Jaunā veselības aprūpes kārtība disciplinēs pacientus

Jaunie veselības aprūpes noteikumi, kas stājās spēkā 1.aprīlī, paredz izmaiņas pacientu maksā par ārstēšanos stacionārā.

Jaunie veselības aprūpes noteikumi, kas stājās spēkā 1.aprīlī, paredz izmaiņas pacientu maksā par ārstēšanos stacionārā. Jauna kārtība noteikta arī par neatliekamo medicīnisko palīdzību.
"Ir atcelta pacienta iemaksa par iestāšanos stacionārā, bet par katru ārstēšanās dienu, sākot ar otro, Alūksnes slimnīcā ir jāmaksā trīs lati, kā tas noteikts lokālajās daudzprofilu slimnīcās," stāsta Alūksnes slimnīcas valdes priekšsēdētāja, galvenā ārste Maruta Kauliņa.
Pacientiem nav jāmaksā par izmeklējumiem, kas tiek izdarīti slimnīcā, kā tas bija noteikts agrāk. "Slimnīcas uzņemšanas nodaļā pacienta nodeva ir divi lati tāpat kā tas noteikts pie speciālista, to pacientiem ir grūti pieņemt. Par ķirurģiskām manipulācijām ir jāmaksā trīs lati, bet par rentgena foto - līdz vienam latam," uzsver M.Kauliņa.
Iedzīvotājiem jāatceras, ka arī par ērču "izvilkšanu" nāksies maksāt divus latus.
Neskaidrību iedzīvotājiem rada kārtība, kāda noteikta par neatliekamās medicīniskās palīdzības sniegšanu. Alūksnē un Apē par neatliekamās medicīniskās palīdzības sniegšanu noteikta maksa 4 lati, bet rajonā - 4,50 lati.
"Apmaksātu valsts neatliekamo medicīnisko palīdzību sniedz tad, ja ir apdraudēta cietušā dzīvība. Katrs gadījums ir individuāli jāizvērtē, iedzīvotājiem nāksies sevi disciplinēt. Ja slimnieku neved uz slimnīcu, viņam ir jāmaksā par izsaukumu," uzsver galvenā ārste.
Neatliekama medicīniskā palīdzība tiek sniegta, ja ir pēkšņa saslimšana vai trauma bērnam sabiedriskā vietā, ja nepieciešama pacienta neatliekama pārvešana, dzemdētājas nogādāšana slimnīcā, ārpus ambulatoro ārstniecības iestāžu darba laika, ja gaidīšana līdz šo iestāžu darba laikam var apdraudēt pacienta dzīvību. "Ja saņemsim nepamatotu neatliekamās medicīniskās palīdzības izsaukumu, diemžēl cietīs slimnīca. Viens brigādes izsaukums izmaksā gandrīz 31 latu," atklāj M.Kauliņa.
Viņa uzskata, ka problēmu būs daudz, netrūks arī smagu gadījumu, kad mediķu palīdzība būs vajadzīga, taču viņus nesauks.
"Ja būs pacienti, kas nesamaksās par ārstēšanos stacionārā, rēķinus nāksies nosūtīt pašvaldībām, kā to agrāk esam darījuši. Ja pacientiem nebūs līdzekļu, mēs viņus ārstēsim. Nav institūciju, kas parādu var piedzīt, tas būtu dārgi," atklāj M.Kauliņa. Pērn Alūksnes slimnīcai pacientu neveiktās iemaksas veidoja apmēram 12 000 latu parādu.

Citu datumu laikraksti

  • Bērniem un jauniešiem rīko estrādes konkursu

    Kultūras portāls SVLV (www.sv.lv) sadarbībā ar Ozolnieku tautas namu un Ozolnieku novada domi 14.maijā organizēs trešo bērnu un jauniešu estrādes...

  • Pašvaldībā ir jauna sekretāre

    No šodienas, 12.aprīļa, Zeltiņu pagasta padomē sekretāres pienākumus veiks Anita Gasperte.No šodienas, 12.aprīļa, Zeltiņu pagasta padomē sekretāres...

  • Aizdegas ventilācijas iekārta

    10.aprīlī pulksten 6.03 Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Alūksnes brigāde saņēma izsaukumu uz SIA “Alta S” maizes kombinātu.10.aprīlī...