Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Izglītības ministram iesniedz aprēķinus

Alūksnes pirmsskolas izglītības iestādes “Pienenīte” vadītāja Ārija Driņina nodeva izglītības un zinātnes ministram Kārlim Šadurskim materiālus, kas liecina par nepietiekamu valsts finansējumu pirmsskolas bērnu apmācībai.

Alūksnes pirmsskolas izglītības iestādes "Pienenīte" vadītāja Ārija Driņina nodeva izglītības un zinātnes ministram Kārlim Šadurskim materiālus, kas liecina par nepietiekamu valsts finansējumu pirmsskolas bērnu apmācībai.
Viņš bija ieradies Alūksnē, lai iepazītos ar pedagogu un pašvaldības rūpēm par bērnu izglītību.
Vēlas lielāku valsts atbalstu
"Pienenītes" vadītāju Āriju Driņinu satrauc nepietiekams finansējums piecus un sešus gadus veco bērnu apmācībai. Vairāk nekā puse no 126 pirmsskolas iestādes bērniem ir iesaistīti grupās, kur viņus sagatavo mācībām 1.klasē. Bet valsts mērķdotācija ir tikai 14 procenti no bērnudārza budžeta. Tātad lielāko daļu finansējuma nodrošina pašvaldība. K.Šadurskis norādīja, ka valsts līdzekļi ir paredzēti skolotāju algām, bet par pārējo finansējumu ir jāgādā pašvaldībai.
"Valsts skolotājam paredz samaksu par septiņām darba stundām dienā, bet bērnudārzā bērni uzturas desmit un vairāk stundas. Darba algām un sociālajām iemaksām nepieciešami 72 procenti mūsu budžeta līdzekļu. Vēl ir iestādes uzturēšanas izdevumi, tāpēc ļoti maz var tērēt mācību līdzekļu un rotaļlietu iegādei. Materiālā bāze ietekmē mācību procesu," skaidro Ā.Driņina. Domes priekšsēdētājs Guntārs Bērziņš ierosina pirmsskolas iestāžu skolotāju darba samaksu pielīdzināt skolu pedagogu algām.
Interesē centralizēto eksāmenu kārtība
Alūksnes vidusskolā izglītības ministrs apskatīja muzeju un atbildēja uz audzēkņu jautājumiem. Viņus sevišķi interesē centralizēto eksāmenu kārtošana. Jauniešus iepriecina, ka pārbaudījumi vairs nebūs jākārto divas reizes. Tiesa, katrai augstskolai ir tiesības noteikt papildu prasības.
Iepriecinoša ir ziņa, ka studentiem kredītu saņemšanai pietiks ar vienu galvojumu vai arī varēs iztikt bez tā. Bet studentiem būs jāslēdz līgums, lai garantētu kredīta atmaksu.
Vidusskolas direktore Vija Puzule secina, ka izglītības iestāde pārejai uz apmācību valsts valodā 2004.gadā ir sagatavojusies, tāpēc par to garākas sarunas ar K.Šadurski nebija. Nepietiekama ir skolas mācību materiālā bāze, it sevišķi sporta inventārs un aprīkojums.
"Ministrs varēja iepazīties ar lauku skolām, jo galvaspilsētā droši vien situācija ir citāda. Domāju, ka vizīte palīdzēs veidot reālu ieskatu izglītības iestāžu problēmās reģionos. Tiesa, šaubos, vai tas varētu mainīt būtisku lēmumu pieņemšanu par izglītības reformu vai finansēšanu," secina V.Puzule.
Necer ietekmēt ministrijas lēmumus
"Pienenītes" vadītāja Ā.Driņina atzīst, ka ministrs pirmo ieradies bērnudārzā, tāpēc radīja satraukumu. "Patika, ka viesa attieksme bija sirsnīga, nevis augstprātīgi vērtējoša. Viņu pārsteidza kārtība, kāda bija redzama telpās. Pilsētas domes darbinieki ministram apliecināja, ka tāda tā ir ikdienā un speciāli nekas nav spodrināts," atklāj Ā.Driņina. Viesis redzēja, ar kādu izdomu un rūpību audzinātājas veidojušas grupu telpu noformējumu.
Viņa cer, ka K.Šadurska vizīte ietekmēs Izglītības un zinātnes ministrijas lēmumus un dos iespēju risināt problēmas. Tomēr atzīst, ka cerību ir apmēram tie paši 14 procenti, kāds ir valsts finansējums pirmsskolas audzēkņu apmācībai.

Citu datumu laikraksti

 • Katrai puķei savs niķis

  Fitonija. Fitonijas tumšzaļās ovālās lapas ir ar karmīnsarkanu vai sudrabbaltu dzīslojumu, tās nezied.Fitonija Fitonijas tumšzaļās ovālās lapas ir ar...

 • Piedāvā dažādus kultūras pasākumus

  O.Vācieša jubileja. 29.novembrī pulksten 15.00 Alūksnes rajona Trapenes kultūras namā - O. Vācieša atceres pasākumi.O.Vācieša jubileja - 29.novembrī...

 • Vislabāk jūtas mājās

  Jānim Sahņenko ar Lakī sacensības Smiltenē bija pirmās. Lai arī netika iegūtas godalgotas vietas, saimnieks ar pirmo startu ir apmierināts.Jānim...

 • Eiropas Savienība dod, nevis lūdz paņemt

  Līdz šā gada 31. decembrim ikvienam lauksaimniecībā izmantojamās zemes, kuras platība ir vismaz viens hektārs, apstrādātājam ir iespējams veikt...

 • Policija informē

  Sabojā dzērienu automātu. Alūksnē, Ezera ielā, sporta zālē sabojāts dzērienu automāts. Policijā iesniegums par to saņemts 25.novembrī.Sabojā dzērienu...

 • Policija meklē

  Alūksnes rajona policijas pārvalde meklē bez vēsts pazudušo Antonu Rengeli (personas kods 051052-12652), kurš pazudis 2003.gada 12.novembrī.Alūksnes...