Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Izvērtē tūrisma iespējas Veclaicenē

Alūksnes rajona tūrisma informācijas centra darbinieces 12. septembrī uz kārtējo informatīvo dienu bija uzaicinājušas pagastu infopunktu vadītājus. Apspriede tradicionāli notika izbraukumā, šoreiz - Veclaicenes pagastā.

Alūksnes rajona tūrisma informācijas centra darbinieces 12. septembrī uz kārtējo informatīvo dienu bija uzaicinājušas pagastu infopunktu vadītājus. Apspriede tradicionāli notika izbraukumā, šoreiz - Veclaicenes pagastā.
"Tā mēs labāk iepazīstam rajonu un redzētās vietas varam ieteikt apmeklēt tūristiem," ir pārliecināta Alūksnes rajona padomes galvenā tūrisma speciāliste - tūrisma darba organizatore Kristīne Vimba.
Ar Veclaicenes apkārtnē esošajiem tūrisma objektiem iepazīstināja gide, naktsmītnes "Raudiņas" īpašniece Maija Bleiferte.
Infodienas dalībnieki iepazinās ar Ojāra un Lidijas Raibkazu veidoto atpūtas vietu "Smilgas". Pilskalna ezera krastā īsā laikā tapusi vēl viena viesu māja, kurā mūsu apmeklējuma laikā bija apmetušies ciemiņi no tālām zemēm.
Brīvdienu mājā "Saliņas" par savu pieredzi viesu uzņemšanā pastāstīja Rudīte un Andis Jaunzemi, kuri piedāvā atpūtu sakoptā vietā tālu no civilizācijas. "Pašlaik gatavoju īpašus siena matračus, uz tiem būs veselīga gulēšana," stāsta Andis. Tepat ir dīķis makšķerēšanai, ap to vijas dabas taka. Jauka vieta svētku svinēšanai un laipns saimnieks," vērtē Alūksnes rajona padomes tūrisma informācijas speciāliste Evita Puzule.
"Raudiņas" no citām naktsmītnēm atšķiras ar vienkāršāku iekārtojumu, bet pieejamākām cenām un etnogrāfisku priekšmetu kolekciju. Infopunktu vadītāji priecājās par savdabīgo Raipala ezera ainavu šajā vietā, kā arī par Maijas ģimenes pašdarinātajām pirkstiņlellītēm, kas reklamē Drusku kalnu un sevišķi patīk mazajiem ceļotājiem.
Bioloģiskajā - veselības zemnieku saimniecībā "Mauriņi" ir veselības taka, top pirts, sporta taka un savdabīgs minizoodārzs, tajā īpašu interesi izraisa savvaļas zirgi. Viens no tiem ar savu klātbūtni pagodināja semināra dalībniekus.
"Ir prieks par Gunitu Virku un viņas ģimeni. Ja izdosies realizēt iesākto, būs skaista vieta, kas noteikti piesaistīs tūristus," saka K.Vimba.
"Man gribas, lai visi brauc uz Alūksnes rajonu ciemos, jo te, it sevišķi Veclaicenē, ir, ko redzēt!" priecājas E.Puzule.

Citu datumu laikraksti

 • Neliksim šķēršļus attīstībai

  20. septembrī mūs visus gaida vēsturiska izšķiršanās, kuras sekas jau tuvākajā desmitgadē jutīsim katrs.20. septembrī mūs visus gaida vēsturiska...

 • Starp Rietumiem un Austrumiem

  Iespējams, nākamo gadsimtu vēstures grāmatās 20. septembris tiks minēts kā īpaša diena, kurā Latvijas tauta pieņēma izšķirīgo lēmumu, izvēloties...

 • Netic zaudējumiem, tic ieguvumiem

  Tā ir demagoģija, ka Latvija, iestājoties ES, zaudēs suverenitāti un pašnoteikšanos.Tā ir demagoģija, ka Latvija, iestājoties ES, zaudēs suverenitāti...

 • Glezna

  Varbūt starp paziņām atrodas kāda, kas labprāt gleznas paņemtu?3. Varbūt starp paziņām atrodas kāda, kas labprāt gleznas paņemtu? * * * Terēzei...

 • Konferencē runā par situāciju invaliditātes profilaksē

  Nacionālajā rehabilitācijas centrā "Vaivari" notika konference "Ģimenes ārstu un pašvaldību sadarbība invaliditātes profilaksē".Nacionālajā...

 • Nevis sapnis, bet nepieciešamība

  Gan plašā sabiedrībā, gan finansistu un uzņēmēju vidū pēdējā laikā risinās kaislīgas diskusijas un cīņas par jautājumu - vai Latvijai jābūt vienotā...