Jaunalūksnē Jāņus sagaida kopā ar Ķenci

Jaunalūksnes pagastā Jāņu dienu ieskandināja jau svētdien kopā ar Ķenci no Vecpiebalgas, pagasta pašdarbības kolektīviem un tirgotājiem, kas bija aicināti uz Līgo dienas tirdziņu Bejas brīvdabas estrādē “Dainas”.

Jaunalūksnes pagastā Jāņu dienu ieskandināja jau svētdien kopā ar Ķenci no Vecpiebalgas, pagasta pašdarbības kolektīviem un tirgotājiem, kas bija aicināti uz Līgo dienas tirdziņu Bejas brīvdabas estrādē "Dainas".
Līgo dienas tirdziņu Bejā rīko jau otro gadu, tikai šoreiz tas bija plašāks un risinājās brīvdabas estrādē. Pasākuma vadītājs Ķencis atzina, ka svētku reizēs nekad nav mājās, jo viņam patīk iziet sabiedrībā, turklāt svētkos cilvēki esot "visdevīgākie ar ēdamo". Viņš uzsvēra, ka Alūksnes rajona Beju ir iemīlējis, jo nav tajā pirmo reizi.
Ķencis atzina, ka Līgovakarā lasītās jāņuzāles var izmantot dažādu "slimību" ārstēšanai - mīlestībai un mīlestības neprātam. Ķencis pieļauj, ka šīs zāles varētu derēt arī valdības muļķību likvidēšanai, kuras katrs latvietis ir izjutis. "Runājot par Jāņu dienu, jāuzsver, ka, piemēram, piebaldzēns šajā dienā nestāv savas mājas stenderē ieķēries, bet, plati rokas izplētis, nāk pretī jebkuram, dodams sieru un alu. Un ja arī kāds, alu sadzēries, Jāņos sāk meklēt papardes ziedu un aizmaldās līdz Pēterdienai - vai tad tā nebūs liela svētība, ka nākotnē nāks klāt daudzi jauni latvieši?" domā Ķencis.
Jaunalūksnes pagasta Kolberģa tautas nama vadītāja Ieva Baltā ir gandarīta, ka pasākums izdevies un atzīst, ka kaut ko līdzīgu rīkos arī nākamajos gados, lai tradīciju turpinātu. Līgo tirdziņa apmeklētāji varēja iepirkties un baudīt mājās brūvētu alu, ko piedāvāja zemnieku saimniecība "Apiņi" no Ziemeru pagasta. Keramikas darinājumus tirgoja keramiķis Uģis Puzulis, svaigu biezpienu, sviestu un krējumu piedāvāja Antons Balodis no Murjāņiem. Aleksandrs Bogdanovs uz tirdziņu bija atvedis paša darinātas dekoratīvas sēnes, kas veidotas no koka un paredzētas novietošanai dārzā kā dekors.
Interesenti varēja iegādāties arī koka karotes, atspirdzinošus dzērienus, cukurvati, grāmatas un firmas "Oriflame" kosmētiku. Kultūras programmu bija sarūpējuši deju kopa "Kolberģis", Bejas pamatskolas dejotāji un Ziemeru pagasta folkloras kopa. Interesenti varēja vizināties jaunannietes Alitas Meijeres zirga pajūgā, bet drosmīgākie varēja sēsties arī Daces un Ojāra Dambju zirgu mugurā. Tie, kam kārojās gardas balvas, varēja izmēģināt savus spēkus umurkumurā. Un lai arī vienubrīd lija stiprs lietus, tas tirdziņa apmeklētājus nespēja izkliedēt.
Savukārt Ķencis Alūksnes rajona iedzīvotājiem vēl lustīgu līgošanu, skaistu Jāņu nakti un interesantu papardes zieda meklēšanu - kur nu kuram! Varbūt kāds to atradīs 23.jūnijā, kad Bejas "Dainās" būs zaļumballe kopā ar grupu "Ceļavējš" no Balviem.

Citu datumu laikraksti

  • Dārza darbi jūnija otrajā pusē

    Mitruma apstākļi labi, dažviet pēc pērkona negaisa arī pārmitrs, vislabākie apstākļi nezāļu attīstībai, vēl pēdējais piegājiens to apkarošanai,...

  • Lauksaimniekiem - izdevīgāki kredīti

    Lauksaimnieki joprojām var pietiekties divās kreditēšanas programmās ar zemākām procentu likmēm - Lauksaimniecības ilgtermiņa investīciju...

  • Senču optimisms palīdz uzvarēt pārbaudījumus

    Mālupiete Ināra Garā it nemaz neatgādina rūpju nomāktu sievieti, lai gan pārbaudījumu dzīvē droši vien bijis vairāk nekā citiem.Mālupiete Ināra Garā...