Ir grūti palīdzēt ģimenes skandālos cietušajiem

Alūksnes rajona policijas pārvaldē katru nedēļu tiek saņemti ziņojumi par ģimenes skandāliem, kuru laikā kāds no dzīvesbiedriem otram nodara miesas bojājumus.

Alūksnes rajona policijas pārvaldē katru nedēļu tiek saņemti ziņojumi par ģimenes skandāliem, kuru laikā kāds no dzīvesbiedriem otram nodara miesas bojājumus. Pagājušajā nedēļā policijā bijuši pieci šādi ziņojumi, bet tas nenozīmē, ka rajonā tādu nav vēl vairāk.
"Saskaņā ar pašreizējo likumdošanu policijai šādos gadījumos ir gandrīz neiespējami palīdzēt. Vainīgo varam aizturēt uz 12 stundām, bet pēc tam viņš atkal ir brīvībā. Parasti šādos gadījumos iesakām vērsties tiesā. Uzskatām, ka šajā sakarā Latvijā vajadzētu pārņemt ārvalstu pieredzi," saka Alūksnes rajona Kārtības policijas priekšnieks Zigurds Safranovičs.
Arī Alūksnes rajona policijas pārvaldes priekšnieks Ansis Gailītis uzskata, ka šo problēmu risināšanā lietderīga būtu ārvalstu kolēģu pieredze.
"Pašreizējā Latvijas likumdošana diemžēl pieļauj gadījumus, kad dzīvesbiedri viens otram dara miesas bojājumus. Piemēram, Amerikā šādos gadījumos ir noteikts, no kāda attāluma vīrs nedrīkst sievai tuvoties, un ir daudzi citi ierobežojumi. Tagad, labākajā gadījumā, ja ģimenes locekļi vai kopā dzīvojošas personas, kuras baidās par savu dzīvību un veselību, vēršas policijā ar iesniegumu, varam agresīvo personu īslaicīgi izolēt no dzīvesvietas. Tas ir tikai uz 12 stundām. Bet pēc tam viņš atkal ir brīvībā un var kādu fiziski aizskart," stāsta A.Gailītis.

Citu datumu laikraksti

  • Darina darbus jubilejas gada izstādēm

    Nākamais ir Alūksnes Tautas lietišķās mākslas studijas “Kalme” 40.jubilejas gads. Gatavošanās svinībām saistīta ar citiem nozīmīgiem pasākumiem un...

  • Par ko jāmaksā?

    Loģiski, ka par apkuri vairāk maksā tad, kad ārā ir aukstāks. Taču Alūksnē Helēnas ielas 55.nama 2.korpusa iemītniekiem nākas pārdzīvot paradoksu -...

  • Nauda var ceļot vairākas dienas

    Latvijā arvien vairāk cilvēku regulāri veic naudas pārskaitījumus, jo līdztekus ierastajiem maksājumiem par īri, elektrību, gāzi un citiem...