Izpilddirektores amats ir pārbaudījums savām spējām

Kopš 17.jūnija Alūksnes pilsētas domē izpilddirektore ir Una Zadumina, kura pirms tam domē veica informācijas aprites speciālistes pienākumus.

Kopš 17.jūnija Alūksnes pilsētas domē izpilddirektore ir Una Zadumina, kura pirms tam domē veica informācijas aprites speciālistes pienākumus.
"Pieteicos šim amatam pēdējā brīdī. Darbs man bija zināms, es apzinājos, kas mani sagaida. Likās, ka spēju darīt vēl vairāk nekā, strādājot par informācijas aprites speciālisti," stāsta Una Zadumina.
Deputātiem bija plašas iespējas izvēlēties piemērotāko kandidatūru šim amatam no 21 pretendenta.
"Uz to pretendēja arī vīrieši. Tāda bija viņu izvēle - ievēlēt šajā amatā sievieti. Priecājos, ka deputāti man uzticējās un atbalstīja," saka U.Zadumina.
Una par izpilddirektori domē jau strādāja no 2001.līdz 2002.gadam, tāpēc viņai ir zināma pieredze. "Ja mani šis darbs baidītu, tad nebūtu pieteikusies. Tas nav viegls darbs, taču cilvēks nedzīvo tikai tādēļ, lai viņam būtu viegli, vajadzīgas arī grūtības," spriež izpilddirektore. Viņa apstiprina, ka sievietēm ir grūtāk tādēļ, ka viņas ir emocionālākas. "Man patīk dzīvē pamēģināt kaut ko grūtāku un pārbaudīt sevi. Manī laikam mazdrusciņ rit avantūrista gars, nepatīk, ja viss rit mierīgi un ierasti," apgalvo U.Zadumina.
Viņa teic, ka lielu plānu, ka mainīs visu pasauli, jaunajā amatā neesot. "Ir jādara ikdienas darbs. Jāstrādā kopā ar politiķiem, jo viņiem ir grandiozi plāni un pirmsvēlēšanu solījumi. Izpildvaras būtība ir klausīties politiķus - tautas balsi - un panākt, lai tos īsteno," uzsver U.Zadumina.
1.jūlijā apritēja astoņi gadi, kopš Una strādā Alūksnes pilsētas domē. Viņa darbu uzsāka informācijas nodaļā, pēc tam līdz 2001.gadam bija domes atbildīgā sekretāre.
"Astoņi gadi ir pietiekami ilgs laiks, lai saprastu, ko nozīmē darbs pašvaldībā, tas nav medus maize," atzīst U.Zadumina.
U.Zaduminai ir bakalaura grāds angļu valodā un literatūrā. "Esot izpilddirektora amatā, būtu svarīgi mācīties uzņēmumu vadību, grāmatvedību un jurisprudenci," saka Una. Viņa bilst, ka nākotnē labprāt papildinātu zināšanas, kas saistītas ar sabiedriskajām attiecībām vai tulkošanu.

Citu datumu laikraksti

  • Ģimenes autobuss brauc kalnup

    Jaunlaicenietis Ainārs Raudiņš lepojas, ka viņam ir liela ģimene. Četru brāļu un māsas ģimenes ar bērniem un vecvecākiem aizņemtu jaunā autobusa...

  • Nometnei ir trīs finansējuma avoti

    Alūksnes Sociālās palīdzības centrs jūlijā organizēs nometni maznodrošināto ģimeņu bērniem.Alūksnes Sociālās palīdzības centrs jūlijā organizēs...

  • Dejotājiem ir sākušies svētku kopmēģinājumi

    Vakar līdz pulksten 21.00 Alūksnes rajona 400 dejotāji ieradās Rīgā, Teikas rajona vidusskolā.Vakar līdz pulksten 21.00 Alūksnes rajona 400 dejotāji...