Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Izmaksā daļu kompensācijas

Valsts Sociālās apdrošināšanas aģentūras Alūksnes filiālē ir iesniegti 110 pieprasījumi, lai saņemtu kompensāciju no Vācijas fonda "Atmiņa, atbildība un nākotne".

Valsts Sociālās apdrošināšanas aģentūras (VSAA) Alūksnes filiālē ir iesniegti 110 pieprasījumi, lai saņemtu kompensāciju no Vācijas fonda "Atmiņa, atbildība un nākotne".
"Mums nav konkrētas informācijas, cik cilvēki ir saņēmuši atlīdzību Alūksnes rajonā. Ir zināms, ka rajonā kredītiestādēs kontu, lai saņemtu kompensāciju, ir atvēruši seši cilvēki," laikrakstam stāsta VSAA Alūksnes filiāles direktore Regīna Kalniņa. Viņa atgādina, ka kompensāciju izmaksa nacionālsociālisma upuriem sākās 2001.gada novembrī. "Vācijas fonds izmaksu veic divās daļās. Pirmo daļu patlaban izmaksā, bet otro veiks, kad pirmā būs pabeigta," skaidro R.Kalniņa. Tas nozīmē, ka Alūksnes rajonā seši cilvēki, kas atvēruši kontu, vispirms saņem tikai daļu kompensācijas. "Cik liela būs tās otrā daļa, nav zināms," apgalvo filiāles direktore.
R.Kalniņa norāda, ka kompensāciju lietu izskatīšana ir ilgs un lēns process, tāpēc bieži vien kompensāciju pretendenti nomirst, nesagaidījuši atlīdzinājumu. "Tiesības uz kompensāciju saglabājas arī mantiniekiem, ja viņi aģentūras filiālēs laikus aizpilda pieprasījuma anketu un iesniedz radniecību apliecinošus dokumentus sešu mēnešu laikā pēc miršanas fakta," atgādina R.Kalniņa.

Citu datumu laikraksti

  • Starp lietuviešiem un latviešiem vairāk ir līdzīgā

    Jau izsenis lietuviešu un latviešu tautas uzskatītas par ļoti tuvām - ar iespējām tās tuvināt, ar mēģinājumiem tās šķelt.Jau izsenis lietuviešu un...

  • Aicina fotografēt

    Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcija rīko starptautisku fotokonkursu jauniešiem "Kultūras mantojums fotogrāfijās 2002 - 2003".Valsts...

  • Atbild jurists

    - Esmu dzirdējis, ka tagad esot jāveic kaut kādas personu datu reģistrācijas darbības, ja mans uzņēmums nodarbina darbiniekus, - jautā lasītājs.-...