Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jāiesniedz anketas par bērnu un jauniešu nometņu organizēšanu

Lai vecāki jau vasaras sākumā zinātu, kādas bērnu un jauniešu nometnes Alūksnes rajonā šogad paredzētas, nometņu organizatoriemlīdz februāra beigām ir jāaizpilda nometnes pieteikuma anketa un jāiesniedz Alūksnes rajona padomes Izglītības pārvaldē.

Lai vecāki jau vasaras sākumā zinātu, kādas bērnu un jauniešu nometnes Alūksnes rajonā šogad paredzētas, nometņu organizatoriem un citiem interesentiem līdz februāra beigām ir jāaizpilda nometnes pieteikuma anketa un jāiesniedz Alūksnes rajona padomes Izglītības pārvaldē.
"Nometnes piedāvā plašas iespējas bērniem un pedagogiem, lai jauki pavadītu vasaru. Jāatzīst, ka Alūksnes rajona jaunieši aktīvi iesaistās nometnēs," saka Alūksnes rajona nometņu koordinatore Iveta Žižmāre.
Viņa norāda, ka Ministru kabineta noteikumos par nometņu organizēšanu ir veikti grozījumi. "Lai nometni rīkotu izglītības iestādē, līdz šim bija nepieciešams to saskaņot ar Sabiedrības veselības aģentūru, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu un pašvaldību. Turpmāk, ja izglītības iestādei uz gadu šāds saskaņojums būs jau piešķirts, atkārtoti to iegūt nevajadzēs. Tad nometnes pieteikuma anketai vajadzēs pievienot tikai šī saskaņojuma kopiju. Jaunie noteikumi paredz, ka reliģiskās nometnes varēs pārbaudīt Reliģisko lietu pārvalde. Pārējās nometnes to darbības laikā pārbauda Valsts Sanitārais dienests un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests. Tas darīts, lai rūpētos par bērnu drošību," skaidro I.Žižmāre.
Viņa akcentē, ka katru gadu Valsts jaunatnes iniciatīvu centrs izdod katalogu "Tava vasara". Tajā ir informācija par vasaras nometņu norises vietām Latvijā. Savukārt I.Žižmāre apkopo informāciju par nometņu norises vietām Alūksnes rajonā, veidojot datu bāzi. Nometņu vadītāji pie viņas var gūt informāciju un ieteikumus par to rīkošanu.
"Rīgas un ārzemju jaunieši labprāt vēlas iesaistīties Alūksnes rajona nometnēs.
Viņi informāciju par tām galvenokārt gūs no kataloga "Tava vasara", tādēļ ir vērts padomāt par reklāmas izvietošanu tajā. 27. un 28.martā nometņu vadītājiem ir iespēja reklamēt savas nometnes Jaunatnes informācijas dienās Rīgā," uzsver I.Žižmāre.
Nometņu vadītājiem viņa iesaka slēgt līgumus par ēdināšanas pakalpojumu sniegšanu ar firmām, kas ir reģistrējušās Pārtikas un veterinārajā dienestā, lai neapdraudētu bērnu veselību.
"Pērn Alūksnes rajonā nekādu starpgadījumu nebija. Valsts Sanitārā dienesta pārstāvji par to mūs ir uzslavējuši. Pagastu padomju priekšsēdētājus esam rosinājuši pašvaldībā attīstīt nometņu organizēšanas iespējas, jo bērnu vecāki vēlas, lai viņu atvases vasarā būtu nodarbinātas. Pašvaldības varētu rīkot nometņu konkursu un uzvarētājiem piešķirt finansējumu," mudina I. Žižmāre.
Pērn Alūksnes rajonā bija ļoti liela atsaucība nometņu vadītāju kursiem. Tos apmeklēja 34 cilvēki. Šogad dalībnieku grupa nav tik liela, tādēļ interesentiem būs jābrauc uz Gulbeni.
"Nodarbības paredzētas 4., 5., 6., 11. un 12.aprīlī. Kontaktpersona ir Gulbenes rajona izglītības metodiķe Rasma Vanaga, kam var zvanīt pa tālruni 4471266. Jāuzsver, ka arī jau esošajiem nometņu vadītājiem nemitīgi ir jāpilnveido zināšanas, pretējā gadījumā pēc pieciem gadiem var zaudēt savu apliecību," saka I. Žižmāre.
Viņa atklāj, ka pagājušā gada nogalē ir izveidota Latvijas Nometņu asociācija. Tās mērķis ir pulcināt vienkopus nometņu vadītājus un veicināt nometņu attīstību. Tajā var iesaistīties ikviens interesents. Asociācijas dalībnieki veido arī nometņu darbinieku datu bāzi, kas ir pieejama visiem, kam nometņu rīkošanai trūkst profesionālu speciālistu.

Citu datumu laikraksti

  • Aicina pretendēt uz subsīdijām

    Pagājušajā gadā subsīdijas lauksaimniecībā rajona lauksaimnieki saņēma gandrīz 390 tukstošu latu apmērā (ieskaitot subsīdijas par agroklimatisko...

  • Kā atrast draugu internetā

    Šonedēļ žurnālā "Ieva": intervija ar Oļģertu Šalkoni, kurš stāsta, kā iemīlējies Elzā Radziņā.Šonedēļ žurnālā "Ieva": * intervija ar Oļģertu Šalkoni,...

  • Jānim Naglim - jauns bizness

    Tikai žurnālā "Privātā Dzīve" šonedēļ lasiet: Ainars Eisaks pēc cietuma apmeklē skaistumkopšanas salonu.Tikai žurnālā "Privātā Dzīve" šonedēļ...