Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Izvēlējies retu specialitāti

Alūksnietis Juris Augulis individuālajam darbam izvēlējies retu specialitāti – koka grīdu slīpēšanu un atjaunošanu, tāpēc viņu aicina strādāt arī citur Latvijā. Liels darba apjoms pērn bija Cesvaines pilī, bet tagad tā ir nodegusi.

Alūksnietis Juris Augulis individuālajam darbam izvēlējies retu specialitāti – koka grīdu slīpēšanu un atjaunošanu, tāpēc viņu aicina strādāt arī citur Latvijā. Liels darba apjoms pērn bija Cesvaines pilī, bet tagad tā ir nodegusi.
Viņš strādājis Saulkrastu viesu mājas zālē un viesnīcas telpās, kā arī Vidzemes augstskolā un Balvu pašvaldības un amatniecības vidusskolas ēkā.
"Kad ieklāj grīdu, tā noteikti ir jāslīpē, jo dēļi nav pietiekami gludi un līdzeni. Protams, arī ekspluatācijas laikā dēļi var izgriezties, un parkets nodilst. To atjaunot nav viegli, bet pasūtītāji ir apmierināti. Visgrūtāk ir slīpēt parketu, kas bijis krāsots. Tad dienā var atjaunot ne vairāk kā 20 kvadrātmetrus. Tas ir ļoti darbietilpīgs process," stāsta J.Augulis.
Viņš vērtē, ka otrais darba gads bijis veiksmīgāks. Tomēr slīpēšanas mašīnas vēl nav sevi atpelnījušas. Tām nepieciešamas speciālas smilšpapīru lentes, ko Latvijā nevar iegādāties. "Slīpmašīnas ir dārgas, tāpēc firmas tās nevēlas iegādāties un labāk maksā man par šo pakalpojumu," skaidro speciālists. J.Augulis atzīst, ka arī viņam darbs nav katru dienu, bet pērn ir noslīpēti vismaz divi tūkstoši kvadrātmetru grīdu.
"Cesvaines pilī atjaunoju apmēram 200 kvadrātmetrus ozolkoka parketa. Tur meistari pirms vairāk nekā 100 gadiem ir labi strādājuši, jo savienojumos dēlīši ir vienādā augstumā. Tiesa, parkets bija stipri iznēsāts. Tāda atjaunošanā ir jāstrādā ar vairākām mašīnām," klāsta J.Augulis.
Viņš norāda, ka nevajadzētu parketa grīdu mazgāt ar ūdeni. Tā ilgstošā iedarbībā segums kļūst melns un plankumains.
Visvecāko – 1852.gadā liktu grīdu meistars slīpēja Valmieras rajona Kauguru pagastā. Speciālists atzīst, ka tā bija labi saglabājusies. Priedes dēļu grīdu var noslīpēt līdz 100 kvadrātmetriem dienā. Turklāt tā labi izskatās.
"Darbs ir nogurdinošs, bet interesants. Tālu no mājām ir jāstrādā pat 12 stundas dienā, lai ātrāk pabeigtu. Nepārtraukti apgūstu kaut ko jaunu, jo šī specialitāte man bija sveša, pirms sāku strādāt," norāda J.Augulis.

Citu datumu laikraksti

 • Dabas kļūda

  Nupat vēl pirms dažām dienām dzīve Artim likās tik vienkārša un labi nokārtota.Nupat vēl pirms dažām dienām dzīve Artim likās tik vienkārša un labi...

 • Par vai pret?

  Es tāpat kā vairums cilvēku, protams, negribu karu. Negribu, lai karā iesaistītos mēs, lai karotu citi. Tas ir cilvēcīgi, un tādas izjūtas visticamāk...

 • Var patikt vai nepatikt, bet otru tādu nav

  Šo mākslinieku talanta dzirksts katra par sevi Latvijā ir oriģināla, tomēr neatkārtojams ir tieši viņu tandēms, kad publikas priekšā divi Māri stājas...

 • Aicina pretendēt uz subsīdijām

  Pagājušajā gadā subsīdijas lauksaimniecībā rajona lauksaimnieki saņēma gandrīz 390 tukstošu latu apmērā (ieskaitot subsīdijas par agroklimatisko...

 • Kā atrast draugu internetā

  Šonedēļ žurnālā "Ieva": intervija ar Oļģertu Šalkoni, kurš stāsta, kā iemīlējies Elzā Radziņā.Šonedēļ žurnālā "Ieva": * intervija ar Oļģertu Šalkoni,...

 • Jānim Naglim - jauns bizness

  Tikai žurnālā "Privātā Dzīve" šonedēļ lasiet: Ainars Eisaks pēc cietuma apmeklē skaistumkopšanas salonu.Tikai žurnālā "Privātā Dzīve" šonedēļ...