Ir jāveicina iedzīvotāju līdzdalība

Alūksnes pilsētas domes kancelejas vadītāja Viktorija Avota un informācijas aprites speciāliste Una Zadumina nesen piedalījās seminārā “Sabiedrības integrācijas veicināšana Latvijā”.

Alūksnes pilsētas domes kancelejas vadītāja Viktorija Avota un informācijas aprites speciāliste Una Zadumina nesen piedalījās seminārā "Sabiedrības integrācijas veicināšana Latvijā".
"Parasti vārdu "integrācija" (apvienošanās, savstarpēji papildinoties, atsevišķu daļu apvienošana vienā veselumā, sistēmā) saistām tikai ar nepilsoņu vai cilvēku ar īpašām vajadzībām iekļaušanu sabiedrībā. Patiesībā, lai pieņemtu pēc iespējas kvalitatīvākus un ilgtspējīgākus lēmumus, pašvaldībai ir svarīgi veicināt iedzīvotāju līdzdalību to pieņemšanas procesā. Te Alūksnes pašvaldība ir iesācēji.
Protams, iedzīvotāju informēšana par pašvaldības darbu, par tālākiem plāniem un pieņemtajiem lēmumiem notiek, bet tā ir vienpusēja un nav atgriezeniskās saiknes. Ir jāiegulda liels darbs, lai izveidotu šo saikni, lai ikviens saskatītu jēgu piedalīties sabiedriskajās apspriešanās, nākt uz pašvaldību un izteikt viedokli. Savukārt pašvaldība nedrīkst ignorēt iedzīvotāju viedokli, tas ir jāņem vērā, pieņemot lēmumus," norāda U.Zadumina.
Kā to paveikt, viņa kopā ar kolēģi guva ieskatu seminārā, kur pieredzē dalījās Latvijas Pašvaldību savienības speciālistes Sniedze Sproģe un Ivita Peipiņa. Seminārā piedalījās pašvaldību darbinieki no dažādiem Vidzemes rajoniem. 10.martā līdzīgā seminārā ir aicināti piedalīties arī Vidzemes reģiona jaunieši.

Citu datumu laikraksti

  • Invalīdi var uzdot jautājumus

    Labklājības ministrija informē, ka ir pieejams jauns bezmaksas tālrunis - 8002080, uz kuru zvanot cilvēki var saņemt atbildes uz jautājumiem par...

  • Vēlas noteikt stingru darba aizsardzību

    Zemkopības ministrija ir izstrādājusi un iesniegusi valdībai izskatīšanai noteikumu projektu par darba aizsardzības prasībām mežsaimniecībā.Zemkopības...

  • Pilsētā autobusu kustības saraksti būs

    “Alūksnes Ziņās” ir vērsušies vairāki lasītāji un izteikuši priekšlikumu, ka Alūksnes autopieturās, kas atrodas pilsētas teritorijā, vajadzētu...