Ir pienācis sējas laiks

Arvien vairāk cilvēku novērtē iespēju veikalos iegādāties augsnes substrātu, kūdras maisījumu, augsnes briketes un kūdras podiņus, lai tajos sētu piparu, tomātu, gurķu un puķu sēklas.

Arvien vairāk cilvēku novērtē iespēju veikalos iegādāties augsnes substrātu, kūdras maisījumu, augsnes briketes un kūdras podiņus, lai tajos sētu piparu, tomātu, gurķu un puķu sēklas. Apmēram 50 dienas ir vajadzīgas gurķu sēklām, lai izaugtu dēsti stādīšanai siltumnīcā vai uz lauka. Bet tomātu stādiem ir jāaug pat divus mēnešus.
- Augsnes substrāts ar sīkgraudainu struktūru ir piemērots jauno dēstu audzēšanai. Tas ir papildināts ar māla minerālu, kas veicina asnu dzīšanu. Augsnei pievienots mēslojums, kas nepieciešams stādu attīstībai un stabilas sakņu sistēmas izveidei. Substrāts tomātu un dārzeņu dēstu audzēšanai ir iesaiņots piecu un desmit kilogramu plastmasas maisos. To cena ir 0,95 un 1,45 lati.
- Ligno-silīcijs ir augu attīstības aktivizētājs. Tas ir ekoloģiski tīrs produkts, kas iegūts no augu izejvielām. Preparātu var lietot kopā ar augu barības makro vai mikroelementiem. Lignosilīciju vienmērīgi sadala 10 līdz 20 centimetru biezā augsnes vai substrāta slānī, ņemot trīs līdz četrus gramus uz vienu augsnes metru. Paciņa lignosilīcija maksā 1 latu.
- Augsnes briketes nopērkamas ar dažādu diametru. Lielākās paredzētas piparu, gurķu vai tomātu dēstu audzēšanai līdz to izstādīšanai siltumnīcā vai uz lauka. Savukārt puķu sēklas sēj mazajās briketēs, jo to sakņu sistēma ir neliela. To cena ir attiecīgi 0,04 un 0,03 lati.
- Kūdras celulozes podiņi piemēroti stādu audzēšanai un to pārstādīšanai, jo tie augsnē izšķīst. Tas nozīmē, ka tos var izmantot tāpat kā briketes. Atšķirība ir tā, ka podiņš vēl jāpiepilda ar augsni. Bet briketē ir arī visas barības vielas. Lielāko podiņu cena ir 0,06 lati.

Citu datumu laikraksti

  • Rīko Cepuru balli

    Veclaicenes pamatskolas skolēni un skolotāji šonedēļ rīkoja Cepuru balli “Kā tik visa tai cepurē nav”.Veclaicenes pamatskolas skolēni un skolotāji...

  • Noslēdzies rajona padomes rīkotais konkurss

    Ir apstiprināti Alūksnes rajona padomes pašvaldību kultūras projektu konkursa rezultāti, sadalot rajona padomes līdzfinansējumu 2000 latu apmērā.Ir...

  • Atzīmē desmit gadu jubileju

    Šodien Kolberģa tautas namā notiks vidējās paaudzes deju kopas “Kolberģis” desmit gadu jubilejas koncerts.Šodien Kolberģa tautas namā notiks vidējās...