“Jaunā zvaigzne” dzied, kopš sāka runāt

Sešpadsmitgadīgā Santa Sāre Santa no Apes piedalījās komponista Raimonda Paula konkursā "Jaunās zvaigznes" un guva iespēju dziedāt kopā ar iemīļoto solisti Anci Krauzi.

Sešpadsmitgadīgā Santa Sāre Santa no Apes piedalījās komponista Raimonda Paula konkursā "Jaunās zvaigznes" un guva iespēju dziedāt kopā ar iemīļoto solisti Anci Krauzi.
Santa stāsta, ka dzied kopš agras bērnības. "Dziedāt sāku, kad iemācījos runāt. Pirmā dziesma, ko dziedāju, bija "Aijā, žūžū, lāča bērni". Jau no 1.klases esmu dziedājusi ansamblī un korī. Pašlaik dziedu Apes meiteņu ansamblī "Atspulgs" un Apes sieviešu vokālajā ansamblī," klāsta S. Sāre.
"Man patīk dziedāt, ja publika klausās. Labprātāk izpildu lēnas dziesmas, jo tās varu labāk izdziedāt. Grūtāk ir uzstāties pazīstamiem cilvēkiem. Tad šķiet, ka viņi no manis gaida ko vairāk, nekā es sniedzu," atklāj jauniete.
Sāru ģimenē dziesma ir tuva arī mammai Edvigai un Santas vecākajai māsai Ilvai. Visas trīs ir iesaistījušās Apes sieviešu vokālajā ansamblī un arī jauktajā korī "Ape". "Dziedam arī mājās, piemēram, Ziemassvētkos, lai saņemtu Rūķu atnestās dāvanas. Mamma zina jautru dziesmu par čigānieti, ko šad un tad mājās uzdzied. Man tā ļoti patīk," saka Santa.
Dzied kopā ar Anci Krauzi
R.Paula konkursā "Jaunās zvaigznes" Santa iesaistījās, jo tas šķita interesanti un vilinoši. Viņa izturēja visas atlases kārtas. "Piedalīties tajā ieteica Dāvja Ozoliņa Apes vidusskolas mūzikas skolotāja Sandra Oto. Kopīgi meklējām dziesmas, ko izpildīt, iestudējām kustības. Biju patīkami pārsteigta, ka izturēju visas atlases kārtas," atzīst sešpadsmitgadīgā jauniete. Lai konkursu darītu interesantāku, viena no organizatorēm - Ilze Purmaliete -izdomāja, ka vajag rīkot konkursu, kur Latvijā pazīstami solisti uzstātos kopā ar "jaunajām zvaigznēm". Santa kopā ar Anci Krauzi izpildīja R. Paula dziesmu "Rudens ogle".
"Gan mēģinājumos, gan uzstāšanās reizē māksliniece klaji izrādīja savu pārākumu. Tomēr es centos dziedāt, cik labi vien varu. Man šķita, ka mūsu uzstāšanās nebija veiksmīga, jo nesaskanēja balsis. Es mēdzu ilgāk izdziedāt katru vārdu, bet A. Krauzei ir raksturīgi vārdiem ātri "apraut" galotnes. Vienīgais uzmundrinājums, ko no Ances Krauzes saņēmu pirms koncerta, bija viņas acs piemiegšana, kad kāpām uz skatuves. Manī nav vilšanās izjūtas, lai arī Ance Krauze bija tik pašpārliecināta. Man viņa kā dziedātāja simpatizē balss dēļ," klāsta S. Sāre.
Gūst starptautisku atzinību
Pērn Santa piedalījās Starptautiskajā jauno vokālistu konkursā Tartu Igaunijā, kur izcīnīja trešo vietu. Pirms Ziemassvētkiem par šo panākumu viņa saņēma Kultūras ministrijas un Kultūrkapitāla fonda balvu "Par sasniegumiem starptautiskos konkursos, izstādēs un skatēs mākslu nozarēs". Jauniete ir piedalījusies arī skatuves runas konkursā "Zvirbulis".
Alūksnes mūzikas skolas Apes filiālē Santa ir absolvējusi flautas klasi. Tagad viņa grib mācīties spēlēt saksofonu. "Manuprāt, Latvijā un arī Alūksnes rajonā ir daudz talantīgu jauniešu, kas prot sevi parādīt," domā S.Sāre.
Šogad Santa ir nolēmusi iesaistīties Imanta Kalniņa jauno vokālistu konkursā "Jaunās zvaigznes". "Tas būs līdzīgs konkurss, kā iepriekš ar Raimondu Paulu, tikai šajā gadījumā būs jāizpilda Imanta Kalniņa dziesmas. Man mīļākais komponists ir Raimonds Pauls, tomēr ceru, ka arī Imanta Kalniņa konkursā man veiksies," norāda jauniete.
Viņa atklāj, ka labprāt gribētu dziedāt kopā ar Normundu Rutuli. "No solistiem - vīriešiem - viņa balss man patīk vislabāk. Konkursā "Jaunās zvaigznes" novēroju, ka viņš ir sirsnīgs un draudzīgs cilvēks," uzskata S.Sāre.
Labprāt slēpo un peld
Brīvajā laikā Santa labprāt sporto. "Ziemā patīk slēpot un braukt no kalna ar ragaviņām vai plēvēm. Slēpoju pa laukiem un mežiem, jo traukties no kalniem ir bail. Vasarās labprāt peldu. Lasu grāmatas par mīlestību un romantiku, lai arī tam atliek arvien mazāk laika. Lasu žurnālu "Cosmopolitan". Lai gan tur ir daudz muļķību, ir arī vērtīga informācija," vērtē S. Sāre.
`Santa atklāj, ka visnozīmīgākais cilvēks viņai ir mamma Edviga. "Mamma ir ļoti mīļa. Lai arī tā domā katrs bērns, mana mamma ir visjaukākā! Viņa prot tik jautri un skanīgi smieties, ka, gribot negribot, ir jāsmejas līdzi. Viņai varu stāstīt priekus un bēdas," apgalvo S. Sāre.
Vizītkarte
Vārds, uzvārds: Santa Sāre.
Dzimšanas laiks: 1986.gada 10.janvāris.
Mācās: Dāvja Ozoliņa Apes vidusskolas 10.klasē.
Horoskops: Mežāzis.
Vaļasprieks: dziedāšana, slēpošana, peldēšana.
Ko par viņu saka citi
Draugs Mārcis Jakobsons: "Santa ir mīļa, talantīga un jauka meitene. Gribētos, lai draudzene dzied arī jautrākas dziesmas, jo man tās patīk, bet viņai vairāk simpatizē lēnās. Ja īpaši palūdzu, tad tomēr uzdzied arī ko jestrāku. Uzskatu, ka savos 16 gados Santa dzīvē ir daudz sasniegusi."
Mamma Edviga Sāre: "
Santa man ir mīļa meita. Viņa ir patstāvīga un centīga. Ja rodas kādas problēmas vai domstarpības, izrunājamies un visu kopīgi atrisinām. Ja gadās kāds asumiņš, saku, ka viņa ir mans Mežāzītis. Santa ir emocionāla un jūtīga meitene. Jāatzīst, ka tas dažreiz viņai traucē. Reizēm brīnos, ka sešpadsmitgadīgai jaunietei var būt tik dziļi un patiesi spriedumi par dzīvi."
Viņa neslēpj prieku par tik labiem un jaukiem bērniem kā Santa un Ilva.
Ko par sevi saka pati
"Esmu jūtīgs cilvēks. Mani ir viegli saraudināt, piemēram, skatoties skumjas filmas. Esmu sabiedriski aktīva, sportiska un draudzīga. Uzskatu, ka neprotu kontaktēties ar cilvēkiem, jo tam reizēm pietrūkst drosmes un pārliecības. Esmu spītīga. Ja ko ieņemu galvā, tad tam tā arī ir jābūt. Protu aizstāvēt savu taisnību."
Viņa domā, ka ir talantīga, tomēr savu talantu pilnībā neizmanto. "Iemesls tam ir informācijas trūkums par konkursiem, fonogrammu nepieciešamība un finanšu trūkums. Pašlaik vēl nezinu, vai savu dzīvi saistīšu ar dziedāšanu. Iespējams, tas būs tikai vaļasprieks," saka S.Sāre.

Citu datumu laikraksti

 • Kokteiļi bērniem, sievietēm un vīriešiem

  Svētku reizēs vienmēr paceļam glāzi, lai uzsauktu tostu par mīlestību, saticību, veselību, mieru un draudzību.Svētku reizēs vienmēr paceļam glāzi,...

 • Aicina pieteikties jaunos rakstniekus

  Latvijas Rakstnieku savienība un Rīgas Jauno literātu apvienība no 14. līdz 18. aprīlim rīko Jauno autoru semināru. Tajā aicināti piedalīties...

 • Aicinājums

  Cesvaines pilsētas ar lauku teritoriju dome lūdz ziedot materiālus Cesvaines pils bojāto konstruktīvo elementu (pārsegumu, sienu, akmens mūra detaļu,...

 • Ja savu mežu uzticat “izcirtējiem”

  Gan slēdzot cirsmu izstrādes līgumus, gan pilnvarojot trešās personas apsaimniekot savu mežu, meža īpašnieki pakļauj sevi diezgan lielam riskam.Gan...

 • Kad gatavojamies svētkiem

  Ziemassvētkus un Jaungadu sagaidām ar krāšņi izgreznotu eglīti un bagātīgi klātu galdu.Ziemassvētkus un Jaungadu sagaidām ar krāšņi izgreznotu eglīti...

 • Vai mainīsies pārtikas cenas?

  – Vai pēc iestāšanās Eiropas Savienībā mainīsies pārtikas produktu cenas? – šādus jautājumus Saeimas Eiropas Savienības informācijas centrs saņem...

 • Putna cepetis citrusaugļu marinādē

  Putna cepetim citrusaugļu marinādē nepieciešams putna kautķermenis, divi citroni, divi apelsīni, divi sīpoli, ķiploks, 200 grami majonēzes, 500...

 • Pasaulē pirmais klonētais bērns ir meitene

  Ceturtdien klonēšanas rezultātā ir nācis pasaulē cilvēka bērns, ceturtdienas vakarā paziņoja franču zinātniece un raeliešu sektas locekle Brižita...

 • Ziemassvētku vecīši aplaupa veikalu

  Divi vīrieši, ģērbušies Ziemassvētku vecīša tērpā, Ziemassvētku vakarā aplaupīja videospēļu veikalu Francijas ostas pilsētā Brestā.Divi vīrieši,...