Ir policists, kuram cilvēki uzticas

Aivo purs: sabiedrība nevar pastāvēt bez policijas un policija - bez sabiedrības.

Aivo purs: sabiedrība nevar pastāvēt bez policijas un policija - bez sabiedrības.
Alūksnes rajona policijas pārvaldes kārtības policijas Apes policijas iecirkņa jaunāko iecirkņa inspektoru, seržantu Aivo Puru Alūksnes rajona iedzīvotāji akcijā "Policists, kuram es uzticos" ir atzinuši par uzticamu. A.Purs atzīst, ka šāds pagodinājums viņam bija patīkams pārsteigums.
Policijā A.Purs strādā jau septīto gadu. Gadu laikā viņa pienākumi ir mainījušies, sākumā viņš bija īslaicīgās aizturēšanas izolatora dežurants, tad strādāja dežūrdaļā par palīgu, bet kopš 2002.gada, kad sāka studēt Latvijas Policijas akadēmijā, ir jaunākais iecirkņa inspektors. Viņa pārziņā ir Gaujienas un Virešu pagasts.
Ceturtdien viņš bija Iekšlietu ministrijā, kur iekšlietu ministrs Ēriks Jēkabsons un Valsts policijas priekšnieks Jānis Zaščirinskis apbalvoja akcijas uzvarētājus no visas Latvijas. A.Purs saņēma ministrijas Goda rakstu un ceļojumu uz Vāciju. Turp viņš kopā ar kolēģiem dosies maija beigās un iepazīs arī Vācijas policistu pieredzi.
"Esmu pateicīgs iedzīvotājiem, kas ir atsaucīgi, novērtē policijas darbu un piedalījās akcijā "Policists, kuram es uzticos".
"Televīzijā nereti izskan negatīva informācija par policiju un tās darbiniekiem, bet tas nenozīmē, ka visi policijas darbinieki ir slikti. Jauki, ka ir cilvēki, kas par mums ir labās domās," saka Aivo Purs.
Kļūt par policistu A.Purs nolēma, jo Valsts policijas struktūrvienība ir stabila un darbiniekus tajā vajadzēs vienmēr. "Uz Gaujienu un Virešiem cenšos aizbraukt katru dienu, lai palīdzētu cilvēkiem risināt problēmas un veiktu izskaidrošanas darbu. Sadarbojos ar vietējām pašvaldībām un skolām. Cenšos sadarboties ar visiem, kam tas ir vajadzīgs. Cilvēki mēdz zvanīt arī naktī un taujāt padomu," stāsta A.Purs.
Pirms dažiem gadiem viņš saņēma Goda rakstu no Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Alūksnes brigādes par drošsirdīgu rīcību. Ziemeru pagastā dega kāds dzīvoklis un tajā atradās cilvēks. A.Purs devās piedūmotajā dzīvoklī un izglāba šo cilvēku.
"Gribētos, lai cilvēki no policijas nebaidās, lai nāk un stāsta par redzētajiem pārkāpumiem. Daudzi zina par notikušo, bet neziņo policijai, jo baidās par savu drošību un to, ka krimināllietas gadījumā viņiem kā lieciniekiem būs jātērē laiks, kamēr notiks lietas izskatīšana un ritēs tiesa. Tomēr tāda ir likumdošana, citādāk nevar. Ir gadījumi, kad cilvēki nāk un izstāsta informāciju neoficiāli, bet policistam pēc tam ir jāmeklē, kā to pierādīt. Galvenais, lai cilvēki ir atsaucīgi, jo - kā iedzīvotāji nevar iztikt bez policijas, tāpat policija - bez iedzīvotājiem," uzsver A.Purs.
Par akcijas "Policists, kuram es uzticos" uzvarētājiem atzina 20 Valsts policijas darbiniekus, kas ieguvuši lielāko sabiedrības uzticību. No 30 akcijas komisijas apstiprinātajām interesantākajām anketām izlozēja trīs, to autori saņems Iekšlietu ministrijas piemiņas balvu, starp tiem nebija Alūksnes rajona iedzīvotāju.

Citu datumu laikraksti

  • Izveido rokrakstu izstādi

    Alūksnes zonālajā valsts arhīvā ir apskatāma interesanta un savdabīga izstāde “Rokraksti, rokraksti”. Tajā var vērot glītus un skaistus rokrakstus,...

  • Atnākt atpakaļ uz gaismas ceļa

    Ir cilvēki, kurus arī pēc gadiem gribas satikt un parunāties. Pie tādiem pieder arī trapeniete Aira Daktere. Pirmo reizi viņu satiku Apes zonālajā...

  • Nodod projektu publiskai apspriešanai

    Virešu pagasta padome nodevusi publiskai apspriešanai projektu “Virešu pagasta autoceļi. Satiksmes drošības uzlabojumi”.Virešu pagasta padome...