Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jaunajā pilī būs labiekārtotas tualetes

SIA “Alūksnes nami” strādnieki remontē tualetes Jaunajā pilī, kur tās ierīkotas pirms 45 gadiem līdz ar kinoteātra “Liesma” darba sākumu.

SIA “Alūksnes nami” strādnieki remontē tualetes Jaunajā pilī, kur tās ierīkotas pirms 45 gadiem līdz ar kinoteātra “Liesma” darba sākumu.
Valsts Kultūras pieminekļu aizsardzības galvenā inspektore Alūksnes rajonā Silvija Ludviga pieļauj, ka to vietā savulaik bijusi dāmu istaba. Tajā pēc krāsojuma nomazgāšanas atsegti griestu zīmējumi.
“Tualetes atrodas kultūrvēsturiskā ēkā, tāpēc darbi bija jāsaskaņo ar Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekciju. Atsegtos griestu gleznojumus, tāpat arī no krāsas attīrītos logu rāmjus un durvis pārklās ar speciālu laku, lai saglabātu līdz restaurācijai. Ir izgatavotas jaunas koka ieejas durvis, jo nodalīta apmēram divus metrus augsta ieapaļa priekštelpa.
Ir apstiprināta arī materiālu izvēle - noteikta izmēra un krāsu flīzes, kā arī citi. Būs elektriskais sildītājs, lai roku mazgāšanai izmantotu silto ūdeni, un arī žāvētājs. Paredzams, ka darbu pabeigsim līdz 15.novembrim,” informē SIA “Alūksnes nami” darbu vadītājs Anatolijs Kuzņecovs.
Pilsētas galvenā arhitekte Anita Šteinerte norāda, ka tualetes priekštelpa izveidota, lai nodalītu pārējo telpu. No abām pusēm caur stiklu būs redzams atsegts griestu gleznojuma četrstūris. Kad turpinās remontu atdalītajā telpā, tad droši vien atsegsies viss zīmējums.
“Pils ir īpašs objekts, tāpēc tai bija grūti atrast piemērotus materiālus. Griestu gleznojumi rada senatnes iespaidu. Tos nomazgāja ar terpentīnu, lai būtu spožāki. Vēstures elpa skārusi arī logu rāmjus, ko atstāja sākotnējā izskatā, tikai pārklājot ar bezkrāsainu laku. Sienas būs krāsotas un pie izlietnēm flīzētas. Priekštelpas grīdā ieliks divas mozaīkas joslas,” pauž A.Šteinerte. Viņa uzsver, ka šoreiz remontdarbi rit gausi, jo vecā krāsojuma noņemšana bija lēns process. Tas prasa īpašu rūpību.
Nav zināms, kāds bijis telpu sākotnējais izvietojums barona Fītinghofa pilī. Pirmajā stāvā visur ir griestu gleznojumi, bet otrais stāvs ir vienkāršāks. “Protams, tualetēm sen bija nepieciešams remonts. Pirms trim gadiem iesniedza pirmo remonta tāmi pašvaldībai. Tagad beidzot būs mūsdienu apstākļiem atbilstošas tualetes. Paredzams, ka tās varēs izmantot arī muzeja apmeklētāji, kam ilgus gadus vajadzēja doties uz sanitāro mezglu pagrabstāvā,” komentē Alūksnes Novadpētniecības un mākslas muzeja direktore Aija Grīnvalde.
Alūksnes pilsētas domes galvenā ekonomiste Valda Silicka norāda, ka tualetes remontam paredzēti 1600 lati. Summa iekļauta Bērnu un jaunatnes centra izdevumos.

Citu datumu laikraksti