Izvirza kandidātus

  Alūksnes rajona pašvaldībām līdz 8.aprīlim bija jāvienojas, kuras no tām izvirzīs īpaši atbalstāma reģiona statusa piešķiršanai. Vidzemes attīstības...

 • Bērnudārzam cels jaunu malkas šķūni

  Malienas pagasta padome pašvaldības speciālajai pirmsskolas izglītības iestādei “Mazputniņš” šogad ir iecerējusi uzcelt jaunu malkas šķūni.Malienas...