Izstrādā jaunus noteikumus darbam mežā

Valdībā ir apstiprināti darba aizsardzības noteikumi darbam mežsaimniecībā. Līdz šim likumdošanā nebija normatīvo aktu, kas noteiktu darba aizsardzības prasības meža darbos.

Valdībā ir apstiprināti darba aizsardzības noteikumi darbam mežsaimniecībā. Līdz šim likumdošanā nebija normatīvo aktu, kas noteiktu darba aizsardzības prasības meža darbos.
Zemkopības ministrija informē, ka šādi noteikumi pieņemti, jo ar katru gadu palielinās nelaimes gadījumu skaits. Jaunajos noteikumos paredzēts, ka pašnodarbinātais vai nodarbinātais mežsaimniecības darbus varēs veikt, kad būs ieguvis atbilstošu kvalifikāciju vai apguvis attiecīgus mācību kursus un būs instruēts par darba drošību. Lai persona mežsaimniecības darbos varētu lietot krūmgriezi vai motorzāģi, būs nepieciešama personas kvalifikāciju apliecinoša licencētas izglītības iestādes apliecība.
Noteikumos ir precizēti arī darba devēja un pašnodarbinātā pienākumi. Uzsākot mežsaimniecības darbus, darba devējam vai pašnodarbinātajam būs jāpārbauda darba vieta un jānosaka darba vides riska faktori. Darba devējiem būs jāsagādā nodarbinātajiem individuālie aizsardzības līdzekļi, jāvakcinē pret ērču encefalītu un jāierīko atsevišķas vietas, kur nodarbinātajiem patverties nelabvēlīgos laika apstākļos, kā arī sasildīties, atpūsties, paēst siltu ēdienu.
Pirms sākt mežizstrādes darbus, darba devējam vai pašnodarbinātajam būs jāizpilda cirsmas izstrādes tehnoloģiskā karte. Ar atbilstošām drošības zīmēm būs jāatzīmē zonas, kurās var tikt apdraudēta drošība. Tās būs jāizvieto arī cirsmas ārpusē uz meža ceļiem un gājēju celiņiem.
Tiešais darbs ar motorzāģi nedrīkstēs pārsniegt četras stundas maiņā. Noteikumos ir detalizēti izklāstītas arī darba drošības prasības dažādiem meža darbiem.

Citu datumu laikraksti

  • Iesaistās latvāņu apkarošanā

    Pagājušajā gadā Zemkopības ministrijas aktīvās rīcības dēļ Latvija ieguva atbalstu latvāņu apkarošanai no Eiropas Savienības struktūrfondu...

  • Izstrādās tehnisko projektu vakarskolai

    Alūksnes rajona padomes jūlija sēdē tika pieņemts lēmums par grozījumu veikšanu rajona padomes 2005.gada budžetā.Alūksnes rajona padomes jūlija sēdē...

  • Vismazāk postījumu ceļu aprīkojumam

    Gada pirmajā pusē vismazāk postījumu ceļu aprīkojumam nodarīts Alūksnes rajonā. Vandāļi un pārgalvīgi braucēji radījuši 264 latu zaudējumus, tas ir...