Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Izstrādā projektu novada veidošanai

Alūksnes novada izveides projekta darba grupas sēdē vienojās par projektā iesaistīto pašvaldību kopēju darbu.

Alūksnes novada izveides projekta darba grupas sēdē vienojās par projektā iesaistīto pašvaldību kopēju darbu. Tajā palīdzēs pieredzes apgūšana. Pašvaldību delegācija martā dosies uz diviem novadiem, lai gutu pieredzi un nepieļautu kolēģu kļūdas.
"Ir izveidota politiķu grupa, kurā ir katras pašvaldības priekšsēdētāja pilnvarota persona. Paredzētas desmit grupas dalībnieku sanāksmes, kur reizi mēnesi apspriedīs svarīgākos novada veidošanas jautājumus. Domājam atrast kopēju viedokli. Tagad visi vērtē likuma projektu par novada vēlēšanām, lai iesniegtu savus priekšlikumus. Vēlēšanas ir paredzētas pēc partiju principa, bet domājam, ka tiesības izvirzīt deputātu kandidātus vajadzētu dot arī vēlēšanu apvienībām. Darba grupas locekļi gatavo arī ieteikumus novada vīzijas izstrādei," stāsta Alūksnes pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Grūbe.
Atsevišķi strādās speciālistu grupas. Ir ievadītas sarunas ar Nīderlandes pašvaldību struktūru speciālistiem, kas var nodot savu pieredzi. Paredzams, ka notiks seminārs par kļūdām un neveiksmēm šajā procesā Nīderlandē. "Parasti mācāmies no savām kļūdām, bet šoreiz gribētu izvairīties no tām, ko pieļāvuši citi," norāda A.Grūbe. Ir izvēlēta konsultantu firma "Zygon Baltic Consulting", jo tajā ir speciālisti kvalitātes sistēmas nodrošināšanā. Alūksnes novada veidotāji vēlas panākt, lai iedzīvotāji varētu saņemt labas kvalitātes pakalpojumus. Paredzētas tikšanās ar iedzīvotājiem, lai informētu par iecerēm novada veidošanā.
Projekts būs gatavs oktobrī, tad to prezentēs. Ja tas būs labi izdevies, projektu realizēs. Tad Alūksnes novadā būs apvienotas visas rajona pašvaldības, izņemot Apes, Gaujienas, Virešu un Trapenes.

Citu datumu laikraksti