Jaunais gads

Astoto dienu dzīvojam jaunajā gadā. Kāds to noteikti sācis ar jaunu apņemšanos būt labākam vai mainīties, apgūt ko jaunu, izdarīt kaut ko sen nodomātu. Eiropa arvien vairāk satraucas par bēgļu pieplūdumu – un pamatoti. Tikmēr mēs Latvijā, tostarp Alūksnes un Apes novados, atkal lasām jaunākos statistikas datus, ka skaitliski paliekam arvien mazāk... Kad iedzīvotājiem aptaujā šonedēļ uzdevām jautājumu, vai izjūtat, ka novadā samazinās iedzīvotāju skaits, vairums atzina, ka-jā. Dodoties darba gaitās pa mūsu novadiem, man jāatzīst, ka neapšaubāmi samazinās... No pagājušā gada man atmiņā palicis kāds aparts tīrums Alūksnes novadā, kas to spilgti apliecina: tīruma vidū ir skaista, liela māja, bet tās kādreizējais pagalms uzarts līdz pašām durvīm... Tīruma vidū palikusi tikai māja, kurā kādreiz kāds dzīvojis, gājis ikdienas darbos un kurā noteikti skanējušas arī bērnu balsis... Tagad māja ir tukša, zemi nopircis kāds zemnieks un apsaimnieko, bet māju acīmredzot žēl vēl nojaukt... Cik ļoti gribētos, lai šādu ainu mūsu novados šogad nekļūst vairāk!
Jaunais gads atnācis ar baltu, tīru, ilgi gaidītu sniegu un arī salu, liekot mums mainīt ikdienas paradumus. Tomēr, kā katru gadu, daļai autovadītāju ziema aizmirsusies pavisam un braukt joprojām gribas tā, kā vasarā, gadu iesākot ar daudzām avārijām. Bet bija patīkami redzēt, ka 1.janvārī daudzi alūksnieši devās dabā baudīt ilgi gaidīto sniegu, nevis sāpošām galvām pēc Jaungada nakts svinībām dusēja spilvenos... Daudzi pastaigājās, slidoja pa Alūksnes ezera ledu, pastaigājās pa Alūksnes ielām, slidinājās no kalniņiem uz toreiz vēl niecīgās sniega segas, toties tik ilgi gaidītās. Nevajag vienmēr tiekties pēc kaut kā tāla, nezināma, it kā labāka, jo bieži viss vajadzīgais un labais ir mūsu acu priekšā – tikai jāierauga.
Internetā lasāmi horoskopi jaunajam Ugunīgā Pērtiķa gadam, kas saskaņā ar Austrumu kalendāru sāksies 8.februārī. No visām zīmēm Pērtiķim esot nenosvērtākais raksturs – politologi izsaka prognozes, ka arī šis gads būs nenoteikts un neparedzams. Katrā ziņā šajā gadā varot sagaidīt visu ko! Ticēsim, ka labo lietu un notikumu tomēr būs vairāk, ticēsim, ka varēsim dzīvot mierā.
Šajā gadā noteikti sagaidīsim, kuru Valsts prezidents Raimonds Vējonis nominēs par jauno premjerministru, jaunās valdības veidotāju un vadītāju. Šobrīd gan izskatās, ka retais grib uzņemties politisko atbildību, bet tas, kurš ļoti gribētu, nez vai tiks nominēts. Jaunā gada sākumā mēs taču varētu vēlēties, lai beidzot ir valdības vadītājs, kurš (vai kura) patiesi domā par latviešu tautu! ◆

Citu datumu laikraksti