Īsumā

Alūksne Novada pašvaldības atkārtoti izsludinātajā konkursā uz Alsviķu, Ilzenes un Zeltiņu pagasta pārvaldes vadītāja amatu pieteicās seši pretendenti. Tika vērtēti pieci pretendenti, jo viens neatbilda izvirzītajām prasībām. Pēc pārrunām ar visiem pieciem komisija, kuras sastāvā bija gan deputāti, gan pašvaldības darbinieki, izvēlējās vienu, kuru virzīs apstiprināšanai domes sēdē. “Komisijā tika izskatīta arī iespēja virzīt divus pretendentus. Taču šim kandidātam bija ļoti liela punktu starpība ar pārējiem, tāpēc tika secināts, ka domes sēdē deputātu lemšanai tomēr būs tikai viens,” skaidro pašvaldības izpilddirektore Janīna Čugunova. Viņa norāda, ka ārkārtas domes sēde pārvaldes vadītāja apstiprināšanai netiks sasaukta. Ja būs nepieciešams steidzami lemt par kādu citu jautājumu, tad arī to varētu iekļaut ārkārtas sēdes darba kārtībā.

Alūksne Pieminot notikumus, kas Rīgā risinājās 1991.gada janvārī, Alūksnes pilsētas tautas namā svētdien, 20.janvārī, pulksten 16.00 norisināsies barikāžu aizstāvju atceres dienai veltīts pasākums „Dūmi un lūgšanas kāpj debesīs”. Muzikāli patriotisku dzejas programmu sniegs aktrise un dzejniece Kristīne Dina Bitēna, komponists Atvars Sirmais un soliste Lauma Eņģele. Pasākuma dalībniekus uzrunās arī Alūksnes novada domes priekšsēdētājs Aivars Fomins. Uz pasākumu tiek aicināti barikāžu dalībnieki un viņu tuvinieki no visa Alūksnes novada, kā arī skolēni un ikviens iedzīvotājs. Ieeja uz šo pasākumu būs brīva.

Alūksne Alūksnes invalīdu biedrība aicina visus biedrus uz ikgadēju tikšanos. 22.janvārī pulksten 10.00 Alūksnes administratīvās ēkas lielajā zālē norisināsies biedrības gada atskaites sapulce. Reģistrēšanās – no pulksten 9.00. “Atskatīsimies uz iepriekšējā gadā paveikto un plānosim darbus jaunajam cēlienam. Pārrunāsim arī saimnieciskus jautājumus un atbildēsim uz visiem biedrus interesējošiem jautājumiem,” klāsta biedrības valdes priekšsēdētāja Anna Tumševica.

Valmiera Alūksnes pilsētas Tautas nama deju kopa „Jukums” un Jaunlaicenes folkloras kopa „Putnis” svētdien, 20.janvārī, piedalīsies Dziesmu un Deju svētku sagaidīšanas koncertā Valmierā. Abi kolektīvi koncertā rādīs programmas, kas skatītājiem ļaus tuvāk iepazīt malēniešus un viņu rakstura savdabības.  Koncerts skanēs sakarā ar projektu „Sanāciet! Sadziediet! Sadancojiet! Vidzeme ceļā uz 2013.gada Dziesmu un Deju svētkiem”.

 Strautiņi Ceļu satiksmes drošības direkcijas konkursā “Labākā CSDD satiksmes drošības skola 2012” Strautiņu pamatskola ieguvusi dalīto 9./ 10.vietu, savukārt skolotāja Tija Āboliņa – titulu „Labākais CSDD satiksmes drošības skolotājs 2012”.
T.Āboliņa balvā saņems braucienu uz Zinātnes centru Polijā. Strautiņu komanda konkursā ar labiem panākumiem startēja gan Jauno satiksmes dalībnieku forumā 4. - 6.klašu skolēniem, gan  pasākumā “Gribu būt mobils!” 6.-8.klašu skolēniem.

Alūksne 8.februārī pirmo reizi Alūksnes novada pašvaldība rīkos pasākumu “Gada balva kultūrā un sportā”. To pasniegs novada tautas namu, saieta namu, kultūras namu, bibliotēku un muzeju radošākajiem darbiniekiem, amatierkolektīviem un to vadītājiem par nozīmīgu ieguldījumu kultūras nozares attīstībā un novada popularizēšanā 2012.gadā. Tiks piešķirta arī balva par mūža ieguldījumu kultūrā. Savukārt ar “Gada balvu sportā 2012’’ pašvaldība pateiksies tiem novada sportistiem, sporta darba organizatoriem, pedagogiem, treneriem, sabiedriskajiem aktīvistiem un citām personām, kas ar savu ieguldījumu ir sekmējuši sporta panākumu sasniegšanu, sporta dzīves aktivizēšanos, attīstību, un Alūksnes novada popularizēšanu, kā arī tiem sportistiem, kuri Latvijas Olimpiādē izcīnīja godalgotās vietas.

Alūksne Alūksnes sākumskolas padome vērsusies novada pašvaldībā ar aicinājumu rast risinājumu drošai gājēju pārejai Jāņkalna un Lielā Ezera ielas krustojumā. Šovasar gājēju pāreja tika rekonstruēta, izbūvējot gājēju celiņus, tomēr vecākiem radušās bažas, jo gājēju pāreja ir grūti pamanāma. “Mūsu ierosinājums būtu pirms gājēju pārejas izvietot brīdinošas zīmes, kā arī gājēju pārejas zīmi izvietot uz atstarojoša fona,” aicināja vecāku padomes pārstāvis Jānis Skulte. Teritoriālās komitejas sēdē deputāti nolēma vērsties Latvijas Autoceļu direkcijā, lai uzzinātu iespējas, kādas zīmes drīkst izvietot, un kopīgi rastu labāko risinājumu.

Alūksne 12.janvārī pulksten 00.50 pa Lielā Ezera ielu automašīnu “Audi 100” 0,54 promiļu reibumā vadījis 1984.gadā dzimis Alūksnes iedzīvotājs. 

Alūksne 13.janvārī pulksten 3.05 pa Lielā Ezera ielu automašīnu “Seat Toledo” 1,7 promiļu alkohola reibumā stūrējis 1990.gadā dzimis Alūksnes iedzīvotājs.

Liepna 12.janvārī pulksten 20.50 nodegusi garāža un šķūnis. Kā iespējamais aizdegšanās cēlonis minēta apkures krāsns.

Citu datumu laikraksti

 • Īsumā

  Biatlons Biatlonisti no Alūksnes startējuši vairākās Pasaules kausa sacensībās. Latvijas vīriešu biatlona izlase, kurā startēja Andrejs ...

 • Alūksnes muzejs top skaistāks

  Alūksnes Jaunajā pilī šobrīd notiek otrā stāva pārseguma siju protezēšana un nomaiņa Alūksnes muzeja izstāžu zālēs, tādēļ janvārī muzeja izstādes un...

 • Gripai nepatīk aukstums Alūksnē

  Ausma Mininga, ģimenes ārste  Varoņus tēlot nevajag Gripa tuvojas, un domāju, ka arī šogad tā garām neies. Cik plaša tā būs, ir ļoti grūti...

 • Tukšie lauki - skarbā realitāte

  Bija saulaina un skaista ziemas diena, kad mani ceļi veda uz Alūksnes novada nostūri Pededzi. Ceļā devos priecīgā noskaņojumā, jo braucu uz rotaļu...

 • Karro komandai - jauns treneris

  Motobraucējs Matīss Karro, kurš pagājušajā gadā Zviedrijā guva smagu traumu, atsācis trenēties. Komanda “STR KTM” novērtējusi līdzšinējo sportista...

 • Uzlabo dzeramā ūdens kvalitāti

  Apes pilsētā tiek īstenots projekts ūdenssaimniecības sakārtošanai, kurā ir pabeigti darbi divās aktivitātēs. Pilnībā no jauna ir izbūvētas dzeramā...