Izsludina pirmo projektu konkursu

Šonedēļ Alūksnes Novada fonds izsludināja pirmo projektu konkursu “Atbalsts iedzīvotāju iniciatīvām”, lai veicinātu iedzīvotāju grupu līdzdalību aktuālu problēmu risināšanā Alūksnes rajonā.

Šonedēļ Alūksnes Novada fonds izsludināja pirmo projektu konkursu "Atbalsts iedzīvotāju iniciatīvām", lai veicinātu iedzīvotāju grupu līdzdalību aktuālu problēmu risināšanā Alūksnes rajonā.
Fonda valdes priekšsēdētāja Dzintra Zvejniece uzsver, ka summa nav liela, jo konkursā var pieprasīt finansējumu līdz 500 latiem vienam projektam, toties daudzi cilvēki ir ziedojuši savu laiku, zināšanas, naudu, lai fonds vispār uzsāktu darbību un jau dažu mēnešu laikā veiksmīgi attīstītu to. Konkursam pieteikumus var iesniegt gan neformālas iedzīvotāju grupas, gan reģistrētas sabiedriskās organizācijas līdz 15.septembrim.
"Esam priecīgi, ka ar fonda starpniecību varam turpināt idejas, ko septiņu gadu laikā ir attīstījis Alūksnes Nevalstisko organizāciju centrs. Daudz esam mācījušies ārvalstīs un no citām Alūksnes rajona organizācijām. Fondā ar sava rajona cilvēku, bijušo novadnieku un to cilvēku, kam interesē mūsu rajons, atbalstu centīsimies darīt labu savam novadam," uzsver Dz.Zvejniece.
Fonda projekta "Zelta zīle Alūksnes novadam" darba grupas locekle Santa Stopniece uzsver, ka ar fondu iedzīvotājiem ir iespēja īstenot dažādas specifiskas idejas. "Vietējā pašvaldība ne vienmēr var tik pilnīgi aptvert ideju klāstu, kā tas ir iespējams pašiem iedzīvotājiem. Iedzīvotāji paši vislabāk var arī izprast to, kas ir vajadzīgs konkrētajā vietā," saka S.Stopniece.
Fonda valdes loceklis Jānis Polis atzīst, ka tajā pašā laikā fonds nevar būt kā to caurumu "aizlāpītājs", ko nevar paveikt pašvaldība. "Fonds var papildināt, kādā izšķirošā brīdī palīdzēt. Uzskatu, ka ar fondu var īstenot svarīgus projektus Alūksnes rajonam, piemēram, izdot grāmatu par Alūksnes novadu, jo šādas grāmatas mūsu rajonam nav," saka J.Polis.
Pašlaik fonds vāc līdzekļus mērķprojektiem - Alūksnes Pilssalas tilta remontam, Zeltiņu evaņģēliski luteriskās baznīcas atjaunošanai un konkursa "Mis un Misters Alūksne 2005" rīkošanai. Vākt līdzekļus skaistumkonkursa pasākumam nolēma, jo 2004.gada konkursanti palīdzēja organizēt labdarības pasākumus akcijā "Uzdāvini prieku!", bet Pilssalas tiltam, jo tas ir svarīgs pilsētas objekts. Savukārt Zeltiņu baznīca izvēlēta, jo šis pagasts ir kā četru vietējo pašvaldību - Ilzenes, Kalncempju, Alsviķu un pašu Zeltiņu - centrs. Turklāt fondam ir piešķirts sabiedriskā labuma statuss, kas tik īsā darbības laikā iegūts, pateicoties fonda prezidentam Guntāram Bērziņam.
"Alūksnes Ziņās" jau rakstījām, ka Novada fondā ikviens ziedotājs var ieskaitīt naudu, ko fonds novirzīs nelielu Alūksnes rajona projektu īstenošanai. Ziedotāji paši varēs šos projektus vērtēt. Būtu vēlams, lai šie projekti būtu lietderīgi pēc iespējas lielākai mērķauditorijai. Fonda uzdevums ir piesaistīt līdzekļus, par kuriem atbalstīt iesniegtos projektus.
"Fondu prezentēsim arī sestdien Pilsētas svētku laikā," saka Dz.Zvejniece.
Novada fondam jau ziedojuši - Armands Musts, Edvīns Fricis Svars, Jānis Kols, Anna Pušpure, vairāki mediķi, Roberts Zīle, Rasma Lielmane (Meksika), Gaida Zujeva, Māris Vīgups (pirmais, kas ziedojis Pilssalas tilta remontam). Iemaksas ir veikuši arī fonda dibinātāji - Guntārs Bērziņš, Dzintra Zvejniece, Jānis Polis, Viktors Litaunieks, Daiga Sliņķe, Artūrs Dukulis, Uldis Ozols, Gundega Sauškina, Jānis Liepiņš, Solveiga Selga, Santa Stopniece, Liene Ābolkalne, Imants Dreiblats, Ilze Līviņa, Ilva Bērziņa, Santa Harjo, Daina Siņeļņikova, Ilona Riekstiņa, Eva Masero Garrido, "Lauvu klubs "Alūksne"" un SIA "Saiga 1".

Citu datumu laikraksti

  • Par brīvību un kontracepciju...

    Ir vasaras pilnbrieda laiks, kad bieži ducina pērkona negaiss, lietus mijas ar sauli. Gluži kā dzīvē - veiksmes ar neveiksmēm, sapņi ar īstenību,...

  • Alūksnē pirmo reizi būs ūdens motociklu sacensības

    Nākamās nedēļas nogalē, 13.augustā, uz Alūksnes ezera pirmo reizi risināsies ūdens motociklu sacensības - Latvijas čempionāta ūdens motocikliem...

  • Ilzenē būs jauns rotaļlaukums

    Ilzenes pagastā līdzšinējā bērnu rotaļlaukuma vietā pagasta centrā pašlaik top jauns laukuma iekārtojums.Ilzenes pagastā līdzšinējā bērnu...