Izstrādā projektus Eiropas fondiem

Gaujienas pagastam ir daudz ieceru, lai izmantotu ES finansējumu. Pašlaik gaujienieši izstrādā trīs projektus, kas paredz pagastā uzcelt sporta halli, sakārtot pagasta ceļus, rekonstruēt ūdens un kanalizācijas sistēmu.

Gaujienas pagastam ir daudz ieceru, lai izmantotu ES finansējumu. Pašlaik gaujienieši izstrādā trīs projektus, kas paredz pagastā uzcelt sporta halli, sakārtot pagasta ceļus, rekonstruēt ūdens un kanalizācijas sistēmu.
Gaujienas pagasta padomes attīstības un teritoriālās plānošanas speciāliste Inese Eglīte uzskata, ka pirmais klupšanas akmens pašvaldībām, rakstot projektus ES fondiem, ir līdzfinansējums, ko jāgarantē. Tādēļ bieži vien pašvaldībām velta liekus pārmetumus par neprasmi rakstīt projektus.
Vissvarīgākais projekts, ko Gaujienas pašvaldība vēlas īstenot, izmantojot ES finansējumu, ir sporta halles celtniecība Gaujienā. "Tā būtu Eiropas standartiem atbilstoša un daudzfunkcionāla sporta halle. To varētu izmantot ne tikai sporta nodarbībās, bet arī kultūras un tūrisma aktivitātēm, saistīt tās darbību ar mūsu uzņēmēju plāniem. Hallē atradīsies izbīdāmas tribīnes. Halles projektu izstrādā projektēšanas birojs "Aplus", jo tas ir specializējies sporta būvju projetēšanā. Birojam ir liela pieredze sporta būvju projektēšanā daudzās pasaules valstīs. Aptuveni rēķinot, sporta halles celtniecība izmaksās apmēram 600 000 latu. Halles tehniskais projekts būs gatavs pavasarī. Tad arī sāksim meklēt finansiālas iespējas to uzcelt," stāsta I.Eglīte.
Otrs projekts, kurā Gaujienas pagasts cer gūt līdzekļus no ES, ir par pagasta ceļu sakārtošanu. "Jau šogad bija iespēja iesniegt šā projekta pieteikuma koncepciju, bet mēs secinājām, ka finansiāli nevarēsim nākamgad ņemt divus kredītus, jo kredīts jāņem arī muižas apbūves ūdenssaimniecības attīstības projektam. Šis projekts paredz, ka pašvaldība ES finansējumu saņems tikai pēc projekta īstenošanas, tādēļ sākumā tas jāfinansē pašiem. Šo projektu iesniegsim nākamgad vai vēl vēlāk," norāda I.Eglīte.
Eiropas Reģionālās attīstības fonda 2005.gada Nacionālajā programmā "Ūdenssaimniecības infrastruktūras attīstība apdzīvotās vietās ar cilvēkekvivalentu līdz 2000" tiks veikta Gaujienas muižas apbūves ūdensapgādes un kanalizācijas tīklu rekonstrukcija. Šis projekts tiek realizēts sadarbībā ar Vides ministriju. To plānots realizēt 2005. un 2006.gadā.
"Šā projekta īstenošana ir ļoti sarežģīta, jo ūdens un kanalizācijas sistēmas vijas ne tikai pa pašvaldības, bet arī privātīpašnieku zemēm, tāpēc nepieciešami dažādi saskaņojumi. Šie izdevumi ir jāsedz pašvaldībai. Gaujiena ir "Natur 2000" teritorija, tāpēc nepieciešams gūt ļoti daudzus saskaņojumus un atļaujas no attiecīgām institūcijām. Toties kad šo projektu būsim realizējuši, mums būs neatņemama pieredze ES fondu līdzekļu piesaistīšanā," atzīst I.Eglīte.
Viņa uzsver, ka šis projekts paredz arī jauna ūdensvada izbūvi, sākot no ūdenstorņa līdz muižas ansambļa robežai. "Ūdenstornī paredzēts uzlikt atdzelzošanas iekārtu. Ūdeni no ūdenstorņa izmanto visi gaujienieši, tāpēc tas būs kopējs labums," saka I.Eglīte.
Gaujienieši domā arī par projektu rakstīšanu, lai saglabātu kultūras mantojuma būves savā pagastā. Valsts Kultūrkapitāla fonds ir atbalstījis projektu "Gaujienas jaunās pils kapelas restaurācijas turpinājums", kas ir kā līdzfinansējuma garants ES fondu finansējuma piesaistei.
"Priecājos, ka ES mums piešķir hektārmaksājumus. Lauku cilvēkiem tas ir liels atbalsts. Pozitīvi, ka gaujienieši raksta projektus, lai piesaistītu ES finansējumu naturālo saimniecību pārstrukturizācijai un citām aktivitātēm. Protams, ne visi tās izmanto un apzinās, ka viņi var to izdarīt, bet ikviens uzrakstīts, iesniegts un realizēts projekts ir ieguvums Gaujienas pagasta teritorijas sociālajai un ekonomiskajai attīstībai. Priecājos, ka Gaujienas zemnieki izrāda interesi par gaļas lopu audzēšanu projektā "Ziemeļgaujas ielejas apsaimniekošana un aizsardzība", kā to pašlaik dara Andra Jegorova zemnieku saimniecībā," apgalvo I.Eglīte.

Citu datumu laikraksti

 • Atmaksā visus parādus

  Virešu pagasta padomei ir izdevies veiksmīgi nokārtot visus vecā gada parādus.Virešu pagasta padomei ir izdevies veiksmīgi nokārtot visus vecā gada...

 • Pamatskola saņem sešus datorus

  Virešu pagasta Sikšņu pamatskola pirms Ziemassvētkiem saņēma ļoti noderīgu dāvanu - sešus datorus. Tagad skolā atkal varēs iekārtot datorklasi, kuru...

 • Kristīgās klases audzēkņi mācās sajust mīlestību

  Alūksnes sākumskolas skolotāja Aina Albertiņa augusi kristīgā ģimenē, no mazām dienām apmeklējusi baznīcu un sapratusi, ka palīdzība vienmēr nāk no...

 • Biznesā viens otru nemitīgi uzmundrina

  Sieviete bez vīrieša un vīrietis bez sievietes biznesā iztikt nevar. Viss ir atkarīgs tikai no tā, cik viņi ir saderīgs tandēms. Arī mēs viens bez...

 • Jauns kontrolieris jaunajam gadam

  Lai gan Ziemassvētku brīvdienas radīja korekcijas, tomēr pagājušajā nedēļā Latvijas politikā bija pāris svarīgu notikumu. Saprotams, ka šobrīd...

 • Veselā miesā vesels gars!

  Šodien laikrakstā publicējam konkursa “Veselā miesā vesels gars!” trešās kārtas rezultātus un ceturtās kārtas jautājumus, ko uzdod Kalncempju pagasta...