Ja cilvēks pats nevēlas, viņam palīdzēt nevar

Viņu Madonā pazīst visi. Un ne tikai Madonā. Stāsta, ka šis cilvēks daudziem palīdzējis tikt vaļā no alkoholisma posta, no smēķēšanas netikuma, tieksmes pēc narkotikām, pēc azartspēlēm.

Viņu Madonā pazīst visi. Un ne tikai Madonā. Stāsta, ka šis cilvēks daudziem palīdzējis tikt vaļā no alkoholisma posta, no smēķēšanas netikuma, tieksmes pēc narkotikām, pēc azartspēlēm.
Saimnieks sagaida savas mājas pagalmā un ir ilgi pierunājams sniegt interviju. Viņam reklāma neesot vajadzīga. Tomēr piekrīt parunāties tāpat vien un tad jau notiek arī intervija.
Grūti aptvert, ka Jurim (tā šis kungs vēlējās, lai viņu sauc intervijā) jau pāri 70. Dzīvesprieks un veselība no viņa burtiski strāvo. Runājam par gaidāmajām Saeimas vēlēšanām. Kungs saka, ka "latviešiem, lai vai kā, bet jāiet vēlēt". Viņš pats esot un paliekot uzticīgs "Latvijas ceļam". Runājam par to, ka latviešiem jābūt stipriem garā, veseliem. Palīdzēs humora izjūta, jo pat slimie to nezaudē. Un palīdzēs labā griba.
Un būs ilgs mūžs
Jautāju, kāds ir ilga mūža noslēpums. "Nevajag lietot alkoholu, dzert kafiju, jālieto uzturā Latvijā audzēti augļi un dārzeņi. Un jādomā labas domas. Tad būs ilgs mūžs cilvēkam," saka viņš, atzīstot, ka mūsdienās šos principus cilvēkiem ievērot grūtāk nekā senāk.
"Šodien visu viegli var dabūt. Alkohols ir uz katra stūra nopērkams. Ja vēl cilvēkam turklāt nav, ko darīt, tad, kā dabū latiņu, tā notērē alkoholā. Bet patiesībā šodien vajag daudz naudas, lai dzertu. Jāņem vērā, ka alkohols ir indīgs. Gadās, ka piedzeras un nomirst," saka Juris.
Viņš atviegloti nopūšas, ka vismaz narkomānija vēl nav aktuāla lauku rajonos. Ar to vairāk sirgst lielajās pilsētās - Rīgā, Jūrmalā, Liepājā (no turienes brauc pie Jura pēc palīdzības). Taču atkarība no azartspēlēm esot vērsusies plašumā.
Vēl viena mūsdienu kaite - alerģija. "Tā ir no sintētikas, no netīras barības. Ārzemēs tai visu ko liek klāt. Piemēram, banāniem, lai nebojājas. Āboliem, tomātiem," saka Juris. Tomēr viņš uzsver, ka visas šīs vainas ir ārstējamas. Cilvēkam pašam tam jātic, tad arī rezultātam jābūt. Pēc ilgākas runāšanās Juris atzīst, ka patiešām daudzi nāk meklēt viņa palīdzību. Sākam sarunu par tām īpašajām spējām, kādas piemīt šim cilvēkam.
Biostrāvas vai nu ir, vai nav
"Esmu dzimis Madonas pusē. Nācis no zemniekiem un kā tāds arī raugos uz dzīvi. Ar veselīgu skatienu. Man spējas ir no senčiem. To nevar iemācīties, spējas vai nu ir, vai nav. Arī mana mamma ārstēja cilvēkus. Bija gaišreģe. Agrāk to nespēju aptvert, saprast. Vēlāk apjautu, ka pašam tādas ir. Es patiesībā neticu pesteļošanai. Ticu zinātnei, medicīnai, bez tās šodien nekur netikt. Mana sieva ir mediķe. Taču ticu arī cilvēka biostrāvām. Man tās ir spēcīgas. Un tā ir iedzimtība. Atceros: bērnībā negaisa laikā abi ar māti nevarējām atrasties vienā istabā. Bija sajūta, ka zibens sper. Bez skaņas, bet ar milzīgu spēku," stāsta Juris.
Viņš atceras, ka māte pratusi ar savu biostrāvu uzlādēt ūdeni. Teikusi - tas būs svaigs 100 gadus. Puika būdams, Juris tam neticēja. Bijis neērti, ka mājās mūždien daudz svešu cilvēku, kas nāk pēc palīdzības. Kad Juris atklājis savas spējas, arī viņa paša dēli apšaubījuši tās.
"Es neesmu sevi reklamējis vai saucis, lai nāk, bet cilvēki paši atrod mani," saka Juris. Viņš stāsta, ka daudzi ārsti pacientus sūta pie Jura uz Madonu. Pat no Rīgas. Tātad uzticas, zina, ka rezultāts būs. "Var ārstēt ar ķīmiju (zālēm) un var ar biostrāvām. Pirmajā gadījumā vajag ilgu laiku, otrajā to pašu var panākt ātrāk," saka Juris.
Viņš saka, ka nedarbojas kā dziednieks vai ekstrasenss, bet gan kā telepāts. Cilvēki zvanot un jautājot pēc padoma, pēc atbildes. Juris padomā un runā. "Man ir tāds talants. Bet manā dzimtā ir arī citādi talanti. Rados ir kordiriģents Daumants Reiters. Bet mana vectēva brālis bija Jānis Ezeriņš - pazīstams rakstnieks, noveļu autors," stāsta Juris.
Palīdz griba izveseļoties
"Ja cilvēks grib kļūt vesels, tad pašam tas jāapzinās. Kad brauc pie manis, noteikti līdzi jādodas kādam no ģimenes locekļiem. Lieku cilvēkam runāt, skaļi pateikt to, ka vēlas tikt vaļā no atkarības, ka vēlas kļūt vesels. Tajā brīdī es pats varu pat iziet no telpas, kur šis cilvēks runā. Galvenais - paša teiktais paliek zemapziņā. Es to iekodēju. Neko vairāk. Paiet apmēram pusstunda. Ņemu ārā atkarību, vietā dodu veselību un veiksmi. Jūs ticat vai ne, bet pie manis ir tā: katrs saņem to, ko ir prasījis. Vairāk neko," azīst Juris.
Viņš atzīst, ka visgrūtāk ārstēt ir narkomānus. "Tas nav vienkārši, jo, atmetot netikumu, cilvēks cieš. Es nemaz visus tā uzreiz nepieņemu ārstēt. Vispirms ir telefonsaruna. Es saku - līdz trešajām sāpēm (lomkām) narkotiku lietošanas pārtraukšanā palīdzēšu telepātiski, no attāluma. Noņemu sāpes. Pēc tam lai cilvēks brauc ar mani tikties. Ja atbrauc, palīdzu, kodēju. Ja neatbrauc, tad zinu, ka nav izturējis, ļāvies kārdinājumam, atsācis lietot narkotikas," stāsta Juris.
Viņš varot ārstēt arī ar hipnozi. Cilvēks tad ir miegā un neko neatceras. Tomēr kodēšana esot nozīmīgāka, jo palīdz atdzimt cilvēka personībai. Līdz ar to slimais pats apzināti cīnās, lai atbrīvotos no atkarības.
Atnāk lūgt veiksmi
Nereti atnākot lūgt, lai palīdz noskaņoties veiksmei eksāmenos, vai lai palīdz tikt pie darba. Parasti tad cilvēkam ir arī citas vēlmes - atmest kādu netikumu, kas traucē dzīvē, jo veicina orgānu slimības, nervozitāti, pat psihozi, arī dzimumdzīves traucējumus. Rezultātā cieš arī attiecības ar tuviniekiem, draud izirt ģimene. Tas ir jāapzinās.
Kodēšana palīdz, ja cilvēks savas problēmas nosauc skaļi un tieši un pasaka, ko vēlas. "Es mudinu ikvienu tikai uz pozitīvo. Tas paliek zemapziņā caur paša cilvēka gribu. Tātad viņš izvēlas pats. Pozitīva attieksme ir visam pamatā. Ja cilvēks dzīvo ar negācijām, sliktām vai pat naidīgām domām, viņš pats dzen projām veiksmi," stāsta Juris.
Juris palīdz cilvēkam ar asinsspiediena, asinsvadu, alerģijas vainām, nervu, žults, aknu, kuņģa un nieru slimībām un vairākām citām. Taču vēzi neārstē. Viņš pauž, ka, protams, katrs cilvēks ir "Dieva rokās". Visaugstākā gribu nekad neuzminēt nevienam. Un tas nav no cilvēka atkarīgs.
Starp citu viņš noteica arī man diagnozi. Viņš arī deva iespēju izjust kā telepātiski spēj iedarboties uz cilvēku. Izjutu karstumu uz muguras, un sajūta bija kā pirtī. Un tas viss - no attāluma.

Citu datumu laikraksti

 • Atbildam lasītājam

  Alūksnē Jāņkalna ielā starp 40. un 42. māju atrodas novadgrāvis, kas nav tīrīts jau daudzus gadus.Alūksnē Jāņkalna ielā starp 40. un 42. māju atrodas...

 • Vienreiz gadā var apmeklēt ginekologu bez maksas

  Atbilstoši valsts profilaktisko medicīnisko apskašu programmai ikvienai sievietei ir tiesības vienreiz gadā bez maksas apmeklēt ginekologu.Atbilstoši...

 • No seksuāli transmisīvajām slimībām cieš bērni

  Saslimstība ar seksuāli transmisīvajām slimībām turpina palielināties un ir viena no aktuālākajām mūsdienu medicīnas problēmām.Saslimstība ar...

 • Žurnāls „Agro Tops"

  Žurnāla „Agro Tops" marta numura tēma - graudaugi.Žurnāla „Agro Tops" marta numura tēma - graudaugi: - kā ziemo graudaugi; - cik sakārtots šobrīd ir...

 • Iznāk jubilejas numurs

  "Manam Īpašumam" 22.martā – 10 gadi! Žurnāla jubilejas numurā: kā drīkst izlikt no dzīvokļa."Manam Īpašumam" 22.martā – 10 gadi! Žurnāla jubilejas...

 • Steidzas palīgā

  Grāmatveži, studenti, pacienti, jums palīgā steidz sērijas "Mana Īpašuma bibliotēka" četras brošūras.Grāmatveži, studenti, pacienti, jums palīgā...

 • Gavēnis nav plānota diēta

  Lielā gavēņa laiks sākas ar Pelnu dienu, kas šogad bija 13. februārī.Lielā gavēņa laiks sākas ar Pelnu dienu, kas šogad bija 13. februārī. Līdz...

 • Lēti, vienkārši, ātri un garšīgi

  Lai pacienātu viesus vai brīvdienās baudītu kaut ko garšīgu, ne vienmēr vajag daudz laika un pūļu.Lai pacienātu viesus vai brīvdienās baudītu kaut ko...

 • Vafeles ar mokas krēmu

  Viesus iespējams pārsteigt ar mokas krēmu trauslajās vafeļu turziņās.Viesus iespējams pārsteigt ar mokas krēmu trauslajās vafeļu turziņās. Saldēdienu...