Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Izstādes dalībnieki gatavojas “Lidojumam”

Rīt Alūksnes administratīvās ēkas foajē atklāj rajona interešu izglītības, vispārizglītojošo skolu un speciālo izglītības iestāžu audzēkņu darbu izstādi "Lidojums".

Rīt Alūksnes administratīvās ēkas foajē atklāj rajona interešu izglītības, vispārizglītojošo skolu un speciālo izglītības iestāžu audzēkņu darbu izstādi "Lidojums". Tajā ar netradicionālās tehnikās un materiālos veidotiem darbiem piedalās apmēram puse mācību iestāžu.
"Šī izstāde ir pirmā kārta Latvijas bērnu un jauniešu mākslas svētkiem "Lidojums". To mērķis ir veicināt jauno talantu attīstību, izmantojot netradicionālās tehnikas un materiālus, kā arī izglītības iestāžu vizuālās mākslas pulciņu pedagogu sadarbību un pieredzes apmaiņu. Bija paredzēts, ka projektu realizēs trīs kārtās, tomēr novados izstāžu nebūs. Žūrijas komisija bērnu darbus četrās vecuma grupās vērtēs rajonu izstādēs. Labākos varēs redzēt noslēguma pasākumā 25.maijā," stāsta Alūksnes rajona padomes Izglītības pārvaldes interešu izglītības metodiķe Inga Meirāne.
Bērni darbos ir izmantojuši audumu, papīru, stieples, parafīnu, spalvas, pupas, zirņus, putraimus un dabas materiālus. "Ļoti krāšņi ir Ziemeru pamatskolas bērnu darinātie gaiļi. Var jau teikt, ka šis putns augstu nelido. Bet pārdomu vērta ir to vieta baznīcu torņos. Kāpēc tur nav vanags vai ērglis? Acīmredzot gaiļa lidojums ir īpašs," komentē Alūksnes mākslas skolas direktora vietniece Anita Vēliņa. Gaujienas speciālās internātskolas bērni darinājuši telpisku veidojumu zieda formā no stieplēm un dzijas. Virs tā zēns ar stārķi lido uz laimīgo zemi. Veclaicenes skolēni atveidojuši lidojumu gaisa balonos. Alūksnes ģimnāzijas, Jaunlaicenes un Trapenes pamatskolas audzēkņu veidojumi ir interesanti. Labāko darbu autori piektdien saņems balvas. Mākslas skolā bērni varēs strādāt radošajās darbnīcās: apgleznot traukus, audumu, liet ģipša formas vai gleznot ar krāsām.

Citu datumu laikraksti

  • Mīlestība dažādos laikos

    Vēsturi allaž ir veidojuši aktīvi un darbīgi cilvēki, un tiem blakus ir atradies partneris, kam bieži vien ir liela nozīme lēmumu pieņemšanā.Vēsturi...

  • Darbarīki sniega tīrīšanai

    Sinoptiķi solīja, ka šajā nedēļā sniegs nokusīs visā Latvijā. Tomēr Alūksnes un Gulbenes rajonā par tā trūkumu nevar sūdzēties, turklāt vakar atkal...

  • Šovā cīnīsies par balvu

    Pirmdien, 27. janvārī, LNT kanālā pulksten 22. 00 sāksies “Mūzikas video 2003” atklāšanas šovs, kurā piedalās desmit grupas, kas sacentīsies par...