Īsumā

Alūksne ◆ 16.augustā pulksten 1.40 pa Uzvaras ielu velosipēdu 0,8 promiļu reibumā stūrējis 1981.gadā dzimis Zvārtavas iedzīvotājs.

Jaunalūksne ◆ 1.augustā iekļūts kādā mājā. Nozagti vairāki mobilie telefoni un pārtika. Radīti zaudējumi 60 latu apmērā. Uzsākts kriminālprocess.

Jaunalūksne ◆ Laika posmā no 27.jūlija līdz 5.augustam iekļūts kādā mājā. Nozagtas dažādas mantas 168 latu vērtībā.

Ilzene ◆ 18.augustā konstatēts, ka no traktora “T28”, kas bija novietots 200 metrus no mājām, nozagts akumulators un starteris. Uzsākts kriminālprocess.

Alūksne ◆ 18.augustā konstatēts, ka Kadiķu ielā siltumnīcai izsisti divi stikli.

Alūksne ◆ 18.augustā pulksten 13.00 veikalā Pils ielā 11 gadus vecs zēns mēģinājis nozagt alkoholisko kokteili “Garage” 0,33 latu vērtībā. Uzsākta lietas materiālu pārbaude.

Alūksne ◆ 17.augustā trijos naktī saņemta informācija, ka ārstniecības iestādē ievietota 1999.gadā dzimusi Alūksnes iedzīvotāja, kas atvesta no Pilssalas estrādes. Meitenei konstatēta alkohola intoksikācija. Uzsākta lietas materiālu pārbaude.

Maliena ◆ 19.augustā pulksten 9.20 ceļa Alūksne-Liepna 11.kilometrā automašīnas “BMW” vadītāja, 1990.gadā dzimusi sieviete, nobraukusi no ceļa braucamās daļas, kur viņas vadītā automašīna iebrauca akmenī. Cietuši piecus un sešus gadus veci Mālupes iedzīvotāji. Bērniem konstatēti sasitumi. Uzsākts kriminālprocess.

Alūksne ◆ 19.augustā pulksten 12.00 Glika ielā no kādas iestādes telpām nozagts printeris un mūzikas centrs. Uzsākts kriminālprocess.

Jaunlaicene ◆ 19.augustā pulksten 23.10 kādas mājas pagalmā apgāzta automašīna “Renault”, kurai bojāta virsbūve un labās puses atpakaļskata spogulis.

Alūksne ◆ 19.augustā pulksten 19.10 saņemta informācija, ka kādā dzīvoklī Apes ielā nepilngadīgas jaunietes lieto alkoholu. 12 gadus vecas meitenes izelpā konstatētas 1,55 promiles alkohola, 17 gadus vecās jaunietes izelpā - 1,21 promile. Uzsākta lietas materiālu pārbaude.

Alūksne ◆ 19.augustā pulksten 21.45 saņemta informācija, ka Apes ielā atrasts piekauts 1991.gadā dzimis alūksnietis. Cietušais, kas ievietots ārstniecības iestādē, bijis alkohola reibumā.
Maliena  ◆ Pagasta ielu apgaismojuma rekonstrukcijai Alūksnes novada pašvaldība piešķīrusi 1841 latu. Finansējums šim projektam piešķirts no pamatbudžeta līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem.

Alūksne ◆ Novada domes ārkārtas sēdē, izskatot AS “Kagu Teed” iesniegumu par pilsētas grants seguma ielu remontdarbiem, deputāti nolēma atbalstīt remontdarbus ar divarpus kārtu virsmas apstrādi. Šiem darbiem tiks piešķirts 25 941 lats, ko nodrošinās, veicot pašvaldības pamatbudžeta apstiprinātā finansējuma pārkārtojumu.

Alūksne ◆ Domes sēdē tika pieņemts lēmums grozīt lēmumu “Par projektu “Siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšana Alūksnes pilsētas publisko teritoriju apgaismojuma infrastruktūrā””. Projekta kopējās izmaksas tiek apstiprinātas 144 907,98 lati. Pašvaldības līdzfinansējums projektā ir 48 169,60 lati.

Alūksnes novads ◆ Trešdienas rītā no savas ligzdas izlidoja melnā stārķa meitene Santa, kas ir viena no astoņiem stārķiem, kam piestiprināts satelītraidītājs, kas darbojas ar saules baterijām. Sekojot putnu ceļam uz ziemošanas vietām Āfrikā, kurā stārķi dodas pa vienam, iespējams, ornitologiem izdosies noskaidrot, kāpēc Latvijā melnie stārķi ir uz izmiršanas sliekšņa. Santas un vēl citu jauno stārķu māšu lidojumam var sekot portālā “www.movebank.org”.

Alūksne ◆ Alūksnes novada Sabiedrības centrā 27.augustā pulksten 10.00 notiks seminārs-diskusija “Brīvprātīgais darbs: likumdošanas iespējas un ierobežojumi”. Tajā tiks sniegta informācija par  brīvprātīgo darba veikšanas likumprojekta izstrādes gaitu Saeimā, varēs praktiski darboties un domāt, modelējot, kā likumā plānotais ietekmēs situāciju brīvprātīgo darba jomā un to ieviest dzīvē un reālajā darbā. Tikšanās reizē pieredzē dalīsies Alūksnes Bērnu un jauniešu centrs. Sarunā var piedalīties nevalstiskās organizācijas, arī pašvaldības un valsts iestādes, kurās jau šobrīd vai nākotnē ir interese strādāt ar brīvprātīgajiem. Pieteikties var līdz 26.augustam pa e-pastu “vnf@vnf.lv”.

Alūksne ◆ Pagājušajā sestdienā pie Alūksnes atbrīvošanas piemiņas akmens notika lāpu skrējiena “Apkārt Latvijai” lāpas sagaidīšana. Lāpu pie pieminekļa pienesa Nacionālās aizsardzības akadēmijas profesors, Saeimas deputāts Kārlis Krēsliņš, kurš ir arī mūsu novadnieks. Lāpu skrējiens, kura kopējais garums bija 1500 kilometru, apvija visu Latviju gar tās robežām.

Citu datumu laikraksti

 • Gūt pozitīvas emocijas Zemgalē

  (Turpinās no 9.augusta)Turpinot braucienu pa Zemgales līdzenumiem, dodamies uz Rundāles pils muzeju. Tā apmeklējums nav lēts, taču stāvlaukumi pie...

 • Senā svētvietā veidos veselības apļus

  Tehnisko zinātņu doktors Andris Ansis Špats, apciemojot sava vectēva dzimto pusi – Alsviķus - un brālēna Kārļa Rutka ģimeni “Cīrulīšos”, netālu...

 • Pilsētas jubileju svin ziedu ceļā

  Nākamā nedēļa Apē tiks aizvadīta Pilsētas svētku pasākumos, kas veltīti 85 gadu jubilejai. Tāpēc jau šajā nedēļā to poš un tērpj ziedu...

 • Virtuālā pasaule

  Pēdējā laikā esmu sapratusi, ka lielāko daļu savas vasaras esmu pavadījusi ne šajā pasaulē, bet gan virtuālajā, tātad - lielākoties pie datora....

 • Kaisot ielas, mazina putekļus

  Apē notiek Dzirnavu tranzīt­ielas rekonstrukcija, tāpēc apvedceļu un blakus esošās ielas, pa kurām brauc smagās automašīnas un tehnika, ir kaisītas...

 • Vai akcīzes nodoklis glābs veselību?

  Maruta Kauliņa, Alūksnes slimnīcas valdes priekšsēdētāja Burkāns jauir tikai burkānsAkcīzes nodokļa uzlikšana neveselīgai pārtikai ir tikai...

 • Māci mani dzīvot!

  «Tu man nemāci, kā dzīvot!» bieži dzirdam un nereti sakām arī paši, gluži kā personīgu apvainojumu uztverot kāda cita vēlmi sniegt mums, viņaprāt,...

 • Cenu ietekmē gan zīmoli, gan pirmatklājēja gods

  Medicīna pati par sevi ir izglītotu cilvēku joma, un gribot negribot katram jāapgūst sava tiesa gudrību, ja liktens lēmis kādu brīdi slimot. Mediķi...

 • Sevis izaicināšanai būtu jāļaujas vairāk

  Jau ilgāku laiku plānoju doties uz Austrijas kalniem, bet mans nesenais desmit dienu ceļojums bez ērtībām izvērtās gluži uz citurieni un pilns ar...