Itāļi grib sadarboties ar Alūksnes uzņēmējiem

Alūksnes pilsētas domes vadība, tautsaimnieku biedrības “Alta” vadītājs Andis Krēsliņš un SIA “Lignos” direktors Ilmārs Kols nesen Alūksnē tikās ar Itālijas firmas “European Consulting” līdzīpašnieku Lučio Silvestri.

Alūksnes pilsētas domes vadība, tautsaimnieku biedrības "Alta" vadītājs Andis Krēsliņš un SIA "Lignos" direktors Ilmārs Kols nesen Alūksnē tikās ar Itālijas firmas "European Consulting" līdzīpašnieku Lučio Silvestri, lai pārrunātu sadarbības iespējas starp Itālijas un Alūksnes uzņēmējiem.
Firma "European Consulting" veic kontaktu veidošanu starp Itālijas un Latvijas uzņēmējiem. Latvijā tā darbojas septiņus mēnešus. Alūksnē firmas pārstāvis L.Silvestri viesojās 26.augustā, iepazīstinot tikšanās dalībniekus ar firmas darbību.
"Itālijas viesis izrādīja interesi par Alūksnes kokapstrādes firmām un to piedāvājumu. L.Silvestri interesēja arī tas, vai Alūksnes pašvaldība piekristu un būtu ieinteresēta, lai itāļu ražotāji ienāktu pilsētā ar savām ražotnēm. Šo vajadzību viņš motivēja tādējādi, ka Itālijā ir lielāka pašizmaksa visiem ražojumiem, jo uzņēmumam par katru strādājošo jāmaksā attiecīgs nodoklis un arī 50 procenti no peļņas ir jāatskaita nodokļos. L.Silvestri nešaubās par Latvijas produktu kvalitāti un ir pārliecinājies, ka mūsu ražojumi atbilst Eiropas tirgum," stāsta Alūksnes pilsētas domes informācijas aprites speciāliste Everita Vimba.
L.Silvestri uzsvēra, ka Itālijā ir liela interese par jaunajām Eiropas Savienības dalībvalstīm, tostarp Latviju, tādēļ itāļi Latvijā meklē vietas, kur varētu izvietot Itālijas uzņēmēju ražotnes. To dara tādēļ, ka Latvijā salīdzinājumā ar Itāliju ir lētāks darbaspēks, uzņēmējam jāmaksā mazāki nodokļi un ražošanas pašizmaksa ir mazāka.
"Alūksnes dome atbalsta sadarbību ar Itāliju, bet mēs ieteicām un piedāvājām savus ražotājus kā sadarbības partnerus Itālijas uzņēmējiem. Viņi varētu veidot kopuzņēmumus vai arī izmantot Alūksnes uzņēmumu ražošanas jaudu un izveidot sev interesējošus pasūtījumus," saka Alūksnes pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks Edvīns Fricis Svars.
Viņš uzsver, ka L.Silvestri izrādīja lielu interesi par Alūksnes uzņēmumu SIA "Lignos", kas ražo mēbeļu sagataves. "SIA "Lignos" ir gan tehniskais aprīkojums, cilvēkresursi, gan izejmateriāli, lai uzņēmums varētu strādāt ar vēl lielāku jaudu, nekā pašlaik, un tas L.Silvestri ieinteresēja. Tagad SIA "Lignos" gatavo papildu informāciju rakstveidā, ko līdz nākamās nedēļas sākumam centīsimies nosūtīt L.Silvestri. Viņš savukārt solīja meklēt partneri Itālijā, kas varētu sadarboties ar SIA "Lignos". Tikšanās reizē nepiedalījās, bet informāciju rakstveidā bija iesniedzis arī uzņēmums SIA "Ozoli AZ", tādēļ arī šīs firmas piedāvājumu L.Silvestri drīzumā izskatīs," norāda E.F.Svars.
Tiekoties amatpersonas runāja arī par tūrismu. L.Silvestri ir pārliecināts, ka arī šajā jomā var būt sadarbība. "Viņš minēja piemērus par Itālijas mazajām pilsētiņām, kas lieluma ziņā ir līdzīgas Alūksnei un ļoti veiksmīgi ir iekļāvušās tūrisma apritē. Viņš atzina, ka pilsētai ir jādomā par tādu tūrisma pakalpojumu sniegšanu, kas ieinteresētu pēc iespējas lielāku skaitu tūristu. L.Silvestri solījās pārdomāt iespējas, kā Itālijas tūrisma biznesā varētu izplatīt informāciju par Alūksni," saka E.Vimba.

Citu datumu laikraksti