Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Īsts vīrs prot izkapti iesiet

Gaujienas pagasta “Sapnīšos” ir guļbūvē veidota lapene. Dzīvojamās mājas iekšējā sienu apdare, pirts un citas lietas liecina, ka tur dzīvo cilvēki, kas prot koka darbus.

Gaujienas pagasta “Sapnīšos” ir guļbūvē veidota lapene. Dzīvojamās mājas iekšējā sienu apdare, pirts un citas lietas liecina, ka tur dzīvo cilvēki, kas prot koka darbus. Ivans Kotovs atzīst, ka viņš galdnieka amatu mācījies arodskolā, bet no viņa to pārņem dēls un mazdēls.
“Tagad darinu kātus slotām un izkaptīm, arī koka soliņus. Materiālam izmantoju atgriezumus. Pieprasījums ir, jo daudzi neprot pat izkapti iesiet, kur nu vēl kātu iztaisīt. Tad nāk pie manis. Varu arī arklu vai galdu uztaisīt. Bet tādu pasūtījumu nav, tāpēc sienu slotas. Eju uz mežu pēc bērza zariem, jo nevaru bez darba, citādi ir garlaicīgi,” atzīst I.Kotovs.
Savulaik viņš cēla pirtis un šķūņus, bet tagad šos darbus veic dēls Anatolijs. Abi var lepoties ar desmit koka pirtīm Gaujienas pagastā vien.
“Ir labi, ja vīrietis pats prot visus darbus. Nav jālūdz citu palīdzība. Dažreiz kāds vēlas, lai parādu, kā pareizi asināt izkapti. Tomēr atmet ar roku, ja uzreiz neizdodas,” secina sirmais vīrs.
Viņš lepojas ar mazdēlu Ivo, kas mācās 10.klasē. Viņam viss padodas, bet citiem mazdēliem nav intereses par koka darbiem. I.Kotovs atzīst, ka visiem nav jābūt galdniekiem. Tomēr lauku saimniecībā vajadzīgs īsts vīrs, kas vismaz var appļaut zāli ar pareizi sagatavotu izkapti. Ivans skaidro, ka viņa tēvs pašmācībā bija apguvis visus darbus.

Citu datumu laikraksti

  • Iesālītās cerības

    Kādā ziemas vakarā es sēžu pie galda un nesteidzoties malkoju karstu tēju, kad pie durvīm kāds nedroši pieklauvē. Uz mirkli aizturēju elpu: vai man...

  • Robežsargiem un muitniekiem darbs būs

    Ja reiz pēc iestāšanās Eiropas Savienībā tiks likvidēta muita starp ES valstīm, kas pēc iestāšanās ES notiks ar tiem muitas, robežsardzes un...

  • “Prāta bankā” labprāt piedalītos vēlreiz

    Skatītāji televizora ekrānos 21.septembrī varēja vērot intelektuālo spēli “Prāta banka”, kurā piedalījās arī alūksnietis Aldis Zelčs.Skatītāji...