Izdod trīs jaunas tūrisma kartes

Ir izdotas trīs jaunas tūrisma maršrutu kartes “Ziemeļu stīga”, “Vidzemes josta” un “Vidzemes šoseja” PHARE atbalstītajā projektā “Trīs stīgas Vidzemē”.

Ir izdotas trīs jaunas tūrisma maršrutu kartes "Ziemeļu stīga", "Vidzemes josta" un "Vidzemes šoseja" PHARE atbalstītajā projektā "Trīs stīgas Vidzemē". Ceļotāju ērtībai ir izveidota arī visu trīs maršrutu kopīga karte.
"Informatīvajā materiālā aprakstīti šajos maršrutos nozīmīgākie, interesantākie objekti. Ir ziņas par naktsmītnēm, ēdināšanu, aktīvās atpūtas iespējām, tūrisma informācijas vietām, ir pievienotas atsevišķu objektu fotogrāfijas. Kartes izdotas latviešu, krievu, vācu un angļu valodā. To mērķis ir veicināt tūristu piesaisti Vidzemes reģionam un ieinteresēt apmeklēt vairāk objektu. Sekojot kādam piedāvātajam maršrutam, ceļotājiem ir iespējams pilnvērtīgi atpūsties, izbaudīt daudzveidīgo dabas, vēstures, aktīvā tūrisma piedāvājumu Vidzemē," stāsta Vidzemes attīstības aģentūras (VAA) mediju speciāliste Agnese Karaseva.
Jaunizdotās maršrutu kartes var saņemt arī Alūksnes rajona tūrisma informācijas centrā jau kopš pagājušās nedēļas. ""Ziemeļu stīgas" kartē atrodama informācija par vietām no Ainažiem līdz Liepnas pagastam Ziemeļu stīgas teritorijā. Kartē "Vidzemes šoseja" ietverta informācija par vietām pie Vidzemes šosejas. Kartē "Vidzemes josta" nav iekļauta informācija par Alūksnes rajonu, kā citās šā projekta kartēs, jo tajā ir informācija par teritoriju starp Madonu un Cēsīm. Savukārt kartē "Trīs stīgas Vidzemē" ir kopīgi aplūkojamas visas trīs iepriekš minētās kartes. Visām kartēm ir vienots noformējums, un uz tām attēlots logo, ko veidojis Alūksnes mākslinieks Ivars Vecāns," stāsta Alūksnes rajona padomes galvenā speciāliste - tūrisma darba organizatore Kristīne Vimba.
Viņa uzsver, ka nedēļas nogalē Alūksnes rajona pašvaldības, kuras projektā bija pieteikušās, saņēma atkritumu tvertnes. Alūksnes rajonā tie ir Virešu, Ziemeru un Kalncempju pagasts. Līdz 8.augustam izvietos norāžu zīmes uz tūrisma objektiem. Drīzumā sāks darbu arī pie lielo un mazo informatīvo stendu uzstādīšanas, ugunskuru vietu iekārtošanas, velosipēdu novietņu uzstādīšanas. Ir dzirdētas arī labas atsauksmes no Alūksnes rajona tūrisma uzņēmējiem - gan esošajiem, gan topošajiem - par viņiem organizētajām mācībām šajā projektā," saka K.Vimba.
"Alūksnes Ziņās" jau rakstījām, ka VAA šogad īsteno PHARE 2002.gada programmas "Baltijas jūras reģiona sadarbības programma Latvijai" atbalstītu tūrisma attīstības projektu "Trīs stīgas Vidzemē". Projekta ilgums ir desmit mēneši, un viens no tā partneriem ir arī Alūksnes rajona pašvaldība. "Trīs stīgas" šajā projektā ir autoceļi, kuru apkārtnē noris projekta galvenās aktivitātes. Projekta mērķis ir iesaistītajos rajonos Latvijā, Lietuvā un Igaunijā ar kopīgu aktivitāšu palīdzību attīstīt tūrismu, veicināt sociālo un ekonomisko atšķirību mazināšanos. Projekta laikā izveidots tā zīmols, kā arī deviņos Vidzemes pagastos top jauni, pilnībā aprīkoti tūrisma informācijas punkti. Tiek veidota arī jauna tūrisma taka, automašīnu stāvlaukums, informācijas stendi, kas nodrošinās tūrisma objektu un dabas ainavu pieejamību.

Citu datumu laikraksti

  • Iesaistās latvāņu apkarošanā

    Pagājušajā gadā Zemkopības ministrijas aktīvās rīcības dēļ Latvija ieguva atbalstu latvāņu apkarošanai no Eiropas Savienības struktūrfondu...

  • Izstrādās tehnisko projektu vakarskolai

    Alūksnes rajona padomes jūlija sēdē tika pieņemts lēmums par grozījumu veikšanu rajona padomes 2005.gada budžetā.Alūksnes rajona padomes jūlija sēdē...

  • Vismazāk postījumu ceļu aprīkojumam

    Gada pirmajā pusē vismazāk postījumu ceļu aprīkojumam nodarīts Alūksnes rajonā. Vandāļi un pārgalvīgi braucēji radījuši 264 latu zaudējumus, tas ir...