Draudzībai, neatkarīgi no cilvēka vecuma, raksturīgs jūtu noturīgums un simpātijas, savstarpējās izpratnes un pieņemšanas sajūta, atbalsts.
Draudzībai, neatkarīgi no cilvēka vecuma, raksturīgs jūtu noturīgums un simpātijas, savstarpējās izpratnes un pieņemšanas sajūta, atbalsts.
Cilvēks visu mūžu papildina savas prasmes un apgūst jaunas iemaņas, lai saskarsmē ar citiem rastu prieku un apmierinājumu. Arī pēc rakstura atšķiramies - kādam attiecību veidošana ar citiem cilvēkiem padodas viegli, taču citi tās veido daudz piesardzīgāk - mazāk izrāda iniciatīvu, ir daudz noturīgāki, raksturīga izteiktāka pieķeršanās un iekšēji pārdzīvojumi.
Bērniem līdz 3 gadu vecumam parasti noturīgas draudzīgas attiecības neveidojas. Visbiežāk pirmās iemaņas draugu meklējumos sāk apgūt bērnudārza pēdējos gados. Visintensīvāk un noturīgāk draudzība veidojas pusaudžu gados un agrīnās jaunības laikā. Vēlme norobežoties no vecākiem pusaudžiem sākas ap gadiem vienpadsmit. Bērni vairs nevēlas atklāt savus noslēpumus un problēmas labprātāk uztic draugiem. Pusaudžiem vecāku autoritāte paliek otrajā plānā aiz draugiem vai aizraušanās. Turpmākajos dzīves periodos cilvēks visbiežāk pieslīpē vai arī uzspodrina savas prasmes.
Noturīgu draudzīgu attiecību izveidošana prasa ieinteresētību un pūles no visiem, kas šajās attiecībās iesaistījušies. Jo nav iespējamas attiecības bez strīdiem un nesaprašanās, taču katrs, kas iesaistījies šādā situācijā, iemācās ko jaunu un var būt tā, ka draudzība izjūk, bet, iespējams, tā pāriet jaunā attīstības stadijā. Draudzība ir kā puķe, kas jākopj, tikai tad tā uzziedēs un sniegs savam saimniekam prieku.