Izcīna vairākas pirmās vietas

Alūksnes Mobilo strēlnieku bataljona karavīri piecas dienas piedalījās karavīru sporta spēlēs Viļņā (Lietuva) Latvijas Nacionālo Bruņoto spēku izlases sastāvā, kur guva ļoti labus rezultātus.

Alūksnes Mobilo strēlnieku bataljona karavīri piecas dienas piedalījās karavīru sporta spēlēs Viļņā (Lietuva) Latvijas Nacionālo Bruņoto spēku (NBS) izlases sastāvā, kur guva ļoti labus rezultātus.
Alūksnes bataljona karavīri veidoja pusi NBS izlases sastāva dalībnieku un pārstāvēja Latviju šahā, orientēšanās sportā un telpu futbolā. Sporta spēles Viļņā risinājās no 6.līdz 10.jūlijam. Tajās startēja Latvijas, Igaunijas, Lietuvas, Rumānijas, Bulgārijas un Nīderlandes bruņoto spēku izlases, kas sacentās šahā, orientēšanās sportā, telpu futbolā, pludmales volejbolā, virves vilkšanā un militārajā pieccīņā.
"Šaha komandā startēja Alūksnes MSB kapteinis Dzintars Roslovs un kaprālis Andrejs Sivačenko, kā arī virsseržants Vairis Kurpnieks no NBS Štāba bataljona. Lai gan mūsu šahisti šāda mēroga sacensībās piedalījās pirmo reizi, komandu vērtējumā tika izcīnīta 1.vieta. Individuālajā vērtējumā A.Sivačenko izcīnīja 2.vietu ar 8,5 punktiem no deviņiem iespējamajiem," stāsta Alūksnes MSB sporta instruktors Igors Krūmiņš.
Orientēšanās sportā Latviju pārstāvēja Alūksnes MSB kareivji Atis Rešķis, Jānis Kollis, Ingus Laizāns, Artūrs Onužāns, Kaspars Koscinkevičs un Arvis Rudzītis. "Mūsu komanda veiksmīgi izveidoja starta kārtības secību, kā rezultātā tika izcīnīta 1.vieta komandu vērtējumā. Savukārt individuālajā vērtējumā 1.vietu izcīnīja kareivis Atis Rešķis, bet 3.vietu - kareivis Jānis Kollis," lepojas I.Krūmiņš.
Telpu futbola sacensībās Alūksnes MSB šajās sporta spēlēs Latviju pārstāv jau otro gadu. Komandas sastāvā šoreiz spēlēja leitnants Vladimirs Bistrovs, virsniekvietnieks Andrejs Meļņikovs, kaprālis Imants Ivanovskis, kaprāļi Aleksejs Solovjovs un Dainis Nalivaiko, kā arī kareivji Jevgēnijs Baranovskis, Igors Stirāns, Aldis Kleins, Andrejs Tvardovskis un Viktors Mokšanovs.
"Negaidīti ļoti spēcīgā konkurencē mūsu futbolisti izcīnīja 2.vietu. Jau pirmajā spēlē alūksniešiem bija jāsacenšas ar Bulgārijas izlasi, kuru veidoja Eiropā labi pazīstamās pilsētas Sofijas ACSK komandas otrais sastāvs. Spēles pirmajās minūtēs mūsu futbolisti nedaudz respektēja pieredzējušos bulgārus, taču turpinājumā spēle pilnībā izlīdzinājās un otrā puslaika vidū alūksnieši pārņēma iniciatīvu. Mums šī bija ļoti interesanta un veiksmīga spēle. Trīs minūtes pirms spēles beigām bulgāri bija vadībā ar 1:0, bet tad ar precīzu soda sitienu no 15 metru attāluma rezultātu izlīdzināja Aldis Kleins. Spēles pēdējā minūtē Jevgēnijs Baranovskis ar sitienu vārtu apakšējā stūrī panāca mūsu komandas uzvaru ar rezultātu 2:1," klāsta I.Krūmiņš.
Nākamajā spēlē alūksnieši ar rezultātu 13:1 apspēlēja ziemeļu kaimiņus igauņus. "Šajā spēlē vārtus guva Jevgēnijs Baranovskis (pieci), Imants Ivanovskis (trīs), Aleksejs Solovjovs, Viktors Mokšanovs (divi) un Andrejs Meļņikovs (viens). Manuprāt, sezonas skaistāko spēli alūksnieši aizvadīja pret Rumānijas izlasi. Tajā visiem par pārsteigumu mēs guvām uzvaru ar rezultātu 6:0. Šajā spēlē trīs vārtus guva Jevgēnijs Baranovskis, vienus vārtus - Aleksejs Solovjovs, Imants Ivanovskis un Viktors Mokšanovs," saka I.Krūmiņš.
Sacensību pēdējā dienā futbola spēles finālā tikās Latvijas un Lietuvas izlases. Lietuvas izlases sastāvu veidoja tikai virslīgas spēlētāji, un viņu komanda pasaules karavīru čempionātā izcīnīja 4.vietu. "Alūksnieši ir sevi parādījuši kā telpu futbola meistarus. Finālspēle aizritēja līdzīgā cīņā, bet šoreiz izšķirošajos brīžos veiksmīgāki bija lietuvieši. Alūksnieši neprata izmantot savas vārtu gūšanas iespējas, un rezultātā mūsu komanda zaudēja ar rezultātu 1:4. Vienīgos vārtus mūsu komandai guva Jevgēnijs Baranovskis. 2.vieta šāda līmeņa futbola sacensībās ir liels pārsteigums gan mums, gan citiem," atzīst I.Krūmiņš.
Par labajiem rezultātiem karavīru sporta spēlēs Viļņā Alūksnes MSB komandieris pulkvežleitnants Aivars Vizulis obligātā militārā dienesta karavīrus apbalvos, piešķirot atvaļinājumu, bet profesionālā militārā dienesta karavīrus - ar naudas balvām.

Citu datumu laikraksti