Jaunā gadā jauns izaicinājums

Jauns gads sācies ar jauniem izaicinājumiem – to viennozīmīgi var teikt par pašmāju ēdināšanas uzņēmumu SIA “Pētersīlis”, kas saimnieko Alūksnes kafejnīcā “Pajumte” un ir arī Alūksnes Kultūras centra kafejnīcas telpu jaunais nomnieks. Jaunannietis Kaspars Gusts SIA “Pētersīlis” vada kopš 2015.gada aprīļa, kad uzņēmīgā Gustu ģimene, kuriem jau vairākus gadus ir savs ēdināšanas uzņēmums - SIA “Valrito”, no iepriekšējiem īpašniekiem nopirka arī Alūksnes kafejnīcas “Pajumte” biznesu.

Pieņem izaicinājumu
“Uzņēmuma SIA “Pētersīlis” darbība ir senāka, es šajā uzņēmumā esmu trīs gadus. Jā, tas bija liels izaicinājums, kad mūsu ģimenes uzņēmumam SIA “Valrito” tika izteikts piedāvājums pārņemt biznesu. Ilgi domājām un veicām aprēķinus, līdz pieņēmām lēmumu. Katrā mūsu biznesa darbības nozarē ir iesaistīti visi ģimenes locekļi – kopīgi pieņēmām lēmumu neapvienot mūsu bistro “Gustiņš” darbību ar kafejnīcu “Pajumte”, jo katrai ir atšķirīga klientūra,” stāsta SIA “Pētersīlis” valdes priekšsēdētājs Kaspars Gusts.
Viņš atzīst - galvenais mērķis, pārņemot kafejnīcu “Pajumte”, bija izdarīt to visu pēc iespējas nemanāmāk kafejnīcas apmeklētājiem. “Klientiem ir jāredz tikai uzlabojumi. Līdz šim veiktie uzlabojumi nav tik daudz redzami vizuāli, jo kafejnīcas zāle nav piedzīvojusi lielas izmaiņas. Tas ir mans nākamais izaicinājums – plāns tam jau ir. Tomēr vairākas nelielas, bet būtiskas izmaiņas ir veiktas, nodrošinot to, lai piedāvātā pakalpojuma kvalitāte nemazinātos, bet tiktu pat paaugstināta. Ar to domāju gan ēdienkartes sortimentu, gan piedāvājuma kvalitāti kopumā. Un lai tiktu maksimāli izmantotas vietējās izejvielas,” stāsta K.Gusts.

Ik dienu gaida ikvienu
Viņš vērtē, ka “Pajumtes” ikdienas apmeklētāju loks nav būtiski mainījies, jo nekad netiek akcentēts vēlamais apmeklētāja vecums vai sociālais stāvoklis – ik dienu tiek gaidīts ikviens. “Ēdienkarte ir plaša un bagātīga, katrs var atrast sev vēlamo. Starp citu – viss nemaz nav iekļauts ēdienkartē, vajag tikai droši jautāt viesmīļiem...” smaidot atklāj K.Gusts.
Viņš ļoti atzinīgi vērtē Alūksnes tūrisma informācijas centra īstenoto ideju par “Alūksnes īpašā kokteiļa” radīšanu. “Prieks, ka beidzot izdevās to iedzīvināt, ka visas kafejnīcas bija vienotas, jo jau pērn pavasarī par to sāka runāt. Ļoti labi, ka tagad, ziemas sezonā, varam piedāvāt šādu kokteili. No kafejnīcas apmeklētājiem ir liela interese par Alūksnes kokteili – labprāt to pamēģina, atsauksmes par garšu buķeti ir labas,” saka K.Gusts.
Uzņēmuma zelts – darbinieki
K.Gusts uzteic “Pajumtes” darbinieku kolektīvu, kas ir profesionāļi savā jomā un liela vērtība. “Lielas izmaiņas darbinieku sastāvā pēdējos gados nav notikušas – pamatkodols ir saglabājies, turklāt šiem darbiniekiem vērojama personiskā izaugsme, viņi ir ļoti radoši. Pēdējos gados ir radītas daudzu ēdienu receptes, kas kafejnīcu piedāvājumā atrodamas tikai “Pajumtē” Alūksnē! Mums katru mēnesi ir īpašā mēneša ēdienkarte – nemitīgi domājam, kā pārsteigt klientu. Jā, ziemas mēnešos ar ļoti neordināriem ēdieniem neizceļamies, jo ziemā Alūksnē ir mazāk tūristu, toties vasaras mēnešos “Pajumtes” ēdienkartē ir bijis gan ķengurs, gan omārs, gan jūras ķemmītes un citi ekskluzīvi gardumi, kādus nevar atrast Alūksnei tuvāko novadu kafejnīcu ēdienkartēs, bet tikai Rīgas restorānu ēdienkartēs. Tādu latiņu sev esam uzlikuši un cenšamies to noturēt. Bet vēlreiz uzsveru – tas viss ir, pateicoties tikai darbinieku kolektīvam, kas ir uzņēmuma zelts!” norāda K.Gusts.

Jauns pienākums un atbildība
Šobrīd SIA “Pētersīlis” strādā astoņi darbinieki, bet tiek meklēts devītais – viesmīlis, jo uzņēmums nesen noslēdzis līgumu ar Alūksnes Kultūras centru un ir Kultūras centra kafejnīcas telpu jaunais nomnieks. Tā kā darbības lauks paplašinās, nepieciešamas arī papildu darba rokas. K.Gusts atzīst – atsaucība ir ļoti liela, pieteikumu daudz, darba pārrunas – vēl gaidāmas, bet jau tagad no potenciālajiem darbiniekiem esot patīkami dzirdēt atzinīgus vārdus, ka labprāt pievienotos kolektīvam, atzīstot, ka kafejnīca “Pajumte” ir viena no Alūksnes vērtībām.
“Jāteic, ka arī šajā gadījumā piedāvājums uzmeklēja mūs, nevis otrādi. Nepiedalījāmies pirmajā Kultūras centra kafejnīcas telpu izsolē, jo “Pajumte” mūsu vadībā bija tikko uzsākusi darbu. Šoreiz iesniedzām pieteikumu izsolei. Pretendenti bija trīs. Kvadrātmetra cena tika uzsolīta diezgan augsta – tas man uzliek vēl lielāku pienākumu un atbildību par savu lēmumu, jo uzņēmējdarbības pamatmērķis tomēr ir peļņas gūšana,” saka K.Gusts.

Viss ir pašu rokās
Šobrīd Kultūras centra kafejnīcā SIA “Pētersīlis” aizvadījusi pirmo pasākumu, tādēļ K.Gusts nevēlas izteikt pārsteidzīgus secinājumus. Viņš ir optimists un pārliecināts, ka viss ir pašu rokās. “Ja veiksmīgi saimniekosim, tad arī ilgtermiņā viss izdosies. Līgums ar Kultūras centru mums ir noslēgts uz maksimālo laiku – 12 gadiem. Mūsu ieceres un mērķi, kā uzsākot jebkuru lietu, ir visnopietnākie. Darīsim visu, lai veiksmīgi saimniekotu un lai par mums būtu labas atsauksmes gan no klientiem, gan no Kultūras centra kā ēkas saimniekiem. Mums ir padomā šādi tādi uzlabojumi Kultūras centra kafejnīcai, ko centra apmeklētāji manīs jau tuvāko pasākumu laikā,” atklāj K.Gusts.
Viņš uzskata, ka Kultūras centra kafejnīcas telpu nomas līguma nosacījumi ir izpildāmi. “Ēdienkartes piedāvājumam ir jābūt pat vēl plašākam un daudzveidīgākam, nekā atrunāts līgumā, lai mēs būtu interesanti apmeklētājiem. Jo plašāka ēdienkarte, jo vairāk apmierinātu klientu. Jā, cilvēkiem ir savi iecienītākie ēdieni, bet tādēļ mēs nedrīkstam apstāties pie viena veida salātiem un deserta. Tik šaura izvēle nebūs saistoša apmeklētājiem,” ir pārliecināts K.Gusts.

Izjūt tūristu pieplūdumu
Uz jautājumu, kādi kopumā bijuši šie gadi, kopš saimnieko “Pajumtē”, K.Gusts atbild – lai arī maziem solīšiem, tomēr veicas arvien labāk. “Protams, sezonalitāte dara savu – ziemā ir mierīgāk, bet vasarā darba ir ļoti daudz un klientiem pat trūkst vietu pie galdiņiem. Kardināla klientu pieplūduma nav, bet arī mūsu valstī pēdējo trīs gadu laikā nav notikušas kardināli pozitīvas izmaiņas. Būt uzņēmējam Alūksnē ir gan savi plusi, gan mīnusi. Mēs esam tālu no galvaspilsētas, kur kūsā dzīvība un ir pavisam cita naudas plūsma. Mums ir jārēķinās ar Alūksnes ierobežoto tirgu un to, ka iedzīvotāju skaits diemžēl nepalielinās. Paldies Alūksnes tūrisma informācijas centram, kas, manuprāt, strādā veiksmīgi tūristu piesaistē Alūksnes novadam. Mēs savā kafejnīcā izjūtam, ka tūristu skaits palielinās. Īpaši daudz ir igauņu, arī krievu. Vasarās pie mums brauc igauņu grupas – mums ir veiksmīga sadarbība ar Igaunijas tūroperatoriem, kas grupu apmeklējumus piesaka jau iepriekš. Krievijas tūristi biežāk ceļo vieni, ģimenes un draugu lokā. Tas, ko vēl gribētos – lai tūristi uz Alūksni brauktu arī ziemā un “sildītu” Alūksnes ekonomiku ne tikai vasarā, bet arī ziemas mēnešos. Šobrīd ziemā pie mums ir tikai viens izteikts pasākums – rallijs “Alūksne”,” secina K.Gusts. Šogad uzņēmumam rallija laikā būs īpaši daudz darba, jo strādās gan “Pajumte”, gan Kultūras centra kafejnīca, gan vēl jāīsteno individuāli pasūtījumi.

Teksts un foto: Līga Vīksna

Citu datumu laikraksti

 • E-veselība klibo 2

  E-veselība klibo

  Jaunais gads Latvijā sācies ar obligātu valsts E-veselības sistēmas lietošanu, kas paredz, ka turpmāk darbnespējas lapu un valsts kompensējamo zāļu...

 • Būs jāpiejož jostas

  Alūksnes novadā šogad būs jāpiejož jostas ciešāk – iedzīvotāju skaits novadā samazinājies un līdz ar to arī pašvaldības budžets. Par Alūksnes novada...

 • Alūksne īsumā

  Alūksne ◆ 29.decembrī pulksten 10.33 ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama Laurencenes ielā Alūksnē, kur daudzdzīvokļu mājā kādā dzīvoklī...

 • No sirds uz sirdi

  No sirds uz sirdi

  Alūksnes pirmsskolas izglītības iestādē ,,Pienenīte” noslēgusies labo darbu nedēļa ,,No sirds uz sirdi…”. Katras grupiņas bērni, bērnu vecāki,...

 • Aicina radīt novada iedvesmas stāstus Latvijas simtgadei

  Sagaidot Latvijas simtgades gadu, Alūksnes novada pašvaldība izsludinājusi novadpētniecības konkursu “Šodiena jau rīt būs vēsture”.Par konkursa tēmu...

 • Piepilda sapni par skaistu virtuvi

  Piepilda sapni par skaistu virtuvi

  Biedrība “Apes attīstības atbalsta klubs” realizējusi vēl vienu ilgi lolotu sapni par skaistu un labiekārtotu virtuvi Dāvja Ozoliņa Apes vidusskolas...