Ir laimīga sieviete - viņa mīl un viņu mīl

Jaunalūksnietei Ārijai Simanovičai pirms vairāk nekā diviem gadiem pat prātā nenāca, ka vienā dienā viss traģiski sagriezīsies kājām gaisā.

Jaunalūksnietei Ārijai Simanovičai pirms vairāk nekā diviem gadiem pat prātā nenāca, ka vienā dienā viss traģiski sagriezīsies kājām gaisā. Viņa mainīja dzīvesvietu - no mārkalnietes kļuva par jaunalūksnieti, pamazām rada spēku dzīvot tālāk.
Tagad Ārija ir laimīga sieviete, viņa mīl un viņu mīl. Ārija bauda laimes mirkļus un tic, ka tie ir lemti viņai. Viņa nevēlas zināt, kas notiks nākotnē. Ārijas iepriekšējai dzīvei punktu pielika pirmā vīra Aivara nāve.
"Atbraucu no darba Kolberģī, bet viņš bija labprātīgi izlēmis aiziet no dzīves," stāsta Ārija. Viņa domā, ka tomēr bijusi stipra sieviete, jo spējusi tikt galā ar pienākumiem, kas negaidīti bija jāveic, un izturēt. "Strādājot Mārkalnē, nevienai lietai nevarēju pieskarties. Viss atsauca atmiņā bijušo. Sapratu, ka kaut kas ir jāmaina," stāsta Ārija.
Sevi noslogo darbā
Tad sagadījies, ka Bejas feldšeru - vecmāšu punkta vadītāja aizgājusi pensijā. Ārija sākusi strādāt viņas vietā. "Citi teica, ka tā nav izeja - sevi noslogot darbā, taču vientulība bija nepanesama. Bērni bija aizgājuši dzīvē, tāpēc bija grūti," neslēpj Ārija. Viņa tik ļoti nevēlējās palikt viena.
"Tad, kad mācījos medicīnas skolā, pasniedzējs Auškāps iemācīja novērtēt dzīvi. Tolaik avārijā gāja bojā kursabiedre, bet viņš teica, ka mierinājums ir tikai darbā. Viņa vārdus atceros vēl tagad, bet tad nenojautu, ka pašai tālākajā dzīvē tie būs tik nozīmīgi," saka viņa.
Mierina pašas pacienti
Lielu atbalstu saņēmusi no pacientiem Kolberģī, kas mierinājuši - vajag ļauties asarām, lai ap sirdi kļūst vieglāk, un dedzināt sveces. Ārija nepieder pie cilvēkiem, kas bēdas izrāda uz āru. "Staigāju pa mežu, raudāju, skaļi kliedzu, tad man kļuva vieglāk," saka Ārija. Stiprinājumu radusi arī baznīcā, to nereti tur gūst arī tagad.
Mīlestība sākas ballēs
Pirmo vīru Ārija sagaidīja atnākam no armijas. Pirms tam viņi draudzējās astoņus gadus. Tā bija skaista jaunības dienu mīlestība, kas, kā jau daudziem, aizsākās ballēs.
"Mēs bijām vienāda rakstura cilvēki. Abi diezgan ātras dabas. Dzimuši vienā dienā un gadā - Strēlnieki," saka Ārija. Kopā tika nodzīvoti divdesmit pieci gadi, bet pazīstami bijuši 32 gadus.
Nelaime notika 2002.gada 4.decembrī, bet 2.decembrī viņam bija dzimšanas diena. "Ģimene apsveicām, bet Aivara teiktie vārdi: "Es tevi mīlu" man vēl tagad skan ausīs. Varbūt jau tad viņš ko bija nodomājis," prāto Ārija.
Solīti pretī nespēra
Pēdējā laikā vīram strauji pasliktinājusies veselība, viņš mīlējis iedzert. Tas sašķobījis kopdzīvi. "Bijām nedaudz pašķīrušies. Mums bija domstarpības ģimenes jautājumos, taču turpinājām satikties, palīdzējām, kad viņš slimoja. Mani viņš aicināja atpakaļ," neslēpj Ārija. Lai arī kopdzīvē bijuši smagi brīži, Ārija nav domājusi par šķiršanos un vēlējās saglabāt ģimeni.
Sirds dziļumos Ārija sevi vaino vīra nāvē. No šīs sajūtas viņai ir grūti atbrīvoties.
"Varbūt man vajadzēja paspert solīti viņam pretī," ne vienreiz vien sev klusībā jautājusi Ārija. Taču, salīdzinot ar tagadējo dzīvi, Ārija skaidri zina, ka to noteikti nedarītu.
Gribēja bērnus
Drauga un mīļota cilvēka izvēlē Ārija bija piesardzīga. Galvenais, lai viņš nebūtu dzērājs, bet neraksturīgi daudzām sievietēm - lai viņam būtu bērni.
"Man bija viegli pieņemt viņa meitas. Ivars jau astoņus gadus bija šķīries, tas nozīmē, ka arī vientuļš. Zināju, ka viņam agrāk bijušas problēmas ar alkohola lietošanu, taču tas nebija šķērslis," stāsta Ārija. Izšķirošo soli palīdzējušu spert arī Ārijas trīs bērni.
Viss noticis pakāpeniski, Ārija novērtējusi viņa labās rakstura īpašības un to, ka viņš ir pilnīgs pretstats pirmajam vīram.
"Varbūt draudzību nebūtu uzsākusi, taču man patika tas, ka viņš neko sliktu neteica par savu bijušo sievu. Viņš notikušajā vairāk vainoja sevi," atklāj Ārija.
Attiecības reģistrē klusi
"Nepiekrītu tam, ka divi cilvēki dzīvo kopā, nenokārtojuši savas attiecības. Man tas nav pieņemami. Ja esmu vajadzīga otram cilvēkam, tad - pilnībā un lai būtu stingrs pamats. Nepilnu gadu mēs draudzējāmies, klusi sarakstījāmies dzimtsarakstu nodaļā," saka Ārija. Sieviete uzsver, ka svarīgs bijis abu bērnu un daļēji arī viņa bijušās sievas viedoklis.
"Patiesībā esmu pārsteigta, ka spēju spert tādu soli. Nekad nebūtu ticējusi, ka to varu izdarīt," atzīst Ārija. Viņa saka, ka jūtas laimīga. Patiesībā tas nemaz nav jājautā. Apkārtējiem nav noslēpjams tas, ja sieviete staro. "Kolēģes teica, ka esmu atplaukusi, laikam esot iemīlējusies," bilst Ārija.
Mājās kāds gaida
Uzsākot otrreiz laulības dzīvi, aiz muguras jāatstāj līdzšinējā, tomēr gribas izvērtēt un salīdzināt mīļoto ar to, kas bijis pirms tam. "No tā nevar izbēgt. Zinu, ka arī vīrs salīdzina mani ar bijušo sievu," saka Ārija. Viņa vērtē - cik Ivars ir mierīgs un labsirdīgs, tik pati reizēm impulsīva. No viņa mācās savaldību.
Ārijai ir svarīgi, ka vīrs viņu atbalsta darbā un abi var par visu izrunāties. Kopīgi abi risina bērnu problēmas. "Vēlos, lai Ivara meitas man ir draudzenes," saka Ārija.
Sieviete atklāj, ka tiek lutināta. Kad atgriežas mājās no darba un jūtas nogurusi, vakariņas pašai nav jāgatavo. Kas var būt labāks par mīļām tuva cilvēka rūpēm. "Man ir drošības sajūta. Prieks, ka mani mājās kāds gaida. Tikai Ivaram sevi vairāk vajadzētu palutināt," smaida Ārija.

Citu datumu laikraksti

 • Kontrolēs nelegālo nodarbinātību

  RVDI, saskaņā ar valsts darba inspekcijas darbības programmā norādītajiem uzdevumiem, 2004.gadā īpašu uzmanību pievērsa darba vides iekšējās...

 • Pašvaldība iesūdz tiesā lielākos parādniekus

  Zeltiņu pagasta padome iesniegusi tiesā izskatīšanai divas lietas par komunālo pakalpojumu parādu piedziņu.Zeltiņu pagasta padome iesniegusi tiesā...

 • Prognozē egļu stādu trūkumu

  Mežizstrādātāji prognozē, ka vētras nodarīto postījumu dēļ Latvijas mežsaimniecībā sāksies egļu stādu trūkums.Mežizstrādātāji prognozē, ka vētras...

 • Kas ir trihineloze?

  Šogad Latvijā jau reģistrēti vairāki gadījumi, kad cilvēki saslimuši ar trihinelozi, lietojot uzturā nepareizi pagatavotu medījumu gaļu, tāpēc tās...

 • Struktūrfondu likumprojekts ir pieejams sabiedrībai

  Kopš 17.februāra likumprojekts “Eiropas Savienības struktūrfondu vadības likums” ir pieejams plašākai sabiedrībai.Kopš 17.februāra likumprojekts...

 • Studentus aicina piedalīties eseju konkursā

  Iekšlietu ministrs Ēriks Jēkabsons ir izsludinājis eseju konkursu augstskolu 2. un 3.kursu studentiem par Latvijas brīvvalsts ievērojamo sabiedriski...