Īsto sievieti un īsto vīrieti gaidot

Bieži dzird sakām, ka tā ir vai arī nav īsta sieviete, tāpat spriež par vīriešiem. Kāda un kāds ir “īsti”, par to katram ir cits viedoklis.

Bieži dzird sakām, ka tā ir vai arī nav īsta sieviete, tāpat spriež par vīriešiem. Kāda un kāds ir "īsti", par to katram ir cits viedoklis. Senāk sabiedrībā bija vairāk kopēju iezīmju, kas raksturotu abu dzimumu ideālus.
Tagad sievietes kļuvušas stipras, neatkarīgas un patstāvīgas, tāpēc viņu prasības vīrietim ir augstas. Savukārt vīrieši, šķiet, ilgojas pēc maiguma, mīļuma, lai gan uzskata, ka sievietei pašai jāprot sevi aizstāvēt.
Gudrs vīrietis ir noslēpumains
Silvija Ludviga: - Īstam vīrietim ir jārūpējas par ģimenes ligzdu. Ne tikai jāgādā par materiālo nodrošinājumu, bet arī jāprot pieskrūvēt, salabot un veikt citus darbus. Tāpat viņam ir jābūt džentlmenim vārda vistiešākajā nozīmē. Man patīk, ja vīrietis prot klusēt, nevis pļāpā. Tas liecina par viņa gudrību, jo runājot bieži vien var sevi nodot. Sievietes mīl ar ausīm, bet vīrietī ir jābūt kādam netveramam noslēpumam. To var sajust ar intuīciju, nevis ar dzirdi. Ārējais izskats nav noteicošais, tas var būt maldinošs. Svarīgs ir kopējais tēls, būtība. Tiesa, pirmo priekšstatu veido vizuālais izskats. Tam ir liela nozīme, jo bieži vien cilvēku uztver intuitīvi. Iepazīstot saskata to, ko sākumā negribēja redzēt.
Reizēm sievietēm ir vienalga, kāds ir vīrietis. Ka tikai bikses kājās! Sievietei ir jākļūst patstāvīgai, nodrošinātai, tad viņai būs lielākas izvēles iespējas. Nekādā gadījumā nedrīkst pakļauties vīrieša iegribām. Īstu vīriešu nav daudz, tomēr man ar tādiem bijusi iespēja tikties diezgan bieži. Vispirms stipro dzimumu vērtēju pēc attieksmes pret sievu vai draudzeni. Kā viņš izturas pret sievu, tāds viņš būs pret citām sievietēm. Niansēs cilvēks var mainīties, tomēr viņa būtība paliek tā pati.
Vēlas sastapt saimniecisku romantiķi
Lolita Vanaga: - Mans vīrieša ideāls ir tumšmatis. Sportiskas miesas būves un kopts. Smaidīgs un par sevi pārliecināts. Tāds, kuru var just kā vīrieti ar stipru plecu blakus. Viņam jābūt mazliet romantiskam, jāprot dāvināt ziedus un mazus nieciņus. Svarīgi, lai vīrietis būtu uzticīgs un prastu uzticēties partnerei. Manam īstajam vīrietim būtu jāprot dejot, jābūt aktīvam sabiedriskos pasākumos.
Patīk, ja vīrietis ir saimniecisks. Būtu vēlams, lai viņš ir inteliģents un dzīvesgudrs. Vīrietim noteikti jāmīl bērni un jāprot rūpēties par ģimeni, kā arī to nodrošināt materiāli.
Noteikti nevaru pieņemt, ja vīrietis ir gļēvs, baidās atbildēt par savu rīcību. Neciešu alkoholismu un to, ka vīrietis var iesist sievietei, darīt tai pāri. Smēķēšanu pieciestu, bet to varētu arī atmest. Tiesa, pieaugušu cilvēku ir grūti mainīt.
Jūtas labi džentelmeņa sabiedrībā
Baiba Marhele: - Manuprāt īsts vīrietis ir tāds, uz kuru var paļauties. Viņš tur doto vārdu. Viņam jāprot pieņemt lēmumus, kā arī atbildēt par tiem. Tajā pašā laikā nevajadzētu būt diktatoram. Protams, katra sieviete gaida un cer, ka vīrietis būs gādīgs, mīlošs un pacietīgs, kā arī ne pārāk greizsirdīgs.
Ir tāds teiciens: "Ideāls vīrietis nedzer, nesmēķē, nespēlē azartspēles, nestrīdas un nemaz neeksistē." Manuprāt, ideāls vīrietis sievietei liek justies skaistai un iekārojamai, tāpēc iespējams, ka īpašību uzskaitījums nav tik būtisks.
Domāju, būtu liekulīgi teikt, ka vīrieša ārējam izskatam nav nozīmes. Reizēm mēdz apgalvot - ka tikai labs cilvēks, tomēr "fakta priekšā" nākas atzīt - ne visu var pieņemt. Man patīk tumšmataini itāļu tipa vīrieši, gara auguma ar brūnām vai zilām acīm. Protams, spēcīgas miesas būves un muskuļoti. Tādi, kas par sevi rūpējas, tomēr nevajadzētu stundām stāvēt pie spoguļa, nespējot acu novērst. Katrā ziņā vīrietim jābūt ar šarmu un džentlmenim, lai sievietes viņa sabiedrībā justos labi. Jāprot savai partnerei likt justies īpašai. Domāju, ka tādi spēj būt inteliģenti vīrieši ar stipru mugurkaulu. Visnepieņemamāk man ir, ja vīrieši klačojas, apspriež personiskas un intīmas lietas sabiedrībā. Tiesa, ideāls nav neviens. Tāpat nav ideālu sieviešu.
Īsta sieviete ir harmoniska
Ivars Vecāns: - Ir izveidojies 21.gadsimta sievietes tēls. To var redzēt arī mazpilsētā, bet nevajadzētu visām to akli kopēt. Katra sevi cienoša sieviete rūpējas par izskatu, tomēr tas nav galvenais. Daudz svarīgāka ir mīlestība pret tuvajiem cilvēkiem, labestība un rakstura stabilitāte. Patīk sieviete, kas kardināli nemaina uzskatus, bet saglabā noteiktu pozīciju visos jautājumos. Viņa ir gudra, jauka un interesanta.
Nav noslēpums, ka daudzi cilvēki, arī sievietes, staigā maskās. Ārēji viss izskatās jauki. Viņa bijusi pat solārijā, bet ir "pārsālījusi". Mūsu ziemeļnieciskajā klimatā mākslīgi nosauļota sarkana seja neizskatās skaisti. Tas uzreiz rada atziņu, ka sieviete ir kārtējais modes upuris. Jaunietēm ir piedodama akla sekošana modei. Sievietēm vajadzētu zināt, kas viņām ir piemērots un labi izskatās. Pats lielākais trūkums ir neatrast savu "es" un sekot gatavam modelim.
Lai gan sadzīvē ienāk modernās tehnoloģijas, kas atvieglo mājas darbus, tomēr bezsaimnieciskums īstai sievietei nepiestāv. Viņa rada ģimenes pavarda siltumu. Tā trūkums atstāj iespaidu uz bērniem un vīru. Sievietei ir jābūt mīlošai. Viņai nepiestāv tikai izklaides. Ja sieviete spēj parādīt sevi kā harmonisku un sabalansētu būtni, tad viss ir kārtībā.
Vajadzīga rozīnīte, kas izceļ
Intars Zitāns: - Jaunībā sievietes vērtēju pēc ārējā izskata, bet tas ir pārejoši. Vēlāk atklājam un vērtējam viņu iekšējo būtību. Ir labs sakāmvārds, ka sagaidot vērtē pēc apģērba, bet pavadot - pēc prāta. Man ir grūti pateikt, kas ir noteicošais pirmā mirkļa iespaidā, jo uzmanību var pievērst atšķirīgas sievietes. Acīmredzot viņas ar kaut ko izceļas starp pārējām, turklāt tām ir kāda dzirkstelīte - skatiens, smaids, runas veids. Pēc tam vērtē intelektu, prasmi sarunāties un komunicēt. Sievietei ir jābūt gudrai, bet ne pārāk. Sievišķīgai un maigai, nevis vīrišķīgai. Nevar, protams, aizliegt smēķēt, dažām varbūt pat piestāv cigarete, tomēr lielākajai daļai tā nav piemērota. Tas pats attiecas uz alkohola lietošanu. Ir jāzina, cik var atļauties. Sievietei nevajadzētu lietot lamuvārdus. Tāpat nebūtu vēlams iesaistīties konfliktos. Manuprāt, sievietes "rozīnīte" ir tā, ka viņa spēj noklusēt savu viedokli asā vārdu pārmaiņā, bet pēc tam to pateikt mierīgi.
Nedomāju, ka darba kolēģi var vērtēt pēc tādiem pašiem kritērijiem kā dzīvesbiedri. Lai gan arī darbā izskatam ir būtiska nozīme, galvenā tomēr ir vēlme un prasme pildīt pienākumus. Nepiekrītu stereotipiem par vīriešu un sieviešu profesijām. Svarīgas ir individuālās īpašības, tomēr nevar noliegt, ka vīrišķīgā darbā sieviete mainās. Ja ir viena starp vīriešiem, viņai, protams, velta vairāk uzmanības.
Pārāka - dabiski skaista un kautra
Gunārs Ozoliņš: - Manuprāt, īsta sieviete ir neliela auguma. Tā nevarētu būt lielāka par mani, lai neraudzītos no augšas. Ir jābūt skaistām acīm un glītām kājām. Viņa nedrīkst būt kareivīga. Sievietei ir jābūt klusai un jāprot klausīties vīrietī. Dabiski skaistai, tātad izskatīgai arī bez kosmētikas un frizūras. Kosmētiku un parfimēriju var lietot minimāli.
Patīk mīļas un kautrīgas sievietes. Tomēr viņām jāprot sevi aizsargāt, neļaut darīt pāri un nekādā gadījumā nepazemoties vīrieša priekšā. Jābūt gudrai, tātad izglītotai. Sieviete var panākt gandrīz visu, nevar vienīgi piespiest sevi mīlēt. Gadās, ka sieviete ir skaista, bet ar viņu nav, par ko runāt. Reti skaistule ir labsirdīga un gudra. Bieži vien ne tik skaista ir daudz mīlīgāka. Iespējams, ka ir grūti vienmēr būt skaistai un labai. Sievietes ir par daudz nodarbinātas, pārāk daudz no viņām prasa. Tas nav normāli, ja viņas strādā gaterī. Tādā darbā zaudē sievišķību un grāciju. Vīriešiem jārada apstākļi un jāļauj sievietēm būt vājām, tad viņas būs sievišķīgas, tādas, kādas mums patīk.

Citu datumu laikraksti

 • Jāmaksā katrreiz, šķērsojot robežu

  Baltkrievijas Transporta un komunikāciju ministrija informē LR SM, ka saskaņā ar likumu, veicot pārvadājumus, kas nav atbrīvoti no maksājuma par...

 • Vai šogad kāps kredītu likmes?

  Statistika liecina, ka Latvijā turpinās līdzšinējo piecu gadu kreditēšanas pieauguma tendence. Kopējie kredītu apjomi janvārī gada laikā...

 • Rajona invalīdiem dāvina svētku sajūtu

  Invalīdu biedrības Alūksnes rajona nodaļas Lieldienu pasākuma dalībniekus pirms Kristus augšāmcelšanās svētkiem uzrunāja luterāņu draudzes mācītājs...

 • Iesaistās Lieldienu gaidīšanas svētkos

  Vakar Alūksnes Bērnu un jauniešu centrā notika Lieldienu konkurss.Vakar Alūksnes Bērnu un jauniešu centrā notika Lieldienu konkurss. Tā bija pēdējā...

 • Domes priekšsēdētāju ievēl vienprātīgi

  Apes pilsētas domes priekšsēdētāja vēlēšanām bija izvirzīta viena kandidatūra no vēlētāju apvienības “Ape”.Apes pilsētas domes priekšsēdētāja...

 • Pieņem tikai vienu darbinieku

  Alūksnes pilsētas domē 1.martā sāka strādāt jauna darbiniece - pašvaldības iepirkuma speciāliste Ilona Šķipsna, kas pirms tam strādāja akciju...